Regasiri(33)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Salut fetelor
Eu mi-am luat liber vineri de la servici.
Am facut ceva treaba, aprovizionari pentru Paste si ne-am luptat cu rasfatzul Iuliei.
De cateva zile are gingiile umflate, ii dau ultimile 2 masele (sus stanga si dreapta) si se supara din orice, si plange, si are numai pretentii, care, daca nu sunt satisfacute... jale mare.
Si de aceleasi cateva zile, seara nu vrea sa faca nani si ne chinuie cu toate cartile, incearca sa ne faca sa le citim pe toate. De aseara insa am pus piciorul in prag si NU ramane NU.
In rest este totul OK, doar la nani sunt probleme.
I-a adus tati din Germania o bicicleta pe doua roti, fara pedale, special pentru copiii de varsta ei. A invatzat foarte repede sa o foloseasca, da din picioare ca Fred si Barney. Pe strada mai toata lumea se uita curioasa la ea
Iepurasul i-a adus o pereche de cercei din aur alb, cu pietricica bleu.
Maine vom merge la tzara la mama mea. Cica vine tot neamul, adica o sa fim 4 familii, 3 copii in total. Imi place ca o sa alerge Iulia toata ziua pe-afara.
Am mai pus si ceva poze pe net, de aici incolo.

Dodo, si Miro, bine ati venit acasa. Multa sanatate noilor vostri puiuti. Sa creasca frumosi si sa fie mancaciosi. Ma bucur ca a fost totul bine pana acum.
Mirona, intr-adevar, seamana foarte mult Raul cu Karina mica. Apropos de icter, dupa ce am nascut-o pe Iulia, Mircea a casunat pe dr. neonatoloaga sa ii verifice grupa sanguina. N-a scapat de Mircea, era ca raia, asa ca pana la urma i-a verificat grupa, apoi si-a dat seama ca probabilitatea sa faca icter este foarte mare si a urmarit-o atent. Astfel, a pus-o pe Iulia la timp la "plaja". Altfel sigur ar fi pus-o tarziu.

Sper ca ati terminat cu toate pregatirile de Paste. Eu adineauri stinsei focul la friptura de miel.

Va urez tuturor un Paste fericit si linistit.
Va pup


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.geocities.com/angighita" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

HRISTOS A INVIAT!

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Adevarat a inviat!

Paste luminat si fericit alaturi de cei dragi!



Blogul lui Bogdan-Andrei
Varsta lui Donu' Bodo
Varsta Isabella-Elena
goblenuri-relatii pe blogul Donului
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Adevarat a inviat!

azi e si ziua Dianei Rus. mami draga - sa ne traiesti o mie de ani fericita si implinita alaturi de familia ta draga.

va pupa Miro pe toate si va iubeste - dar asta stiti deja, nu?
mai trec eu pe la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Adevarat A Inviat!!

Angi ce bien vorbeste Iulia! cate poezii stie? Noi nu stim niciuna...cu chiu cu vai legam 3-4 cuvinte...si si alea stalcite Sincer mi se pare tare incomoda bicla aia, am pus eu okii pe unaasemanatoare, dar mai mica, acu vro 6 luni, apoi am zis pas...am trecut derect la bicla normala, cu roti ajutatoare bineinteles, si pedaleaza Dani de-i sar capacele...doamne ce par are iulia...
Cumpara urgent Orajel...

mayaioane, nu esti singura, ai un copil extraordinar si banuiesc ca si un sot pe masura. Eu am avut si ainca am parinti, in schimb bunici...niciodata. Bunicile nu le-am cunoscut, amandoua au murit prea devreme, si bunicii...amandoi s-au recasatorit si mutat in alt oras...deci prea putin contact.

Dastefa te da-i mare in bucatarie, ei? de-ai stii de cate ori am google-uit eu retete simple...in viata mea n-am facut sarmale...inca, de racituri nici nu mai vorbesc...dar incercam sa mancam cat mai 'home made'. Multumesc lui Dumnezeu ca Dani al meu mananca cu drag si spor alimente sanatoase, spanac, mazare verde, linte, carne cu duiumu, lapte la greu...

Apropo, Dani bea cam 700ml lapte/zi, e bai? daca cere...ii dau, ca doar nu-l las sa planga...

Dolores nu ne spui cum ati petrecut? cu analizele cum mai stai?

Acusi se intoarce Dayanara... nu?

Pupici



Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

Adevarat a inviat!

Noi petrecem Pastele acesta f tihnit.Tati e bolnav asa ca noi ne invartim prin curte.A fost si este la noi o vreme suoperba asa ca ieri am stat toata ziua in curte.Azi dimineata am mers cu Daria in vizita la nanutii ei si e posibil dupaamiaza sa o luam tot noi doua cu colinda

