Emma este iubire!

Raspunsuri - Pagina 47

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Draga Aida,

Nu ma cunosti, nu te cunosc…probabil drumurile noastre nu se vor intersecta niciodata.
Insa sufletul meu de mama plange alaturi de tine,draga mea…plange neincetat. Am incercat sa aflu cum e in sufletul tau si am aflat un hau imens, o durere profunda..si am inceput sa plang. Te intrebi de ce…ca doar nu era copilul meu…dar fiecare cuvant despre Kissy a facut-o copilul nostru…iar acum doare sa stim ca nu mai e…nu mai langa tine, sa iti insenineze ziua, nu mai e langa noi sa ne inveseleasca cu ghidusii..
Nu exista cuvant care sa te conforteze…nu exista explicatie care sa te faca sa te doara mai putin…
De aceea nici nu voi incerca…
Doar voi plange alaturi de tine, asa cum plange un suflet de mama



"Dumnezeu sa aiba grija de sufletelul tau, Kissy!. Ingerasii sa fie alaturi de tine, dragoste!"



Felicia, cea mai fericita al ursuletzului-pufarina Gabriel (23 Mai 2008)
Pozici cu noi in noua formula
Ursuletzul-pufarina
Povestea nasterii
M-am nascut de ziua mea
Sa revenim la normal
www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">Sustin campania pentru reproducere asistata. SEMNEAZA SI TU !


Simplicity is the key to excellency

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

scumpa mea Aida...tot ce simti tu...simt si eu...si doare...doare tare...eu l-am visat pe Darius...si mi-a vorbit...m-a mangaiat...mi-a mangaiat obrajii si mana....ai sa o visezi si tu pe Emma...sunt convinsa de asta.....si ai sa fii convinsa ca este bine..
Stiu cat de mult doare, stiu ca nu exista durere mai mare pe lumea asta...nu exista..

Amandoua avem cate o viata in noi...o viata care nu compenseaza copilasul pierdut...dar care ne tine aici..

Te imbratisez tare...tare de tot...

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

9+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe pe care mami l-a visat ca e

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Of, Aida, draga mea! Nu stiu ce sa-ti spun, dar vreau sa te imbratisez tare de tot si mult, mult drag si intelegere. E si normal sa te invinovatesti, orice mama ar face-o chiar daca nu e vina ei si a incercat tot, mai putin imposibilul... si l-ai fi incercat si pe acesta daca ar fi avut timp. Lasa-te in voia sentimentelor, a tot ceea ce simti, cred ca e bine sa traiesti durerea, nu ai cum sa fii mai tare decit ea si sa o inabusi, sa o anihilezi. Si gasesc foarte bun sfatul dat de cineva intr-un mesaj anterior sa vorbesti cu bebelusul din burtica si sa-i spui ce ti se intimpla, sa-l faci de pe acum faptas la viata de familie, cu bune si cu fff rele. El stie deja, simte, numai care nevoie de gindurile tale sa-l linisteasca... In rest, ma gindesc cu tot ce am eu mai bun la tine, la voi, sa reusiti sa treceti cumva, nu stiu cum, peste aceasta imposibila durere!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Aida, de ce crezi ca toata lumea spune ca Emma este iubire? Pentru ca a apropiat atatia oameni care nu aveau nimic in comun, pentru ca ne-a facut sa ii trimitem iubire si a oferit iubire .

Suferinta e mare si va fi intotdeauna, dar va veni si momentul in care alt sentiment se va simti mai puternic, tot iubirea pentru ca vine bebe. Un bebe care abia asteapta sa fie si el iubit si dragalit. Vorbeste cu el, asa cum zicea si Lavi, explica-i de ce e mami suparata, spune-i cum va fi cand vine, cum o sa il pupi si o sa il mangai si o sa fi alaturi de el sa ii arati lumea - sa culegeti flori impreuna, sa va jucati, sa alergati cateii. Emma oricum va fi cu tine si cu noi intotdeauna, pentru ca a fost o fetita minunata care ne-a facut sa invatam multe despre iubire si viata .

Toate te iubim, Aida si asteptam vesti de la tine si sa ne spui de bebe .



