Sunt amanta

Raspunsuri - Pagina 40

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Natasha_Pisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ricea
baga o poza ca nu mai poate lumea dormi
eu vreau sa le dau una de a mea dar nu vor cica eu nu sunt tinerica si frumoasa

Pozele sunt acolo,daa tot nu aveti de cine rade , ironizati-mi si pozele,aia e:D



[/quote]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Liliana,

Nu stiu la ce te referi cu "taticul copilului"- am vazut un link, si promit sa ma duc si sa citesc.
Cat despre "amatorii de zestre" sint de acord cu tine 200%- sint gunoaie omenesti... si tre sa te aperi.
DAR- poti fi BOMBA SEXY si fara a fi AMANTA. Poti sa-ti gasesti cel mai smecher Fat Frumos din tot targul, si sa fie AL TAU, personal si accelerat, nu sa-l imparti cu altcineva. Stiu ca relatia ta s-a terminat, am inteles si asta.
DAR... in momentul cand ai devenit AMANTA, TU nu ai inselat pe NIMENI- deoarece erai singura. EL si-a inselat nevasta, iar tu te-ai bucurat toata cu asa o mare realizare- am facut si eu o proasta sa sufere, asa cum am suferit si eu. Nu te-ai razbunat pe BARBATI. Te-ai razbunat pe o FEMEIE nevinovata, care ca si tine, isi pusese increderea intr-un barbat.
Nici eu nu am incredere in barbati. Aproape deloc. Si cuvantul cheie aici este APROAPE. Deoarece INCA mai exista barbati demni de incredere, cinstiti, care-si respecta sotiile/prietenele asa cum se cuvine, care se respecta pe EI insasi ca barbati, si nu sint doar niste bondari ametiti care zboara din floare in floare. Mai sint sperante.. sper ca intr-o buna zi sa-l gasesti si tu pe cel care sa te pretuiasca asa cum ar trebui- sa te iubeasca, sa te respecte, si sa-ti fie fidel.


olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


POVESTEA DREI PISHCOT


Amintiri de alta data...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anna23

Nu lady,nu este greu din cauza sotiei sale,nu imi este frica de ea,mai degraba imi este frica de ce as simti eu,ce parere as mai avea eu despre mine...cata vreme ea nu stie,sa zicem ca nu ma simt atat de vinovata,dar daca ar afla...pana si eu,o amanta fara scrupule,as avea mustrari de constiinta(mai grave decat cele pe care le am acum)
ce pe capul tau...nu stiu cum rezisti...s-au scris 40 de pagini si nu ati retinut nik...stau si ma intreb de ce ati deschis subiectul...se da vreun premiu? ca am sa fac si eu unul ...cu impresii despre

Mata Emma lupta iar cu cancerul
Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!

un vot zilnic pentru Ioana..multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Natasha- NIMENI nu a ris de tine, nimeni nu ti-a ironizat pozele. Din contra, fetele te-au ridicat in slavi, au spus ca esti sora cu Angelina Jolie, Ileana Consanziana, si alte dame sexy.
Eu chiar n-am spus nimic, deoarece nu cred ca e cazul.
Mai intai de toate, daca iti trebuie "sprijin" de la niste necunoscuti despre felul in care arati, atunci sintem pierzanti din plecare. Ai oglinda, iti stii valoarea, stii ca nu esti urita.
2. Frumusetea este trecatoare. Nu vei avea mereu 22 de ani, deci infatisarea chiar nu are importanta intr-o relatie ADEVARATA! CARACTERUL este mult mai important.

Si gata, am fugit la treaba!

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


POVESTEA DREI PISHCOT


Amintiri de alta data...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisaelisa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Natasha_Pisi


Well buna ziua ! Am citit foarte multe posturi pe aici, si tot dau peste subiecte in care este vorba despre nenorocitele de amante care va fura sotii si nu va dau pace . Ei bine dragele mele renuntati in a mai face din amanta un prototip d egenul - vrajitoarea cea rea.. Nu toate sunt asa , nu toate urmaresc banii si in nici un caz nu toate sunt fiinte fara sentimente si mustrari de constiinta. Sunt amanta unui barbat insurat, de doi ani. Si nu sunt nici vre'un bau bau, nici vreo pitipoanca asa cum vedeti de obicei prin mall ce atarna la bratul unuia ce-i poate fi bunic... Sunt doar o tanara indragostita :) Ne iubim enorm si este barbatul perfect pentru mine. Asa ca nu mai generalizati si incercati sa fiti mai tolerante, nu stii sniciodata ce iti rezerva viitorul. O zi buna!



Pentru ca este insurat ?


