Timisoara,Impreuna(145)Purtam in suflete,un inger!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Doamne Ajuta pentru Aida!

Vichip - si eu ma tem de scarlatina dar ...

Ana - am fost cu ea la dr de familie si a zis ca nu crede ca e scarlatina, cica ar avea pe limba ceva depuneri specifice in caz ca ar fi. Mi-a prescris un tratament general dar nu a dat rezultate iar starea s-a agravat. Febra mare, peste 39, nu cedeaza si a ajuns saraca sa faca kk pe ea, asa de rebela e diareea. Eu sunt la lucru dar am reusit sa-i fac o programare la dr Ilie, acu' e cu Calin acolo, astept vesti ...

Mamica de spiridus

"Nu inteleg cum o femeie poate iesi din casa nearanjata - e o lipsa de politete. Si nu poti sti niciodata, poate chiar aceea este ziua in care-ti intilnesti destinul. Iar in fata destinului trebuie sa apari cit poti tu de frumoasa."
Coco Chanel

NOI

Spiridusul meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Imi pare tare rau,Dana!Pentru linistea ta,fa-i si un exudat...sa nu fie vreun nenorocit de virus.Probabil ca Lori are viroza intestinala...oricum ce scri tu suna de la o posta a antibiotic.Multa sanatate!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana


Album pi casa

Pi casa nou



Amalgam de ganduri





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Citat:
citat din mesajul lui silvana75

pentru ca musai trebe sa vedeti, pun eu linku dat de Maria http://www.youtube.com/watch?v=9lp0IWv8QZY inca o dovada ca aparentele inseala

Silvana si Paul


...la fix ai inteles unde am batut. Silvaaa drago, abia astept sa te vad face to face desi asa parca te cunosc de-o viata.


_

“Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.”
Emma este IUBIRE ****** un copil creste in inima mea ****** am un inger pazitor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Bey, io nu ma mai satur s-o alcult pe tanti asta... e fenomenala, jur...

si io pe-aici...




BLOG DC-Impreuna Timisoara


Caut cu lumanarea orice:)) ...uneori chiar gasesc!



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele
POZE CU NOI

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:)), www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">Christmas 2007 by INES, www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj INES, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Aidule, ma bucur nespus ca bb e bine...
Te pup cu toata dragostea...
Va pup pe toti trei cu si mai mare dragoste...


BLOG DC-Impreuna Timisoara


Caut cu lumanarea orice:)) ...uneori chiar gasesc!



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele
POZE CU NOI

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:)), www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">Christmas 2007 by INES, www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj INES, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Anda, bey...tu mai tii minte ca noi doua am pus un pariu? pe niste coaste?

Mie una mi se pare ca eu le voi manca...asa cred...

Aidule, in caz ca bagi vreun ochi pe-aici...


BLOG DC-Impreuna Timisoara


Caut cu lumanarea orice:)) ...uneori chiar gasesc!



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele
POZE CU NOI

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:)), www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">Christmas 2007 by INES, www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj INES, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

Dana cum e cu Lori?

La noi e ca la circ. Uite/nu-i scarlatina. Parca am juca table...fir-ar sa fie de dignostic. Toate simptomele is doar ca la exudate n-a iesit nimic, nimic nici la Edi. Tratamentul de scarlatina functioneaza insa la el f bine...inca suntem nedumeriti...asteptam sa vedem ce se mai intampla. Sau e o forma complet atipica, sau n-a iesit calumea la exudat sau e altceva...habar n-avem ce...
Oricum el e bine, din ce in ce mai bine.

Vicki, tu esti Vicki fina-mea? Ar fi o coincidenta faina rau. Ca daca tot aflasi de scarlatina ma gandeam ca poate de la Cos...

Aidule draaag, te pup dulce. Tot la tine is cu mintea. Om bun si drag ce esti.

Doris lasa tu prosteala, io o tin pe-a mea. Nah!

Ma duc si eu la culcare ca mi-s incurcate rau mintile. Ma timpesc in casa, pe cuvant. Si nici n-am chef de nimic din alea lumesti...






Emma este iubire in sufletul meu.
Feelings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Doamne ce ma bucur ca in sfarsit citesc o veste buna...despre Aida si bb...Doamne ajuta multumim de vesti Ana si pe tine si pe toate fetele timishorence si mai ales copilashii vostri sa fie sanatosi ca inteleg ca aveti ceva probleme cu scarlatina...sanatate multa

monica

Prajituri si papa bun
Prajituri si Papa bun 1
Papa de post



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Aida, din toata inima si sa de-a Domnul ca bb sa fie sanatos si voi sa va bucurati curind de el/ea.

Pt copilasii bolnaviori ai inimoaselor fete din TM, multa sanatate! Fetelor, aici copii fac destul de des scarlatina, si nu odata, ci de mai multe ori. Le da antibiotic, stau acasa citeva zile si gata. Sper ca si ai vostri sa-si revina usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geta_florina spune:



Aida ma bucur ca bebe e bine, te imbratisez ....
Dana sa ne spui si noua cum mai e Lori, imi pare rau ca-i asa bolnavioara. si eu zic sa-i faci si un exudat pt orice eventualitate ... sanatate multa.
Anda indiferent ce-o fi, ma bucur ca Edi e mai bine. probabil ca dupa ce terminati cu tratamentul si faceti pauza de rigoare o sa repetati exudatul ,nu? sanatate.
Ana la voi totul ok?
Vicki bine ai venit pe la noi . si eu am cunoscut o Vicki care are o fetita de 2,6 ani. esti cumva tu?

eu is cam necajita ca mama- care acum e aici la mine- nu doarme de cateva nopti ca are nasul infundat, dar asa de rau ca nici un fel de picaturi nu il pot desfunda, are ea probleme cronice cu nasul si acum e si racita, dar niciodata n-a mai patit asa ceva. azi noapte a dormit o ora si restul a stat in fund cu gura deschisa. am dus-o azi dimi la judetean s-o vada un medic. din pacate n-am putut sta cu ea, a trebuit sa vin la servici. daca aveti vreo idee, ce-ar putea-o ajuta, va rog sa-mi spuneti.

va pe toate, sa fiti sanatoase si sa aveti o zi linistita.


Geta, mami de Alex

"Nu putem face lucruri mari pe acest Pamant, putem face numai lucruri mici cu multa dragoste"

poze

Mergi la inceput