Sunt amanta (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adela99

in ce calitate is invitate amantele casatorite? de sotii sau amante?



Si una si alta, ca-s doua puncte de vedere diferite
Depinde despre ce aspect ai chef azi sa vorbesti(nu tu..ci alea amante SI casatorite)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Mamaaaaaa, ce-au mai zburat filele pe-aci....
Dar amantele pe unde sunt????
Nu mai vin cu cate o destainuire???
As vrea sa-o intreb pe Anna, de ce nu ne da si noua numele sotiei, daca ea oricum stie de relatia ei???? In felul asta poate vede cat de sincero e iubi al ei!!
Natasha ti-am vazut pozele, daca esti tu esti f draguta,insa.....am eu un feeling ca nu ar fi ale tale.
Liliana nu mi prea place, ca in fiecare post de-al tau, tb sa bati un apropo la partea materiala.... Chiar e atat de importanta?? Mai ales in dragoste???? Eu nu cred.....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Sabina e prima data cand te vad la un subiect de-asta de MONICA. Cred ca e lider de audienta, acest topic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Olguta, te citesc dintotdeauna la bloguri si oriunde se poate .

As vrea sa scriu si eu la acest subiect dar am o dilema: am prieten - deci nu sunt nici sotie, nici amanta. Ce e de preferat? Sa ma marit cu el si sa scriu din calitate de sotie sau... sa il insor cu alta si sa ma fac amanta ?

Astept sfaturi .



Good things happen to good people.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deianira


As vrea sa scriu si eu la acest subiect dar am o dilema: am prieten - deci nu sunt nici sotie, nici amanta. Ce e de preferat? Sa ma marit cu el si sa scriu din calitate de sotie sau... sa il insor cu alta si sa ma fac amanta ?

Astept sfaturi .



io propun ca intai sa stabilim ce intelegm prin amanta.
ca uite ce zice la dex:
AMÁNT s. concubin, iubit, prieten, (pop.) amorez, dragut, ibovnic, (inv.) libovnic, (arg.) gagic, gagiu.

dupa dex poti participa deja la discutii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisaelisa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deianira

Olguta, te citesc dintotdeauna la bloguri si oriunde se poate .

As vrea sa scriu si eu la acest subiect dar am o dilema: am prieten - deci nu sunt nici sotie, nici amanta. Ce e de preferat? Sa ma marit cu el si sa scriu din calitate de sotie sau... sa il insor cu alta si sa ma fac amanta ?

Astept sfaturi .




Pai, tu ce ai prefera ?

Ca orice sfat ai primi, tot ce vrei tu o sa faci...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelle6 spune:

Va mai aduceti aminte de mine ?Pentru ca sunt si eu amanta ,voi participa la discutia la care ne-a invitat lisaelisa. Asadar , voi putea sa-mi dau cu parerea in dubla calitate sau chiar tripla ca-s si mamica.

Eu sunt amanta unui singur barbat si-n "restul timpului" sunt sotie . Nu vin sa dau lectii si nici sa raspund ironic .Sa nu va mire ca nu voi reactiona la postarile jignitoare .Cam asta ar fi , aveti dovada ca in vara nu a fost o aparitie de-o saptamana pe forum , aparitie menita sa revigoreze discutiile intr-o perioada de concedii. Sunt reala si povestea mea e adevarata . Si nu cred ca-s singura !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisaelisa spune:

Citat:
citat din mesajul lui adelle6

Va mai aduceti aminte de mine ?Pentru ca sunt si eu amanta ,voi participa la discutia la care ne-a invitat lisaelisa. Asadar , voi putea sa-mi dau cu parerea in dubla calitate sau chiar tripla ca-s si mamica.

Eu sunt amanta unui singur barbat si-n "restul timpului" sunt sotie . Nu vin sa dau lectii si nici sa raspund ironic .Sa nu va mire ca nu voi reactiona la postarile jignitoare .Cam asta ar fi , aveti dovada ca in vara nu a fost o aparitie de-o saptamana pe forum , aparitie menita sa revigoreze discutiile intr-o perioada de concedii. Sunt reala si povestea mea e adevarata . Si nu cred ca-s singura !





Salut, Adelle !


Povesteste-ne ce motive te-au determinat sa-ti faci un amant.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Adelle a mai povestit cum stau lucrurile dar putina lume a inteles.
Majoritatea au sarit cu rosiile pe ea.
Poate de data asta va fi altfel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adela99

Citat:
citat din mesajul lui Deianira


As vrea sa scriu si eu la acest subiect dar am o dilema: am prieten - deci nu sunt nici sotie, nici amanta. Ce e de preferat? Sa ma marit cu el si sa scriu din calitate de sotie sau... sa il insor cu alta si sa ma fac amanta ?

Astept sfaturi .



io propun ca intai sa stabilim ce intelegm prin amanta.
ca uite ce zice la dex:
AMÁNT s. concubin, iubit, prieten, (pop.) amorez, dragut, ibovnic, (inv.) libovnic, (arg.) gagic, gagiu.

dupa dex poti participa deja la discutii


Deci clar am fost toate amante inainte de casatorie.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput