Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 33

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andutza_02 spune:

Lumi dar sa stii ca nush ce sa ma mai fac cu cea mica care plange si se arcuieste asa din senin e fff nervoasa si mi se rupe sufletul sa o vad cum se chinuie.Ma gandesc ca sunt dintii pt ca altceva nu au nik sunt perfecte...Sper sa iasa curand. In schimb Vali s-a mai linistit dar tot roade tot ce prinde.Oricum m-au chiaunit aseara au adormit pe la 12 noaptea si eu ieri mi-am si scos o masea de minte si sunt varza...In fine ma gandeam sa angajez pe cineva sa stea cu ele pe timpul zilei sa mai am si eu timp de una alta dar ma omoara gandul ca trebuie sa iau pe cineva strain nah ce sa fac daca o bunica e lipsa la apel saraca si cealalta munceste asta e dar trebuie sa fac pt ca oboseala si stresul acumulat ne cam strica relatia mie si sotului.
In alta ordine de idei Kineta draga eu cu ficatul am fost carza in ultima luna de sarcina dormeam de pe la 12 noaptea pana pe la 4 dim dupa care eram zombi prin casa, aveam transpiratii si am facut o colestaza hepatica pt ca bebelinele apasau pe ficat si el saracu statea sa clacheze.S-a manifestat prin bube pe burtica la nivelul mainilor si picioarelor si ma mancau groaznic.A fost oribil sper ca nimeni sa nu treaca prin asta dar vroiam sa subliniez ca ficatul face fitze saracu prin ultimele luni.Multa sanatate si hai ca mai e putin, incearca sa te gandesti la lucrurile bune suferi un pic dar sa vezi cum parca ca prin farmec o sa treaca toate dupa ce vei naste...Va pup pe toate si scz ce m-am intins asa dar eram tare nevorbita...

http://s698.photobucket.com/albums/vv350/andutza_02_2009/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Lumi tu de unde ai cumparat scaunele de baie la baietii tai?sunt tare frumoasa..si ma gandesc sa ma aprovizionez din timp..

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

andutza, ai incercat cu CALGEL? Pui un bobit (cat bobul de orez) pe deget si le masezi un pic gingiutele.. Eu stiu ca la noi asta mergea..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

Dalinala varianta asta nu m-am gandit,si eu am probleme f vechi cu fierea,este plina de "nisip",dar durerile le am numai noaptea si mai ales la schimbarea pozitiei de pe o parte pe alta,asa aveai si tu?

33+ REBECA NICOLE si DAVID NICOLAS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Kineta si eu am dureri in zona ficatului. Ma linistesc numai daca dorm pe partea lui. Eu am scoasa fierea de vreo doi ani. Bebicii s-au asezat cu piciorusele in ficatul meu si lovesc la el de zori.
Ar trebui sa dorm pe partea stanga dar nu rezist mult pe partea aia.
Dorm pe dreapta si pe spate si cu capul ridicat pe cate 3 perne. Ma dor toate oasele. Sunt foarte intepenita.

Eu de vreo saptamana ma confrunt cu dureri de burtica. Cum merg 2 minute cum incepe burta sa ma doara. Doctorul meu zice ca sunt din cauza ca imi creste burta dar eu tot ma ingrijorez. De durera de pelvis dintre picioare nu mai vorbesc. Ma termina.
Sper ca toate astea sa fie numai din cauza ca cresc bebeii si nu din alte cauze mai urate. Vreau sa vina iulie.

Pupici



elena +27 Ana Maria & Matei Stefan
Burtica mea la 22 sapt
Lucrusoare bebelusi


***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

luminita, petrean va multumesc mult ptr raspunsuri

"Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele."
Les Brown

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Iuca ce-ti fac frumusetile?vrem pozeeeeeeeeee

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_karina spune:

Buna fetelor,

Vreau sa urez si eu sanatate si multe bucurii proaspetelor mamici,si bebelusi sanatosi!
Fetelor, m-ati cam inspaimantat cu durerile astea din ultimele luni, ma refer mai ales la problemele care apar/sau pot aparea la ficat...Am citit mesajele de mai sus si ma gandesc, cine stie ce ma asteapta si pe mine....Saptamana viitoare voi avea 20 de saptamani si sunt programata la eco morfofetala la dr.Iosup. Am deja emotii, dar sper sa fie bine in final. Ieri am aflat ca a iesit bine triplu test si m-am mai linistit putin, desi stiu ca nu are valoare de diagnostic. Oricum, sunt mai increzatoare! Suntem nerabdatori sa vedem clar ce sunt bebeii nostrii (eu si sotul din dotare),ca nu stim inca.
E cam tarzior deja pentru mine, mai nou "inchid firma" mai devreme decat de obicei,noapte buna si sper sa revin cu vesti bune!


Karina 19+ cu


si maine e o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

andutza, poti incerca CALGEL sau DENTINOX, dar la noi au fost doar apa de ploaie... daca e grav, si eventual face si febra, sau daca plange si nu poti s-o consolezi, da-i 3ml de NUROFEN sirop ptr bebei. sau bea-l chiar tu, daca mai alaptezi, (sorry, dar nu mai stiu...), trece prin lapte si ajunge chiar mai putin la ea... rau nu ii face sigur, dar totusi sa nu abuzezi de el, decat daca e urgent.

despre bona... daca asta e solutia ca sa va linistiti putin, GO FOR IT! poti pune camere de supraveghere, o poti chema cand esti si tu acasa, cel putin la inceput pana o cunosti si va acomodati, nu-ti face griji, trebuie sa fie bine!

Bogdana, uite de aici am luat scaunelele: http://www .bebelusul tau .ro/detalii.php?cod=OK10 - scoate tu spatiile, te rog.
Singurul dezavantaj e ca sunt fixe si trebuie sa-l speli pe bebe in el, e cam putin loc, trebuie sa-l pui cumva pe o parte sau sa il ridici ca sa poti sa-l speli la fundulet. dar merge si merita, mai ales ptr cum interactioneaza ei unul cu altul in timpul baitei.... eu sunt incantata!
in plus, comanda ajunge repede si firma e tare serioasa, daca au produsele pe stoc ti le aduc a doua zi de la comanda!

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
poveste despre comori
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Neatza fetelor cu un ZAMBET

mersi luminita..si eu am comandat mult de la bebelusul..si buburuza

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput