Emma a plecat... |Condoleante|

Raspunsuri - Pagina 50

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui aidaciolac
Din pacate nu am nici o veste de la Emma . Ma trezesc de cateva ori in noapte si ma intreb si incerc sa imi amintesc daca am visat-o


Aida, mamica scumpa si greu incercata, asta e semn ca dulcele ingeras Emma s-a dus direct in rai. dupa credinta pamantului, sufletul mai ramane 40 de zile in asteptare, intre doua lumi, dar cei pe care ii cheama Dumnezeu la El in perioada Pastilor (Post si dupa), ajung direct la El. un preot mi-a spus asta cand tot asa, asteptam si eu o "veste" si simteam ca parca s-a dus departe-departe de mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Emma a plecat in 'Vinerea mare' , ea fiind reformata , si am condus-o pe ultimul drum chiar in ziua de Paste nu a mai asteptat sa vina iepurasul cu cadourile lui .
... interesant este ca imi era frica ca nu va mai prinde Craciunul , atat de rau ii era , si cand ne-am apropiat de Paste , am sperat ca va prinde amandoua sarbatorile ...
hm
... sa speram ca este un Rai ...

Aida ... 18+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Cand te vei linisti ai sa-i simti prezenta
Ea este cu voi, sunt sigura ! Ai sa-l vezi si pe samburelul tau cum o sa-i zambeasca, cum o sa o caute cu privirea.
Va doresc numai bine si multa putere

www.de-azi.ro
poze familia mea


inspiratie, dragoste, putere ... pentru oricine crede ca nu mai poate...
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI
http://www.youtube.com/watch?v=vMCnjMbUOFg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Draga mea, te inteleg ff bine. Am trecut si eu in urma cu 12 ani printr-o tragedie in care am pierdut pe cineva (a murit in accident auto langa mine, salvandu-ma pe mine). Nu se compara cu tragedia ta, nimic nu e mai cumplit decat ceea ce traiesti tu..Dar voiam doar sa zic ca si eu am asteptat si tot asteptat sa il vad macar in vis. Sa imi spuna ceva, orice, sa imi spuna DE CE. Nu s-a intamplat iar acum constientizez ca poate a fost mai bine asa..cred ca daca l-as fi visat m-as fi chinuit si mai mult...
In timp am invatat sa traiesc cu ideea ca a plecat intr-o lume mai buna. Cel putin asa vreau sa cred.
Despre Emma, nu am nici o indoiala ca a plecat in Rai, ca nu o mai doare nimic si ca mereu va veghea asupra ta si familiei tale.

Te imbratisez, Aida!


Baietzii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

ingerasii ne trimit semnale print-o melodie, o pasarica care ne canta parca doar noua, printr-un vis placut, printr-un zambet de la un strain, printr-o senzatie pe care nu o putem explica...in multe feluri doar ca noi nu putem sau stim sa vedem



www.de-azi.ro
poze familia mea


inspiratie, dragoste, putere ... pentru oricine crede ca nu mai poate...
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI
http://www.youtube.com/watch?v=vMCnjMbUOFg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Aida, mi-as dori foarte tare sa te imbratisez....in rest nu pot sa-ti spun nimic....ma gandesc in fiecare zi la voi si tot nu am gasit un cuvant macar care sa te aline...

Anuc cu Ioana mica si BB Filip


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aidaciolac
... sa speram ca este un Rai ...

Aida, unde este, ii este bine. Chiar daca tie iti este greu sa traiesti cu durerea, ea a scapat de durere. Este pretul pe care il platesti tu, ca mama. Sa traiesti tu durerea, ptr ca micuta ta a fost eliberata.


Citat:
citat din mesajul lui aidaciolac
Din pacate nu am nici o veste de la Emma .

Copiii nostri ingeri vor trai vesnic prin noi. Dar daca ei dorm somnul lin, natura traiesti alaturi de noi durerea pierderii unui copil inger, un inger castigat de cer.
Uita-te in jurul tau, si ai sa vezi...
Nu am crezut, pana nu am vazut.

Aida

Alexandru, tati de 3 copii perfecti
(un baietel nazdravan, o fetita mica luptatoare, si un ingeras in cer)
_
Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deus

ingerasii ne trimit semnale print-o melodie, o pasarica care ne canta parca doar noua, printr-un vis placut, printr-un zambet de la un strain, printr-o senzatie pe care nu o putem explica...in multe feluri doar ca noi nu putem sau stim sa vedem



www.de-azi.ro
poze familia mea


inspiratie, dragoste, putere ... pentru oricine crede ca nu mai poate...
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI
http://www.youtube.com/watch?v=vMCnjMbUOFg



Deus

Alexandru, tati de 3 copii perfecti
(un baietel nazdravan, o fetita mica luptatoare, si un ingeras in cer)
_
Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

Aida, ingerul Emma face minuni chiar si de acolo, de sus, din Raiul unde este fericita. a adus aici, alaturi de tine, oameni care au trecut prin tragedii si care incearca sa-ti fie alaturi in suferinta. si faptul ca tu acum ajuti o mamica ce a fost de curand lovita de vestea ca fetita ei are aceeasi boala necrutatoare ca a Emmei cred ca nu este o intamplare. Poate si astfel Emma iti spune ca este alaturi de tine.

Indraznesc sa te intreb ce face samburel... cum te simti, fizic... a inceput samburelul sa-si faca simtita prezenta?

iti doresc din suflet multa sanatate si putere, mamica greu incercata...

Roxana, mamica de Victor Andrei (23.06.2008) si Daria Elena (06.09.2006)
http://family.webshots.com/slideshow/570075285YYSlEe
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emag spune:

Aida, draga mea... Eu cred, asa cum scria si conchita, ca Emma este in Rai... Nu numai pentru ca a plecat in Vinerea Mare/ Florii, dar mai ales pentru ca e un copil nevinovat si atat de greu incercat.
Mai cred ca atunci cand visul va avea o semnificatie (atunci cand nu va fi doar o plasmuire a mintii, asa cum de cele mai multe ori se intampla - cum spuneai si tu), vei simti.
Atunci cand vei avea o veste de la ea, cand sufletul ei va vorbi sufletului tau, o sa stii cu siguranta ca nu este un vis obisnuit.
In credinta ortodoxa, in primele 40 de zile sufletul se pregateste pentru intalnirea cu Hristos, strabate drumul spre El, insotit de ingerul pazitor. Se spune ca si de aceea nu prea ne vorbesc in vis in aceste 40 de zile.

Exista un Rai, draga mea draga... cred ca exista cu toata puterea mea. Pentru ca altfel vietile noastre n-ar mai avea nici un sens. Nu se poate limita tot la ceea ce traim aici.
Ma rog ca Dumnezeu sa-ti aline sufletul si sa faca posibil ca Emma sa te mangaie, aratandu-ti e bine.

Te imbratisez cu mult, mult drag.

Monica




Mergi la inceput