Emma este iubire!

Raspunsuri - Pagina 71

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Zbor lin si plin de lumina, licurici mult iubit !



Aida,




Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Copilasi din 2002
Scorpiutze

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Fie-ti ingerii aproape, Emma, licurici scump !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Sa fi ingerul cel mai iubit!!!Sa ai lumina cea mai pura!!!Si sa ai grija de mama ta,de tatal tau,de buni si de fratiorul tau!Nu te vom uita niciodata si de cate ori ne gandim la tine ne gandim la IUBIRE!
Aida nu pot sa-l rog pe Bunul Dumnezeu decat sa-ti dea putere!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:


Pentru pui mic si drag.
Esti iubire in sufletul meu.





Emma este iubire in sufletul meu.
Feelings.
Piduk.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

emma zbori lin printre ingeri draga mea

aida te pup pe suflet

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devoska spune:

Aida , sunt alaturi de tine in aceste momente . Ema va insemna mereu dragoste si lumina in sufletele tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emag spune:

Emma, puiut frumos, sper ca ingerii au cantat pentru tine.
Lumina multa, copil iubit, lumina multa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

ieri a fost o zi ... ar fi fost o zi ...
cum sa va spun?
m-am trezit si nu era langa mine si am fugit in camera ei si nimic. Am inceput sa plang de ciuda , ca nu ma dezvat sa o caut , ca tresar la orice zgomot ca poate e ea , Emma mea draga si iubita. Unde esti dragoste?
Ieri am fi sarbatorit si ne-am fi distrat toata ziua ca in fiecare an , de ce nu ai venit acasa?
Stiu ca nu are sens ce fac , dar nu ma pot abtine si imi este din ce in ce mai greu. In naivitatea mea am crezut ca durerea va scadea , dar nuuuu , ea continua sa creasca in fiecare zi.
Oare ce pot eu sa fac? Cum sa ma linistesc? Stiu sigur ceva care m-ar putea linisti , dar nu e posibil si imi este atat de greu si dorul ma omoara
si ....
va si aveti grija de voi



Alaturi de Sebi


Aida ... 28+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Aida

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

si eu m-am gandit la ea ieri...
era timpul sa implineasca 7 ani!
dar nu mai e cu noi sa ne spuna cum e la 7 ani, pentru ea timpul s-a oprit in loc..va fi intotdeauna o pustoica de 6 ani si cateva luni...

dar sunt convinsa ca acolo unde e, acolo unde timpul nu mai exista, e fericita si incearca sa-i transmita asta si mamei ei ...si inca nu stie cum sa faca asta..poate va reusi pana la anul urmator, pentru ca in fiecare an de acum incolo , pe 24 iunie, emma ar fi trebuit sa mai implineasca un an....in lumea noastra muritoare...numai ca acolo unde e nu ii mai trebuiesc ani, doar iubire!!!
imi pare atat de rau ca nu mai este printre noi!dar imi apare atat de bine ca a fost printre noi si ne-a invatat ce inseamna iubirea!

aida, ai un suflet in cer si unul pe pamant!
ce inseamna fericirea pentru tine acum?...

nu este naivitate sa crezi ca dorul va scadea, .este doar prea devreme pentru asta...va mai dura ceva timp pana vei accepta ca emma nu mai este printre noi, ca si persoana si vei accepta statutul ei de "nemuritoare"
emma este iubire si atat!!!! chiar daca nu ti-ai dorit asta, chiar daca dincolo de toate iti doresti atat de mult sa iti tii copila in brate la aniversarea celor 7 ani, maine este o noua zi in care trebuie sa mergi mai departe...unde ??? nimeni nu stie, dar trebuie sa mergi mai departe....poate pentru a ajunge in ziua cand va veni vremea sa o intalnesti pe emma....

este mult prea devreme sa crezi ca poti accepta plecarea ei....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Of, Aida te imbratisez cu foarte mult drag. E prea devreme, mult prea devreme pentru atenuarea durerii voastre.In timp se va estompa probabil dar nu o sa dispara niciodata.
Emma, sufletelul ei va fi cu voi mereu si sunt convinsa ca ea este bine acolo unde este acum, nu mai sufera. Cand va veni timpul cred ca vei reusi sa comunici cu ea in vreun fel, o sa iti apara in vise, dar cred ca se va intampla atunci cand o sa te astepti cel mai putin.

Mergi la inceput