Sunt amanta

Sunt amanta | Autor: Natasha_Pisi

Link direct la acest mesaj


Well buna ziua ! Am citit foarte multe posturi pe aici, si tot dau peste subiecte in care este vorba despre nenorocitele de amante care va fura sotii si nu va dau pace . Ei bine dragele mele renuntati in a mai face din amanta un prototip d egenul - vrajitoarea cea rea.. Nu toate sunt asa , nu toate urmaresc banii si in nici un caz nu toate sunt fiinte fara sentimente si mustrari de constiinta. Sunt amanta unui barbat insurat, de doi ani. Si nu sunt nici vre'un bau bau, nici vreo pitipoanca asa cum vedeti de obicei prin mall ce atarna la bratul unuia ce-i poate fi bunic... Sunt doar o tanara indragostita :) Ne iubim enorm si este barbatul perfect pentru mine. Asa ca nu mai generalizati si incercati sa fiti mai tolerante, nu stii sniciodata ce iti rezerva viitorul. O zi buna!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anisiap spune:

da si............????????????
au mai fost cateva curajoase
floricele o sa fie show

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Natasha_Pisi

Ne iubim enorm si este barbatul perfect pentru mine.



Nu te deranjeaza ca-si imparte iubirea intre tine si familia lui?



RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasha_Pisi spune:


Nu pot spune ca nu ma deranjaza insa in viata trebuie sa faci niste compromisuri,nu iti vine totul pe tava :) Cat despre faptul ca au mai fost cateva 'curajoase' nu asta era ideea... Nu am postat sa creez cearta sau mai stiu eu ce. Am vrut doar sa va dau ocazia sa priviti lucrurile si din perspectiva 'dusmanului no. 1 ' adica amanta:D lol...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Da, si cand va fi cu tine isi va gasi cu siguranta alta amanta....

Mara si Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Well, buna ziua si tie.

Nu, amanta nu e vrajitoarea cea rea. Nu este o super femeie, nu poate zbura pe matura.

Este doar o femeie care accepta sa fie un barbat casatorit,(din diverse motive) accepta ca acesta sa sara din patul nevestii in patul ei, accepta sa fie singura de sarbatori si cam atat.

Si daca vrei sa fac asa, la foc rapid o descriere mai amanuntita, as spune ca amanta este asa, in general, mai ales atunci cand accepta sa fie cu un barbat din dragoste, este asa cum spuneam o femeie trista si nefericita.
Pentru ca, orice femeie indragostita isi vrea dragostea aproape, seara de seara. O amanta(indragostita, asa ca tine) nu beneficiaza de asa ceva, deci in concluzie sufera.


Trebuie sa fie nasol sa te indragostesti de un barbat insurat. Pentru ca o vreme cel putin, va trebui sa-l imparti.Sigur, oricui i se poate intampla.Nasol.

Iar femeile sotii care dau in amanta, o fac din disperare, mandrie, suparare si nicidecum ca ar considera amanta o super femeie. Cand tu vei deveni sotia cuiva si acest barbat va avea o amanta, vei da si tu in amanta. Asta daca-l iubesti pe zburdalnicul sot...E instinctul ala de aparare, protectie, conservare..


ASA CA, nu mai genraliza nici tu, ca nu stii ce-ti rezerva viitorul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabytza25 spune:

natasha, vreau sa spun ca nu, nu te judec, mi-e indiferent ce tip de viatza ti-ai ales. Da, daca partenerul meu de viatza ar avea vreo amanta si as afla as ura-o pe ea, si probabil atunci pe toate care sunt "amante". Intrebari ar fi multe, pe care as avea sa ti le pun... doar asa de curiozitate, insa chiar nu prea stiu de unde sa incep, asa ca incerc sa "compactez" intr-una singura: Cat de fericita si implinita te simti tu ca femeie in postura asta, in momentul de fatza si in viitor?
O zi frumoasa!... si incaodata te rog, sa nu ma interpretezi gresit, nu e un afront la tine ca persoana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khrisu spune:

Si ti-ai facut special un cont ca se ne spui treaba asta???? Alt site nu ai gasit?? de ce direct pe DC??

KHRISU mamik de baietel si fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Buna, Natasha. Am inteles, esti indragostita (sper ca nu de barbatul meu, dar cine stie). Dar el? E indragostit de tine? Te iubeste si pe tine si pe sotia lui? Daca te iubeste "enorm" nu era firesc sa doreasca sa fie 100% cu tine? Ne poti povesti mai mult, poate intelegem.

Cum s-a intamplat sa te indragostesti de un barbat casatorit? Si acum, ce planuri aveti?

Am inteles ca il iubesti, ca nu te intereseaza banii lui...Dar totusi situatia nu este foarte fireasca...Care este relatia amantului tau cu sotia lui? Daca nu o mai iubeste, nu se mai inteleg, casnicia lor nu are nicio sansa, atunci poate ar fi normal sa "o elibereze", presupun ca si ea este o femeie tanara, poate isi gaseste si ea barbatul perfect pentru ea...Sau ea nu vrea?

Pentru toate colegele mele de forum: va rog din suflet, nu "sariti" la Natasha, poate chiar intelegem ceva pana la urma....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasha_Pisi spune:


Buna Gaby. Nu o i-au ca pe un afront, tocmai d'asta sunt aici,pe un forum public, si imi asum toate repercursiunile ce le-ar putea genera topicul meu. Well, cum ma simt eu... Ca orice fata indragostita, cu mici exceptii. Normal ca as vrea sa imi fie alaturi in fiecare noapte insa, stam suficient timp impreuna, e ca si cum as avea un prieten de 20 de ani ce inca sta cu parintii si ne vedem de cateva ori pe saptamana :) Asta nu inteleg eu... Voi spuneti ca nu il am mereu aproape. Pai inca am 20 de ani.. Nici pe prietenul din liceu nu il aveam mereu aproape .. Am mai vazut pe aici k voi spuneti k barbatii se duc la amante pentru a-si satisface fanteziile sexuale ciudata. Ei bine, poate ca ve-ti rade dar experienta mea sexuala inainte de el era aproape egal cu zero. Nici vorba de asta deci ... Plus ca si acum , dupa doi ani , sunt inca usor timida ... Dar il adimr pentru rabdarea si tandretea de care da dovada cand este cu mine:) Deci si argumentul asta cade.. Astept si alte pareri si comentarii:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

De doi ani amanta? Adica de 2 ani fara weekenduri, 2 ani fara sarbatori, revelioane etc?


Edit: moaamaa, esti si indragostita de el! Asta chiar e nasol, daca erai pt. bani, masina, casa, erai ... de invidiat. Nu te stresa toata ziua, sa stea pe capul tau 24 din 24, nu-i spalai ciorapii, nici nu-i faceai ciorba si pe deasupra .. prosperai, dar asa, de 2 ani sa speri ca vei deveni vioara 1, naspa...

Mergi la inceput