Emma este iubire!

Raspunsuri - Pagina 75

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_mada spune:

off,pui mic si suflete atat de greu incercate...sa dea Domnu sa se astearna linistea si la voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Aida ma gandesc mereu la voi, mi se rupe sufletul pt ca inteleg prin ce treci, pe mine ma apuca un dor de mama de-mi vine sa urlu si sa sparg tot din casa, si plang pana nu mai pot ca-mi dau seama de neputinta mea. Imi spunea un prieten ca exista cicluri are succesului si cicluri ale esecului si in cazul celui din urma dispar lucrurile vechi din viata pentru a face loc noului, e o curatare pt un nou ciclu. Si m-a apucat o furie pentru ca realizez ca in viata mea asa a fost mereu. La mine orice bucurie era urmata de o tragedie si totul la aceeasi intensitate. Cand m-am nascut eu a murit tata, cand am nascut-o pe ana a murit bunica care m=a crescut, cand sa se nasca nepotelul a murit mama, cand am ramas a doua oara gravida a murit bunicul etc. Sarcina am pierdut-o cred si de la atata disperare si plans. Am revazut pozele cu Emma si aproape ca nu mai puteam sa-i privesc chipul ala frumos, nu va cunosc dar doare orice privire a ei spre aparat, sa-ti dea Dzeu putere sa treci peste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta23 spune:

Aida, revin cu rugamintea sa-mi trimiti si mie adresa ta pe mail la spezam@yahoo.com.
Cat mai pana nasti? V-ati gandit la un nume pentru bebe? Te imbratisez strans!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

si pana la urma Emma in visele tale...ce mult ma bucur!
aida , te sarut si iti doresc multa putere !!!!
mai e numai un pic si vei vedea ca totul va fi un pic mai bine!
si apoi un pic mai bine decat ieri si tot asa!!!
nu-ti spun cat de entuziasmata sunt ca se apropie data nasterii baiatului tau..
sunt rau de tot in urma cu stirile, adica am fost plecata si nu am citit nimic din urma, dar ma gandesc ca are deja un nume voinicul?!
sau poate nu..
sa iti dea Dumezeu puterea de care ai nevoie sa mergi mai departe si sa te bucuri de viata , asa cum e ea!
de o mie de ori!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

aida

_

www.feminitate.org/" target="_blank">De doula: Feminitate si fertilitate
Ingerasul meu a zburat pe alt cer la 16/17 saptamani
Poze noi cu maruta mea
blog 1------blog 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Draga Aida...

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Spune-mi ceva frumos... din dragoste!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Aida

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!

"Nu-i nimic, ce daca... Tot ce-i rau o sa treaca!
Nu-i nimic.... Cad si mereu ma ridic!" Laura Stoica


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

aida ma bucur enorm ca ai visa-to pe Emma ...
si ce-ti spunea , ti-a transmis vreun mesaj ? ti-a povestit ceva ????
stiu cat ti-ai dorit asta ... ma bucur nespus
te pup si imbratisez tare tare de tot

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Dumnezeu sa te odihneasca in pace Emma


monica

Prajituri si papa bun
Prajituri si Papa bun 1
Prajituri si papa bun 2
Papa de post




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Zbor lin printre ingeri, licurici scump !
Aida, te imbratisez cu mare drag si-ti doresc sanatate si putere sa mergi inainte, pe drumul luminat de sus, de licuriciul vostru scump !


Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Copilasi din 2002
Minunatele Scorpiute

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Fie-ti ingerii aproape, Emma, licurici scump !

Mergi la inceput