Dbunny stai linistita ca sarmale,cozonaci nici eu nu fac-si nici nu o sa fac cat va fi mama sanatoasa si ma mai ajuta ea.Cat despre racituri nu-i nici o filozofie doar sa fii pe acasa si sa ai timp sa fiarba mult
o restanta-cu jucatul in curte sunt de acord cu tine doar ca la mine sunt f multe pericole(gen scari,ziduri de protectie inalte ,atmosfera de santier pe la casa uneia din cumnate si o curte f mare-tot terenul are aproape jumatate de hectar,impartit intre noi,cumnate si socri dar nedespartite prin garduri-inca)

toata lumea

Mihaela mami de DARIA-STEFANIA -16 nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Cum ati petrecut fetelor de Paste? Eu sunt omul cu vesti proaste, pentru mine a doua zi de paste a fost o dezamagire crunta. Am fost la socrii la tara cu f multi invitati, Ana ca de obicei in centrul atentiei. Si va spuneam ca am o cumnata care nu ne suporta, pe Ana nici atat, care are si ea o fetita de 1 an jumate. Si ii dadeam copilului sa pape si incepe aia brusc sa tipe la mine, ca a auzit ea pe sotul meu cand a zis "ia-uite ce dispera copilul cu mancarea" si de aici un intreg circ, dar tipa ca la spectacol sa se uite lumea. Eu nu sunt familiarizata cu situatii de genul asta, ca atare ramasesem fara cuvinte, doar ascultam. Pana cand a inceput Ana sa planga isteric, s-a speriat bietul copil ca nu intelegea de ce cineva urla la mami. Si am rugat-o frumos sa lase tonul, ca nu-i permit in fata copilului meu, nimic, a inceput si mai tare ca ea tipa cat vrea si cum vrea. Atunci mi-am iesit din minti si am tipat si eu la ea sa taca odata ca-mi terorizeaza copilul si nimic, a trebuit sa plec s-o las sa tipe in continuare. Vaaai ce prost m-am simtit fata de invitati, in special ca nu aveam nicio vina, tot ce spunea erau frustrarile ei acumulate, ca de ce e Ana bagata in seama si fii-sa nu, nu stiu ce are in mintea aia a ei ingusta. Voi cum ati fi reactionat? Aaa si ce m-a surprins si mai mult, soacra-mea m-a tras pe mine de mana in bucatarie si repeta asa intruna "las-o, nu o mai baga in seama ca asa imi face si mie, ignor-o, lasa de la tine etc" de parca eu eram problema si nu nebuna care tipa cat putea. Nimeni nu a indraznit sa-i zica absolut nimic, probabil de frica circului, nu inteleg, toti imi tot ziceau mie "fa compromisuri, lasa de la tine ca nu-i frumos etc". Nu m-a luat somnul de atata tremurat, iar Ana saracuta era f agitata in somn, a plans de cateva ori si a zis ca nu mai merge la mamaie ca ii e frica. Cum sa procedez?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Uitasem sa va mai zic ca tot timpul o jignea pe Ana, dar cu atata ura de m-a durut in adancul sufletului. Eu nu am jignit niciun copil, mi-e mila de copilasi, nu au nicio vina, nu se fac comparatii intre micuti. Nici dupa circ nu am putut s-o ignor pe fii-sa, pt ca se tine bietul copil dupa mine, i-am dat si ei tot ce-i dadeam anei sa nu simta diferenta. Nu va zic ca noi i-am cumparat pt copil patut, haine, tot. Inca ii duc hainute, incaltaminte de la Ana sau noi, diverse si uite cum sunt rasplatite. Observ in ziua de azi cu cat faci mai mult bine cu atat esti mai invidiat, intervine frustrarea ca ia uite am ajuns sa-mi dea asta, eu nu am bani etc. Pt mine e mister, tot ea cere, tot ea urla si ne barfeste mereu pe la spate, jenant rau. Si zic mereu gata nu o mai ajut pana incepe iar sa planga ca nu are cu ce sa incalte copilul s-o dea pe afara etc si iar fuge proasta cu sacosele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Oooof Mayaioane, imi pare rau ca o isterica v-a stricat petrecerea!

Eu nu m-as mai duce cu Ana unde merge idioata aia. Adica tu poti lasa de la tine, dar Ana nu merita asa ceva, ea nu pricepe, sunt asa de inocenti copiii astia, si vine cate-un tampit si-i deranjeaza din jocul si inocenta lor

Rupe contactul total cu aia, nici haine nici nimic...ZERO contact. Nu aduce nimic bun...din contra, tu ai pierdut nervu', Ana s-a simtit panicata...

Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

Citat:
citat din mesajul lui mayaione
Nu va zic ca noi i-am cumparat pt copil patut, haine, tot. Inca ii duc hainute, incaltaminte de la Ana sau noi, diverse si uite cum sunt rasplatite. Observ in ziua de azi cu cat faci mai mult bine cu atat esti mai invidiat, intervine frustrarea ca ia uite am ajuns sa-mi dea asta, eu nu am bani etc.
www.helpsonia.com/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/ana" target="_blank">poze Ana




Nu e general valabil-eu am primit ff multe lucruri pt Daria de la cumnata mea din Italia.Cel putin cand am nascut-o pe Daria ea mi-a trimis absolut tot de la patut si cosmeticale pana la jucarii,eu i-am cumparat doar de schema vreo 2 hainute.Si toate erau noi,nepotica mea e cu 1 an mai mica decat Daria.E adevarat ca ma voi simti vesnic indatorata pt ce a facut pt noi dar de aici si pana la invidie,frustrari mi se pare cale lunga-cred ca tine de stofa f proasta a respectivei cumnate.Si daca poti sa o eviti cred ca ar fi de preferat.Iar cu ce ramane mic de la Ana sunt sigura ca vei gasi oameni mai de calitate care sa stie sa aprecieze gestul

Oricum pacat ca v-ati stricat sarbatorile si mai ales ca a avut Ana de suferit

Mihaela mami de DARIA-STEFANIA -16 nov 2006

Mergi la inceput