Sa vezi dupa ce te-oi marita si tu, si ti-o zice una ca sotul tau este barbatul perfect pt ea.... Ha ha ha !


Sa stii si tu ca un barbat caruia ii place sa aiba amante, nu este obligatoriu sa si vrea sa divorteze de nevasta.


Iti declara iubire vesnica... Asa-i ?

Si ca nevasta-sa este cea mai proasta din univers... Asa-i ?


Trezeste-te la realitate !
Putini barbati renunta la familia lor pt amante.

















Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisaelisa spune:

Citat:
citat din mesajul lui khrisu

Si ti-ai facut special un cont ca se ne spui treaba asta???? Alt site nu ai gasit?? de ce direct pe DC??

KHRISU mamik de baietel si fetita



Pentru epatare...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisaelisa spune:

Citat:
citat din mesajul lui martie

De doi ani amanta? Adica de 2 ani fara weekenduri, 2 ani fara sarbatori, revelioane etc?


Edit: moaamaa, esti si indragostita de el! Asta chiar e nasol, daca erai pt. bani, masina, casa, erai ... de invidiat. Nu te stresa toata ziua, sa stea pe capul tau 24 din 24, nu-i spalai ciorapii, nici nu-i faceai ciorba si pe deasupra .. prosperai, dar asa, de 2 ani sa speri ca vei deveni vioara 1, naspa...





Super, modul in care ii caracterizezi ritmul vietii...














Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliana82 spune:

olguta fac mea culpa... io stiu ca nevasta sa nu avea nici o vina, ca de asta nici nu am lungit relatia si tot ii dadeam castane sa se duca la nevastasa.. relatia a fost foarte discreta deci inafara de mine si el nimeni nu mai stie... Nu pot spune ca regret dar din chestia asta am constatat ca un barbat devine mult mai docil si mai maleabil atunci cand esti a dracu.ui cu el sii dai senzatia ca nu te intereseaza.. Cand am auzit ca divorteaza... ca cica ei doi mai stateau impreuna datorita unor "afaceri" adica proprietati cumparate prin anl uri pe care cica lear fi pierdut daca ar fi divortat , sau cine stie of fi fost ale nevestisi si nu voia in orgoliu lui sa accepte ca nevastasa e mai "brici decat el.( si chiar este) am sters putina caci m-am gandit ca atenteaza la zestrea mea... Acum probabil ca ias fi facut rau daca ar fi aflat de mine ( inca nu a aflat) dar deh era curioasa de ce isi inseala barbatii nevestele . respectivul avea o nevasta bine pusa"social" assa ca m-am convins... stiti de ce? pentru ca acasa , atata timp cat nevasta e mai "brici" decat barbatul, nu le ridica nimeni moralu. si multi barbati au frustrari datorita pozitiei sociale ale nevestei .. in shimb in fatza amentei poate sa para super eroul pe cal alb, si pot bine mersi sa se bucure de admiratia unor merite care nu sunt ale lor... ma rog asta a fost cazu meu.. ca logodnica inselata si amanta. dar sa ma dracu daca eu pot sa inteleg fatucele care se indragostesc aiurea de barbati insurati si mai spera si divortu...aa si daca chiar vine divortu ca afla nevasta de amanta.. cu siguranta ala nu ramane cu amanta... AAA sa specific... amantul meu avea 30 de ani... si arata tare bine. aa si nu avea burta si nici chelie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

Natasha, esti tare copila.
Imi pare tare rau pentru situatia in care te gasesti.
Cred ca e greu sa te rupi din ea.
Ai incercat sa vorrbesti cu un psiholog? Psihoterapia te-ar ajuta mult sa depasesti traumele din trecut, sa ai incredere in tine, in fortele tale, sa ai relatii sanatoase. Eu asa ma gandesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

da..da...el este neglijat,neinteles..nu se simte implinit, etc...sa mai continui
numai in bratele tale simte ca traieste...ar sta o vesnicie...sa stati asa imbratisati..sa te gaseasca in fiecare dimineata langa el...forevar
auzi...nu stiu daca ma pot abtine...sti ce cred eu?ca va meritati...pe bune
el va zbura mereu din floare-n floare
tu vei putea face ...ceva prin flori...
am crezut ca vrei sa asculti parer...gata fato...se umplu subectul...si pacat ca in zadar...ai vrut pareri...ai gasit
altceva?...ce ai mai avea nevoie? un nr de tel ceva?
un alt ibovnic?
iertata sa-mi fie iesirea dar cred ca s-a scris prea mult pentru un subiect asa de siropos....eheeee la un cabotin aveam ce citii...aici...fas...

Mata Emma lupta iar cu cancerul
Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!

un vot zilnic pentru Ioana..multumesc

Mergi la inceput