Timisoara,Impreuna(145)Purtam in suflete,un inger!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Geta,idee nu stiu sa-ti dau,imi pare rau!Si imi pare rau ca esti necajita.Tot ce pot face,chit ca e nesemnificativ,este sa ii urez mamei tale insanatosire grabnica!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana


Album pi casa

Pi casa nou



Amalgam de ganduri





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vickip spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda

Dana cum e cu Lori?

La noi e ca la circ. Uite/nu-i scarlatina. Parca am juca table...fir-ar sa fie de dignostic. Toate simptomele is doar ca la exudate n-a iesit nimic, nimic nici la Edi. Tratamentul de scarlatina functioneaza insa la el f bine...inca suntem nedumeriti...asteptam sa vedem ce se mai intampla. Sau e o forma complet atipica, sau n-a iesit calumea la exudat sau e altceva...habar n-avem ce...
Oricum el e bine, din ce in ce mai bine.

Vicki, tu esti Vicki fina-mea? Ar fi o coincidenta faina rau. Ca daca tot aflasi de scarlatina ma gandeam ca poate de la Cos...

Aidule draaag, te pup dulce. Tot la tine is cu mintea. Om bun si drag ce esti.

Doris lasa tu prosteala, io o tin pe-a mea. Nah!

Ma duc si eu la culcare ca mi-s incurcate rau mintile. Ma timpesc in casa, pe cuvant. Si nici n-am chef de nimic din alea lumesti...






Emma este iubire in sufletul meu.
Feelings.


@anda: Acum ca ai spus am facut legatura. Fina-ta sunt .
Si da...de la Cos stiam de scralatina.

...si ca sa anticipez o intrebare ...nu sunt gravida, dar ma pregatesc sa devin....am facut primul pas ...am renuntat la anticonceptionale...si dupa vre-o 3-6 luni fara ne punem pe treaba.

@ana: uitandu-ma prin albumul tau am aflat ca ne cunoastem deja ...vicki nevasta lu horia de pe forumul toyota.

@all: multumesc mult de primire .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza si de la mine...la 7, 30 eram in gara dupa mamanu, am returnat-o home in siguranta.

Sanatate la puiutzii bolnaviori, da io intreb: e sau nu e epidemie de scarlatina? ca-s pe jar...

Geta, sa fie o rinita alergica? la mami tau? vezi ce zic doctorii...

Aidule, pup iu si luv iu


BLOG DC-Impreuna Timisoara


Caut cu lumanarea orice:)) ...uneori chiar gasesc!



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele
POZE CU NOI

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:)), www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">Christmas 2007 by INES, www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj INES, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geta_florina spune:

offf, ce liniste pe aici ... sper ca sunteti ok .

dupa multe umblari, in sfarsit a consultat-o si pe mama un doctor, diagnostic: inflamatia polipilor pe baza unei rinite alergice si a racelii. a primit tratament cu antibiotic, ceva picaturi si dexametazona. sper sa-i fie mai bine acum.

Dana, Anda cum se mai simt copiii?



Geta, mami de Alex

"Nu putem face lucruri mari pe acest Pamant, putem face numai lucruri mici cu multa dragoste"

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ana68


In alta ordine de idei,m-am intalnit cu Aida...bebelica e bine si Aida l-a vazut dand din manuta...bebe e sanatos si in parametre...Aida era linistita,asa mi s-a parut mie si Laci la fel.

Nah,dragelor,va pup pe toate!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana


Album pi casa

Pi casa nou

Amalgam de ganduri



Aida, sanatate si putere, sa aveti un bb sanatos si puternic, sa va bucure sufletele greu incercate !
Ana,
Mariaa, e fantastica d-na. aceea !
Sanatate la bolnaviori(Edi si Loriana) si refacere usoara si rapida !




Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Copilasi din 2002
Scorpiutze

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13.

Emma INVINGE cancerul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Dragele mele dragi, multumesc mult de grija si urari de bine! Din pacate situatiae albastra rau. Ieri sera a facut 39.9, am impachetat-o in comprese si se zbatea de mama focului ca ii este frig ... Are diaree rau de tot, face pe ea si varsa tot ce mananca, inclusiv supica de zarzavat. Ieri a fost Calin cu ea la dr. Ilie. El spune ca are o amgidalita, varsaturile vin din cauza inflamatiei din gat iar diareea ar fi de la febra. Pana acum nu a dat gres niciodata cu diagnosticul dar ... de data asta nu stiu ce sa zic, sper sa o fi nimerit. E pe antibiotice. Febra insa cedeaza un pic, pana pe la 38 dar creste repede innapoi. Mai ia Nurofen si Furazolidon. Nu mananca nimic, nimic, orice ia in gurita da afara. Din fericire bea apa destul de multa. Sper sa fie bine cat mai repede.

Mamica de spiridus

"Nu inteleg cum o femeie poate iesi din casa nearanjata - e o lipsa de politete. Si nu poti sti niciodata, poate chiar aceea este ziua in care-ti intilnesti destinul. Iar in fata destinului trebuie sa apari cit poti tu de frumoasa."
Coco Chanel

NOI

Spiridusul meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:



Silvana si Paul


Poze cu noi
blog DC, Timisoara impreuna

Daca nu poti trece prin munte, ocoleste-l. Daca nu poti sa-l ocolesti, treci peste el. Daca nu poti trece peste el, intreaba-te daca este chiar atat de important sa ajungi de cealalta parte. Daca este, incepe sa sapi un tunel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

sanatate la copilasii bolnavi anda si danitin

aidule ma bucur nespus ca bebe e bine

sanatate si la mama ta geta

vickip bine ai venit printre noi

si pe mine ma incearca rau rinita tot cu nasul infundat sunt , imi vine sa innebunesc

o seara cat mai placuta va doresc la toate

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decât ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pâna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

s-au topit 18 kg, mai am 12 kg pana la targhet cu "montignac, stil de viata nu dieta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

In urma cu o luna am programat o calatorie de suflet in Maramures, de Paste. Acum are o incarcatura si mai mare. Maine dimineata plecam. Va doresc sa aveti sarbatori linistite, sa pretuiti fiecare moment langa cei dragi si sa va regasim cu bine.
Va pup.


_

“Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.”
Emma este IUBIRE ****** un copil creste in inima mea ****** am un inger pazitor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Simonelule,drum bun,fata draga!

Danuto...pupam spiridusa bolnavioara si multa sanatate!

Vicki...ioiiii...matale erai?!Nu m-am gandit vreodata sa te gasesc pe forumul asta...cine te-o convins,draghe,sa te introduci acilea?Pfuai...ce bine imi pare!Tzucuri multiple...

Silvana si Nina...va pup si eu!

Doris,deci amu',c-o venit coana mare acasa...v-apucati de pregateli,sa inteleg.Sa aveti spor!

No,va pup...sa auzim de bine!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana


Album pi casa

Pi casa nou



Amalgam de ganduri





Mergi la inceput