Emma este iubire!

Raspunsuri - Pagina 78

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Am fost la mormant sa vad daca puiutul de catel mai este acolo.
Era exact unde l-am gasit aseara , cu labutele din fata si boticul la capul ei. Statea acolo in soare fara sa mearga sa se adaposteasca.
Am scos punguta cu mancare si a venit imediat si a inceput sa manance. Ma uitam la el ce urechi mari ridicate are si ce grasunel este , cu un botic lunguiet si niste ochi vii. Apoi am scos castronelul si i-am pus apa. De data asta in afara cavoului. A iesit , a baut si a intrat inapoi. Se tot uita neincrezatoare (e fetita) la mine si nu stia ce sa faca. In final a iesit si cat m-am foit eu si am udat florile , ea s-a tinut dupa mine cu codita in miscare continua.
Am stat si m-am gandit ce sa fac. Sa o iau cu forta sau sa o las sa aleaga? M-am uitat sa vad daca inauntru (unde este ingradit) este o vizuina de cartita , ceva ... dar nu era nimic. Soarele puternic m-a facut sa risc/aleg mai repede. Am zis :cum o fi.
Am pus mancare si castronelul cu apa in afara ingraditurii si a mers de cateva ori sa manance si sa bea cat eu ma mai opream.
Dupa aproape 45 de minute m-am gandit sa plec si sa vad ce face. Mi-am zis ca va veni dupa mine asa cum a facut cat am stat acolo ca numai in picioarele mele a stat.
Cand a vazut ca ma indepartez s-a bagat inapoi. Am strigat-o si a venit pe margine. Am crezut ca va veni , dar nu , m-a salutat si si-a reluat locul in soare cu boticul pe labe la capul lu Emma
Nu inteleg ce se intampla si mai ales de ce nu a venit dupa mine . Laci zice sa o las acolo. Poate ca intradevar simte ceva , poate chiar imi pazeste fata. Poate asta era solutia sa nu mai plang cand merg acolo ...
O sa merg si diseara ...
Numai Emma putea face asa ceva , maaare smecheritaaaa.
Te iubesc pui scump



Aida ... 34+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

of Aida....cum simtim noi copilasii nostrii

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex
27+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca74 spune:

Aida .
Mi se rupe inima cand te citesc.

Mamica de Zanuta mica, Anna Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iahim spune:

Este extraordinar ce se intampla!Sunt sigura ca este mereu langa tine!Este o minune dumnezeiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Aiducu' draga mea ce ti-am spus eu ca acea catzelusa e acolo cu un scop si ca nu va pleca???
Cand am intrat inaintea voastra si ma indreptam spre mormantul Emmei si am vazut catzelusa asa m-a strafulgerat prin corp da nu ti-am mai spus ca am vazut,ca si tu ai ramas tare surprinsa....si mi-am spus in gand ca uite cum Emma are cu cine sa povesteasca si sa-i tina de urat.Asa de mult ma bucur ca ai gasit catzelusa la locusorul ei simte ceva,sigur e o legatura intre animal si om sau spirit pe care noi nu avem de unde o cunoaste.

Ma rog puiutz pentru tine ca drumul sa-ti fie lin si luminat!

Iar pe tine draga mea Aida te pup si te imbratisez cu muuult drag!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Aida, e impresionanta povestea.
Imi pare rau ca in ultimul timp fiind foarte ocupata, n-am mai scris, doar am citit ce ai scris tu. Nu stiu ce as putea sa-ti spun. Poate daca ai lua catelusul acasa, ai simti-o intr-adevar pe Emma langa tine si poate te-ai simti mai linistita. Nu stiu, greu de spus. Eu cred ca totusi peste putin timp iti vei gasi linistea, chiar daca nu in totalitate. Dar cel putin vei putea retrai acele clipe pe care le-ai trait cu Emma, cand iti vei tine puiutul in brate. Vei putea sa-l mangai, sa-i saruti obrajorii la fel cum o mangaiai si o sarutai pe Emma. Si intr-un fel o vei imbratisa si saruta pe Emma, pentru ca bebelusul are o particica din Emma.
Sper ca nu am luat-o pe aratura, am scris doar ce am crezut si simtit. Te sarut cu drag si iti doresc tot binele din lume.

Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

aida, eu as lua catelul acasa!

*"Europa sa ne ierti....astia-s singurii experzti!"*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

te pup scumpa......lasa-l acolo...el a ales sa stea cu Emma...acolo se simte bine...daca nu pleaca...io zic chiar sa-i faceti o cusca langa gard...sper ca nu aberez...poate e al localului de langa...dar ii place sa stea la Emma...ca nu parea infometat si trist...

Semne sigur vor mai fi...numa sa-ti deschizi inima spre Dumnezeu...El este puntea dintre voi doua...tzi-a rapit-o din viatza asta pamanteasca...care devine din ce in ce mai scurta...omul decazand tot mai mult...ca sa fiti impreuna pentru eternitate..


mihi 18+


ps. am pus ceva poze cu Bianca sora lui Octavian

ceata lui pitzigoi


"Viata este pretioasa, ai grija de ea. Viata este iubire, bucura-te de ea. Viata este tristete,
invinge-o. Viata este viata, apar-o."
Tereza de Calcutta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

SI EU L-AS LUA ACASA:)
Emma nu sta doar acolo, Emma este cu voi peste tot...poate catelul este un sufletel pe care il poti salva si are nevoie de tine si de dragostea voastra.Doamne fereste sa fie luat in vizor de ceva oameni rai.

„Fericirea este armonia dintre ceea ce gandesti, ceea ce spui si ceea ce faci.”Gandhi

www.de-azi.ro

inspiratie, dragoste, putere ... pentru cine crede ca nu mai poate.
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI



quod me nutrit me destruit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

hmmmm fetelor chiar de il va lua acasa, el tot se va intoarce asa cum a spus si Laura si cum am spus si Aidei miercuri seara el este acolo cu un scop nu am putut decat sa-mi fac cruce si sa zic 'Mare e Puterea si Mila Ta Doamne' , Aida ai facut loc de hainele lui Eric Tudor pe undeva? Emma este cu tine si acusi mai vine cineva cu voi pe lume, vei avea sprijin si ajutor in permanenta, Emma are de acum camarad de joaca,nu-ti mai fa griji ptr nimic, nu-ti reprosa niciodata nimic,ti-am spus clar ce cauta cainele acolo, te iubesc woman si va doresc tot binele din lume........ai pus la vedere ce ti-am dat? si cu freza cum ramane?



INGERASUL EMMA AIDA
ALATURI DE SEBI

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput