Sunt amanta

Raspunsuri - Pagina 39

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anna23 spune:

Ladyj stii atat cat vreau eu sa stii si daca vreau mai tarziu spun ca de fapt nici nu e chiar casatorit sau poate ca sotia are si ea un amant sau poate eu nu numai ca nu sunt amanta,dar sunt de fapt barbat s.a.m.d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anna23

Ladyj stii atat cat vreau eu sa stii si daca vreau mai tarziu spun ca de fapt nici nu e chiar casatorit sau poate ca sotia are si ea un amant sau poate eu nu numai ca nu sunt amanta,dar sunt de fapt barbat s.a.m.d



Sigur ca da personalitati multiple. Nu m-ar mira. Pe net se pot inventa povesti de telenovele.

Dar asta nu schimba cu nimic statutul unei amante, mai ales uneia lipsite de curaj. Daca nu esti nimic din ce ai spus, ai scapat dar daca esti, ai probleme grave, cu tine insati.

Bati in retragere? Io credeam ca-ti asumi statutul pe care il tot trambitai in primele posturi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anna23 spune:

Am dubla personalitate si o dezvolt pe a 3-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anna23

Am dubla personalitate si o dezvolt pe a 3-a



JUR ca e prima oara cand te cred pe bune!

Important e ca(,) constientizezi problema:-))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anna23 spune:

In sfarsit ma intelege cineva!Iti multumesc Lady !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anna23

In sfarsit ma intelege cineva!Iti multumesc Lady !!!



Eh, maica, iar confunzi borcanele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliana82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olguta12

).
Ma intristeaza putin postarile tale, deoarece in spatele lor pare a fi un om nu foarte matur, cu multe lacune in ceea ce priveste viata, relatiile intime, casnicia, cinstea, onestitatea si onoarea. Am spus PARE, deoarece nu te cunosc personal, deci imi este cam greu(si oricum nu ar fi cazul) sa imi dau cu parerea ce fel de om esti. Asa cum am mai spus, fiecare are dreptul la viata.
Ce mi se pare absolut oribil si dureros este usurinta cu care faci atitea afirmatii, nedemne de o viitoare mama. Tot nu mi-ai spus ce parere are sotul tau- tatal copilului- daca si el iti impartaseste ideile.
Poate tu ai venit aici intr-adevar, doar sa faci valuri. As vrea sa cred ca nu asta este tzelul tau. Dar iti spun cu mana pe inima- daca tu ai o parere atit de proasta despre barbati, casnicii, si relatii in general, nu vei fi fericita niciodata, si nu vei primi nimic de la viata decat palme si nefericire. Este trist si ingrijorator, sa ai asa o parere proasta despre tine, sa te vinzi pe textile si iesiri "la terasa".
Si acum chiar ca nu zambesc.
Dar sa stii un singur lucru- ce sadesti, aia culegi.


olguta12

Bun recunosc poate sunt si imatura si fara experienta de viata dar nu as merge atat de departe pana la afirmatii de necinste onestitate si onoare... Si da recunosc am o parere foarte proasta despre unii barbati in special despre " vanatorii de zestre" de care fara sa vreau am avut parte.si despre cei care fug in bratele amantelor ca sa le mai ridice putin orgoliu masculin pe care "scorpiile" de neveste sau logodnice il terfelesc pe jos.Si sincer m-am simtit mai bine in varianta de "bomba sexi" ispita si fara obligatii decat in varianta de logodnica luata pentru zestre. faza din urma,sa vezi ca pana urma devii doar niste cifre doare mai tare ca inselatu. pe textile si terase nu m-am vandut niciodata caci imi permit si textile si terase din bani mei. Iar parerea taticului despre ce cred eu despre specia "masculina" schiar nu ma intereseaza si pentru mine e subiect incheiat definitiv.
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=130655

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olguta12

Fanna- si eu m-am uitat la Tradati In Dragoste de vreo 2-3 ori...dar a trebuit sa ma dezlipeasca Bombonelu de pe tilivizor, ca-mi venea sa musc din el(din tv, nu din Bomboana), asa ca m-am lasat de meserie. Mai nou ma uit la desene animate cu odrasla, si tricotez de zor la chiloti de dantela in briz-brizuri

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


POVESTEA DREI PISHCOT


Amintiri de alta data...
eu nu ma uit decat accidental...ma refeream ca as apela mai degraba la ajutorul lui ernest decat la anna...oare ce scrie pe legitimatie? sAMANTA anna?


