Sunt amanta (2)

Sunt amanta (2) | Autor: olguta12

Link direct la acest mesaj

ca sa vedeti cine ia vitamine serioase

Mozol discret pt frustrate

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


POVESTEA DREI PISHCOT


Amintiri de alta data...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Inceputurile noastre- amante, frustrate, dame bine, si babatii sfatoase

SUNT AMANTA(1)

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


POVESTEA DREI PISHCOT


Amintiri de alta data...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

mai Adela, oi fi fost tu tanara si nelinistita(adica mai tanara decat acum si mult mai nelinistita) dar ai considerat tu vreodata oare ca DAI LECTII alora care au invatat inaintea ta cu ce se manaca fericirea barbatilor?

Ca Anna din povestea noastra asa zice. Ca ne da lectii, astora casatorite. No, pai asta nu e ´´doar´´ tinerete si neliniste, asta e deja comedie.

Sigur ca poate multe din nevestele de azi au fost pacalite de don-juani in criza varstei, da vreau sa stiu cate din ele au considerat ca sunt super experimentate si dashtepte in ale relatiei, doar pentru ca don juan cu verigheta le dorea sub plapuma?

Deci, daca e sa vorbim serios de ceea ce-ti poate rezerva viata, de indragosteli sau iubiri patimase interzise, io-s pro si ma bag in vorba.

Dar daca vorbim despre comedia unor fete care vin si trambiteaza pe un site pop-ul-at 90% de femei casatorite cu copii, ca ele sunt AMANTE fericite, experimentate, care dau la orice ora lectii(!!??) atunci facem si noi comedie ce mama draq...

Am avut o tentativa de discutie cu Anna, amanta perfecta care a esuat. De ce a esuat? pentru ca Anna, in ciuda hotararii si tariei de caracter de la prima vedere, este o tanara confuza care NU stie cu se se manaca treburile astea...urmareste nevasta don-juanului pe DC, se bucura ca iese colo-sa in club cu don -juanul..adica ce naiba acuma.

Eu, daca as afla ca sotul ma inseala cu o tanara de genul Annei sau Natashei, m-ar busi rasul. As invita-o pe tanara la masa, la noi acasa si parol ca ar pleca plangand de-ar sari si camehsa de pe ea.
Pai vorbim aici de lucruri serioase sau facem mistho?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Vad ca esti plina de energie, ti-a priit bairamul de ziua printului consort

Mai e vreo amanta prin zona?

Mare e gradina lui Dumnezeu si multe animale sunt in ea :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Ellej- bairamu' e azi. Aseara a fost... "incalzirea"... . Cat despre amante...cred ca s-au lasat toate de...meserie

LadyJ- asa mama, explica-le..ca poate asa se mai trezesc oleaca... POATE (si multzam fain ca ai mutat raspunsul la casa noua)


olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


POVESTEA DREI PISHCOT


Amintiri de alta data...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisaelisa spune:

E, vorbim de lucruri serioase...


Pai, eu m-am gandit asa : cat de reala ar putea fi aceasta poveste?
Cand majoritatea suntem casatorite si cu copii...

O pustoaica plictisita a lansat bomba cu " Sunt amanta ", pt distractia personala.

Si tot pt distractia personala, particip si eu la acest topic.


Dar, invit amantele la masa rotunda a discutiilor sau distractiei dintre sotii si metrese.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

la masa asta rotunda ar putea sa se afle si sotii care sunt si amante, nu? ca doar amantele n-or fi toate necasatorite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisaelisa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adela99

la masa asta rotunda ar putea sa se afle si sotii care sunt si amante, nu? ca doar amantele n-or fi toate necasatorite.



Pai, da...si cele casatorite...

Sa inceapa spectacolul.








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

in ce calitate is invitate amantele casatorite? de sotii sau amante?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Olguto, prima regula este:(sopteste-le tu daca ai nervi eu nu am, ca altfel m-as fi facut educatoare)

-daca intri pe un site pliiiiin ochi de neveste si trambitezi ca tu esti mandra de acest statut , ca le stii pe toate, ca bla blauri din astea, nu esti amanta cu acte in regula. Esti o fatuca care accepta jocul mincinos si las al unui barbatel care nu si-o poate tine in pantaloni

Si de aici inpresia falsa de femeie perfecta.
Deci, prima regula: o amanta adevarata are capacitatea de analiza generala a situatiei si STIE de ce si pentru ce face ce face.

Asa ca eu astept sa intre o femeie amanta p-aici, sa putem si noi vorbi ca oamenii maturi despre problema asta veche de cand lumea.Ar fi un subiect interesant.

Si a doua regula..sau asta ar fi defapt prima este sa-ti cunosti limitele, sufletul, situatia si sa fii constienta din plin de ele.


Spune tu acum...nu-i asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisaelisa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adela99

in ce calitate is invitate amantele casatorite? de sotii sau amante?




cum vor ele.





Mergi la inceput