Emma este iubire!

Raspunsuri - Pagina 79

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

e foarte greu . Nu am facut loc de haine pt bebe , inca nu pot , ce mi-ai dat e pe masa mea langa laptop , telecomenzi si telefoane , cat despre freza . Merci mult

Azi catelusul nu a mai fost , dar nici eu nu am mai plans.
Cred pana la urma ca este ceva. De fiecare data cand NU MAI POT imi trimite ceva. Pana acum au fost vise , acum a fost acest catelus care nu a vrut sa plece de langa ea.
Merci dragostea mea , te iubesc si tu stii asta deja



Aida ... 34+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

am vazut o idee grozava odata...din cateva hainite ale ei care-s sunt dragi sa faci o paturica pentru bebe:) si cateva de cand era ea bebe sa le inramezi...in rest toate la timpul lor o sa faci tu loc cand ai sa te simti in stare.
Numai bine

„Fericirea este armonia dintre ceea ce gandesti, ceea ce spui si ceea ce faci.”Gandhi

www.de-azi.ro

inspiratie, dragoste, putere ... pentru cine crede ca nu mai poate.
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI



quod me nutrit me destruit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

vai ce idee grozava Deus ,sa-ti dea Dumnezeu sanatate,am vazut si eu asta intr-un film , hai Aiduc iubit pune-te pe cusut si fa o paturica ptr bebe din hainutzele Emmei,trust u girl, u can du that .



INGERASUL EMMA AIDA
ALATURI DE SEBI

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

da , catelusul tot acolo. Acum a vazut-o si Laci si tare s-a mirat cand a vazut cum sta si unde sta. Si el a mangaiat-o si a bagat-o in seama si tot dupa el a fost , in continua miscare si cu ochii jucausi ...
Este tare ciudat ce se intampla ca nu vine dupa noi sau ca nu pleaca de acolo.
Cand am plecat am strigat-o si a venit in viteza (am crezut ca o sa vina la noi) dar nu a depasit limita cavoului chiar daca era in afara lui. A intrat , a calcat florile toate ... ce sa mai zic , dar nu vrea sa vina dupa noi. Se bucura cand ne vede si e toata o miscare , dar parca ceva o tine acolo.

In speranta ca inca nu ma credeti o ciudata sau o dusa cu capu la pascut , are cineva puterea sa imi dea si mie o explicatie , ca suntem perplexi amandoi .



Aida ... 34+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

Eu nu pot sa iti spun decit, ca atunci cind am fost foarte bolnava catelul meu nu s-a miscat de linga mine.A stat la picioarele mele si nu a mincat decit atunci cind eu am putut minca.Am impartit mincarea.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Aiduc scump explicatia e data deja,asa cum a spus si Mihi, it's time to believe, minunile exista si se intampla,trebuie doar sa crezi in ele,pupam burtoiul si mamica rockerita , te vom invata Aida,numai sa iti doresti cu adevarat acest lucru.


INGERASUL EMMA AIDA
ALATURI DE SEBI

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna


'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine' Sf.Anton de Padova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axxxa spune:

aida lasa-i catelul Emmei, nu-l lua acasa
poate pur si simplu isi doreste un animalut langa ea...
te imbratisez si iti doresc putere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

mda , cred ca exista . Azi era tot acolo.
L-am trimis pe zi pe Laci la magazin si a dat o raita pana la cimitir , dar nu a intrat , doar s-a uitat peste gard si catelusa era acolo in cavou se juca cu o frunza ... iar seara cand am fost impreuna , bucurie mare pe ea ca ne-am dus , nu stia ce sa ne mai faca. I-am dat putina mancare (sa vedem daca vine dupa noi daca vede ca nu mai are mancare) si putina apa , am deparazitat-o s-a jucat cu noi , ne-a pupat continuu , in continua miscare , dar la plecare ne-a condus pana la un punct si nu a mai vrut sa vina mai departe.
I-am lasat mancare si apa sa aibe cat ii trebuie in final si am plecat. Nu a fost nicicum trista. Ceva acolo o face sa fie fericita. Ne-a condus cu privirea pana la un anumit punct si apoi si-a pierdut interesul fata de noi .

Am auzit de cazuri in care cainii au murit de dor la mormintele stapanilor , dar aceasta catelusa nu a avut nici o treaba cu Emma , din cauza asta este greu de inteles.
Acum poza lu Emma de pe monument parca spune altceva. Parca ne zambeste smechereste , asa cum era ea in continua cautare de smecherii , si vrea sa ne spuna ca e fericita. Parca ... dar oare cine imi poate spune cu exactitate ? Ooooof , dragoste cat imi e de dor , pana la durere



Aida ... 35+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Aida, te imbratisez din tot sufletul!
Cum sa nu stea catelusa acolo daca e cu Emma? Cu siguranta ca o vede, o simte, o aude...au grija una de alta! Asa Dumnezeu ti-a aratat ca Emma nu e singura si ca e fericita! Cu siguranta e fericita! Si nu uita sa zambesti pentru Emma!

Lora, mami de Iustina
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=8" target="_blank">ratuste in concurs, lo1 si lo2

Teledon pentru Dan

Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :
858 - 2 euro/sms - Comote, Orange, Vodafone
www.inimacopiilor.ro

Bazar pentru Sebi

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Vechii egipteni cred ca despartirea sufletului de trup este insotit de aparitia unui animal in preajma casei sau locului unde persoana a decedat
Ei mai spun ca ulterior decesului animalul este legatura vie dintre sufletul celui plecat dintre noi si cei vii ramasi in urma-i...si ca de multe ori, o pasare sau un animalut "vine"sa le dea de stire fam suferinde ca cel drag lor, plecat din lumea noastra, este BINE
Acu, zic si eu, sa nu ma crezi ticnita, dar...din cate am citit eu, ptr sufletul celui plecat nu este durere mai mare decat lacrimile celor ramasi...
poate asta a fost un semn de la Emma ca e bine...nici nu are cum sa fie altfel

pOATE SE INSEALA EI, DRAGII EGIPTENI(eu ii consideri ff intelepti), dar ...daca nu?
daca e adevarat ce spun ei??




Nikole, mami lui Albastrel
"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"
Allan Kardec

Mergi la inceput