LMA - Albinute si bondarasi de 2007! (116)
Raspunsuri - Pagina 18
diana_jors spune:
Hello,
eu m-am delectat cu puii vostri. Filme cu Alex nu mai pun o vreme, ca e in deplasare, poate ceva poze... eu sunt destul de pasiva de situatia asta, nu imi pare nici bine, nici rau... el pare fericit, nici nu intreaba de noi, asa ca... ce sa mai zic...
Am pus si eu o poza in albumul de 2 ani.
Pe Alex l-am serbat in familie inainte sa il ducem la bunici, i-am facut un tort din care a apucat sa manance doar o feliuta, i-am dat trotineta care desi pe cutie era cu portocaliu si verde, cand am scos-o din cutie era roz cu mov... lui i-a placut si asa ![]()
Si cam atat de la noi. Singura "poezie" pe care o spune sunt de fapt 2 versuri adaptate: "Toc toc toc / Supa e pe foc" (e dintr-o poezie despre un morcovel
). Talentele actoricesti la el se manifesta altfel, poate simula/mima o gama larga de sentimente... dar o sa va arat cand mai ajungem pe la el.
Diana
de
Alex (23 aprilie 2007)
riloasa spune:
Am vazut poze cu copii care mai de care mai scumpi. Ce minunatii avem! Noi ne-am distrat super! A spart oua pe placul lui. Ne-am odihnit si am fost la socrii la masa, musafiri nu am avut. Mihai papa bine, nu am probleme cu el. Mai am vreo 2 luni si nasc. Abia astept, nici nu mai stiu cum o sa fie cu unul mic. Cand o sa am timp o sa mai pun poze.
ioanaradu spune:
mare sarbatoare mare La multi ani sarbatoritilor de azi: Maya Georgiana si Alexandruuu!!!
sanatate bolnaviorilor.
doina pupam raducu si speram sa-si revina cat mai repede.
giuli si nora ia sa va faceti si voi bine, nu mai stresati mamele!!
pupam tot stupul!
A fost o data o printesa ... Emma!
mamica lui
Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!
elyanne spune:
La multi ani, Maya!
La multi ani, Alex!
La multi ani celor care isi serbeaza ziua de nume!
Pupam bolnaviorii... multa sanatate 
Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena iubita noastra | De 3x... mamica
diana_jors spune:
Maya Georgia
tuturor celor cu numele Gheorghe sau derivate de la el 
Si ... nu in ultimul rand, puiului meu mic 

Diana
de
Alex (23 aprilie 2007)
ioanaradu spune:
La multi ani tuturor celor ce se serbeaza azi de nume!!! In special pt Jiji al nostru, care ce face?
A fost o data o printesa ... Emma!
mamica lui
Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!
Crina_mio spune:
Neata
Va invite la o bucata de tort (cam jumulit, ca Mayei i-a placut frisca) dar foarte gustos.
Alex
Sa fi sanatos si la fel de vesel si istet ca si pana acum!!! Sa te distrezi la bunici 
tuturor celor care poarta nume derivate din Sf. Gheorghe !! Sa fiti sanatosi si viata sa va ofere multe bucurii 
La multi ani puiul meu mic si drag 
Anul acesta am zis ca o vreau de ziua ei doar a mea si a lui tati, asa ca suntem la noi acasa, singurei sa ne bucuram de ea in voie. S-a trezit de dimineata (la 7) nerabdatoare sa sufle in lumanare, cred ca a suflat de vreo 10 ori, ca tot vroia iaaaaa (iara). Am ciocnit si un paharel de sampanie din care a gustat si ea (de ziua ei e voie, nu??
).
Acum a plecat cu tati pana afara sa strang putin prin casa, si dupa amiaza continuam petrecerea doar noi doua, ca tati pleaca la serv. Astazi vreau sa o rasfat si sa o pup toata ziua
Jo m-am scos la anu' cu mielul de Paste
ca mi-ai botezat fata. Mercic de urari
Mateiu
Ne-am amuzat aseara amandoua cu pozele si filmuletele albinutelor si bondareilor isteti si frumosi. Sunt toti grozavi
Eliana
ai niste copii minunati, superbe pozele cu Elena pe cal si ce protectoare e cu fratiorii ei
piticii voinici.
Kitty un
mare pentru Giulia cu okisorii ei superbi, sper ca nu mai e bolnavioara si tu te simti mai bine. Am vazut toate filmuletele, ca Maya vroaia atu fetita
Roxi actor il faci pe Rares
ce mult suflet pune el in interpretarea poeziei. Simpatica si poezia, o sa incerc sa o scriu, ca eu nu prea stiu poezii pentru varsta lor. Spune si Maya tica, tica
tica, tica
mamii
miau ... ica
coaaa... (se bate pe burtica) ... goaaaa, o sa o filmez cand m-o lasa
Si alunuu (alunelu) cu ajutorul meu, spune si ea cateva cuvinte.
Delia cum te mai simti??? Sper ca ai scapat de viroza
burtica rotunjita a Norei
Mady felicitari pentru ambitie,
Razvanel
Veve pe obrajorii rosii care debordeaza de fericire
Tznua frumoase locurile prin care v-ati plimbat, iar Maria e o dulce cum cauta ea gandacei printer frunze
Carmenfr - felicitari Teodorei pentru reusita de a duce ouale intregi
Doina sanatate multa lui Raducu 
Rein felicitari lui Petru sa scapati cat mai repede de pampi. Am avut si eu ieri tentativa de a o lasa fara, dar intr-o ora mi-a facut de 2 ori pisu, e drept ca de fiecare data a venit si mi-a zis, dar i-a si dat drumul in momentul in care-mi spunea. Ce sa o mai pun pe olita?!?! Mai incercam, trebuie sa reusim pana la urma
Bianca sarcina usoara in continuare
riloasa asteptam pozele si ai grija de samburelul din burtica
Sper ca n-am uitat pe cineva
Sanatate bolnaviorilor,
revin dupa amiaza (sper) cu poze
Crina & Maya Georgia
Decembrie 2008
stefimic spune:
LA MULTI ANI!
MAYA GEORGIA
MIHAI ALEXANDRU
STEFAN GEORGE
Sa cresteti mari, sanatosi, sa va bucurati parintii in fiecare zi!
cata mami de STEFAN(9.03.2007)
stefimic spune:
LA MULTI ANI!
Sa traiasca sanatosi, voiosi copii mamicilor:
LUMINAG, DOINATODOR, RIANNASTEF, CRINAMIO, KISSTHERAIN999, IULA78.
LA MULTI ANI tuturor celor care poarta numele de GHEORGHE sau derivatele lui.
cata mami de STEFAN(9.03.2007)