Good things happen to good people.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alma2006 spune:

Draga mea draga...nu am cuvinte care ar putea sa te intareasca...doar timpul si Bunul Dumnezeu vor putea face asta!
Pisoiasul mic, Emma a lasat urme in sufletul fiecareia dintre noi...urme usoare, calde dar atat de bine conturate! Urme care vor ramane!
Ma rog pentru tine iubita, pentru voi toti si sper ca Dumnezeu sa va aline cumva suferinta! Ai grija de tine iubita pentru samburelul care va veni in viata voastra si nu in ultimul rand pentru voi.
Emma va veghea pentru totdeauna viata voastra si, de acolo de sus, se va bucura impreuna cu voi atunci cand fratiorul sau surioara ei se va naste!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:










Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
si
" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!...G. Funakoshi"

Spre tzel!
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste

Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

aida, draga noastra draga

sunt ganduri firesti, si de abia acum incepe greul...ai mare dreptate, nu e greu.... e aproape ucigator, dar stii ce cred eu ?
ca Emma a luptat atat cu boala , trecand peste termenul dat de doctori, tocmai pentru ca nu a vrut sa va lase singuri!
a vrut sa aveti speranta vietii, pe langa durerea aproape ucigatoare pe care a lasat-o in momentul cand a plecat....

si stii ce mai cred?!... ca bebelusul care se pregateste sa vina pe lume, ( deja nu mai e samburel), va fi ocrotit de Emma si nu va cunoaste raul...si va avea o viata plina de sanatate si bucurie si va trai cat pentru doi... de fapt nu cred, sunt convinsa de asta!!! si iti va umple sufletul de bucurie...

lasa timpul sa te ajute, incearca sa nu stai prea mult in casa care pare pustie acum....
incerc sa te ajut si eu cum pot.... poate ca din toate gandurile noastre venite din suflet vei gasi ceva sa te ajute si sa iti mangaie sufletul inlacrimat...

si Aida, sa stii ca pe Emma nu o mai doare nimic si nu e singura .si nu ii e frica...si acum alearga pe afara , asa cum isi dorea...
fii convinsa de asta!!!

te imbratisez tare , tare de tot!!! pe tine si pe familia ta...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geta_florina spune:

Aida iubita stiu ca durerea ta e fara margini ... dar te rog sa nu te simti vinovata pt nimic, ai fost pt printesa ta o mama perfecta, extraordinara care s-a luptat enorm ... sa fii incredintata ca n-ai gresit cu nimic, asa a fost sa fie din motive necunoscute si neintelese de noi
Pisicuta scumpa a plecat intr-o lume mai buna, trebuie sa crezi asta, si va veghea asupra voastra.
si da, s-a petrecut intr-adevar o minune, bebelusul care vine e minunea care va va aduce mangaiere. n-o va inlocui pe Pisicuta, caci nimeni si nimic n-ar putea-o inlocui, ea va ramane mereu in sufletele voastre, dar va unge ranile si va va mangaia sufletele.
te imbratisez scumpa mea, ma gandesc la tine mereu.


Geta, mami de Alex

"Nu putem face lucruri mari pe acest Pamant, putem face numai lucruri mici cu multa dragoste"

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elflo spune:

aida, laci, buni ...Dumnezeu sa-si reverse asupra voastra toata bunatatea si mingiierea Lui...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Pentru Aida ,Laci si buni ,sunt cu sufletul alaturi de voi,de aceea vreau sa va dedic niste versuri:
Acum cand vi se pare ca totul s-a sfarsit
Acuma cand durerea pare un infinit
Un inger printre ingeri,priveste printre nori
Si spune niste vorbe:

Eu v-am ales pe voi!
Oriunde-n asta lume
Oricat am cautat
Nu am gasit niciunde
Un camin mai cald.
Ati fost atat de tandri
Atunci cand m-am nascut
Si zi de zi iubirea
A crescut tot mai mult,
Dar a venit durerea
Ce greu ne-a incercat
La voi a-nceput grija ,
Intr-una ati alergat
Sa-mi fie mie bine
Si asta stie oricine.
Pe mine pana la urma
M-a tintuit la pat,
Pe voi...v-a macinat.
Dar nu regret o clipa
Pe voi ca v-am ales
Ati facut pentru mine
Tot ce era omenesc.
De-aceea acum cand eu
Nu am mai vrut durere
L-am rugat pe Dumnezeu
Sa ma duca printre stele.
Insa tot pe Dumnezeu
L-am mai rugat ceva
Sa nu va lase singuri
Dupa plecarea mea.
Sa va rugati la ingeri
Caci inger sunt si eu
Iar pruncul ce-o sa vina
E trimis cu voia lui Dumnezeu
Ca sa va umple casa
Ce goala e acum
Si sa va intareasca
Pe urmatorul drum.
Mie mi-e bine aici
E cald,sunt flori,verdeata.
Si aici durerea nu mai e
Nu imi brazdeaza fata.
Am sa va fiu alaturi
La bine si la greu.
De-aici din cer spre voi
Voi trimite-un curcubeu.
Asa cum spune lumea
Mai mult nu s-a putut
Stiu asta si va spun
Ca va iubesc mult,mult,mult.

Mergi la inceput