Mata Emma lupta iar cu cancerul
Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!

un vot zilnic pentru Ioana..multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Iar dispar o ora, iar se destrama firul.

Natasha- sincer nu stiu de ce te-ai suparat. Nu am insinuat ca "ocolesti" intrebarile. Pur si simplu am crezut ca se pierd in avalansa de mesaje ce au fost postate. Copashel mandruto, ca nu ti-a reprosat baba nimic. Si daca asta reiese din mesajele mele, imi cer scuze.
Doream doar sa stiu daca ai o relatie "sanatoasa" cu tatal tau. Raspunsul mi l-ai dat chiar tu- nu ai nicio relatie-deloc- cu tatal tau. Inca un "post" pe care l-a preluat "Tata lu' Fat Frumos ala Gaunos" tata surogat.
Faptul ca iti minti mama, ar trebui sa-ti spuna MULTE. Daca exista asa un amor ghebos intre voi doi, de ce te ascunzi chiar de omul care ti-a dat viata? Iti e rusine? Crezi ca este gresita calea pe care ai plecat?

O mica nedumerire- nu imi explic cum mama ta poate fi de acord cu relatia ta cu un "tataie", chiar de ar fi neinsurat. Daca la 20 ani veneam acasa cu un voinic de 37 ani, mi-l facea tata guler, si ce ramanea din el, mama ar fi ingropat in gradina din spatele casei, si ar fi plantat rosii pe basanaul subsemnatului.

Liliana e MIA.. a disparut in ceatza...

Anna
- ar fi tare bine daca ai putea sa-ti asterni pe hartie gandurile si planurile. Pro si Contra, deoarece mi se pare ca esti doar putin confuza, si deloc "statornica" si extrem de nesigura pe situatia in care te afli.
Esti socata de raspunsurile si reactiile pe care le-ai primit aici.
Bunica mea spunea ca TONUL FACE MUZICA- Eh, mandruto...tonul tau de aseara- inainte de a iesi la promenada cu Neamul Soimarestilor a fost putin jenant- pt tine. Nu s-a "citit" nici respect pt sine sau pt interlocutori, nici tarie de caracter, nici macar buna crestere sau "stil"- doar o pustoaica ce crede ca l-a prins pe Fat Frumos de-un burlan. Cel putin asta REIESE din mesajul de aseara.
Acum revii cu alte povesti nemuritoare.. e insurat, nu e insurat, are nevasta cu amant, e bolnava, nu-i bolnava- "ia amantul. da amantul... ia povestea, da povestea" Zici ca esti neam cu Petre Ispirescu.
SPER ca nu vei da fetelor ocazia de a adauga si alte "superlative" caracterului tau. Minciuna este urita, in orice forma sau pozitie, in orice situatie in care te-ai putea afla.
Bine, astea sint doar ideile si parerile unei frustrate maritata cu copchil si basanaul in crestere...oricum..sper sa poti citi macar printre randuri.
Ai o singura viata, si-ti bati joc de ea. Si asta e o mare tristete.

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


POVESTEA DREI PISHCOT


Amintiri de alta data...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliana82 spune:

Am si eu o intrebare pentru amantele de pe topic... de ce sperati atata la magicul ala divortz? Credeti ca dupa aia , asta in cazul in care ramane cu voi o sa mai fie la fel relatia? va spun eu nu o sa mai fie la fel pentru ca atunci o sa treceti voi la spalat sosetele si o sai vedeti si partea negativa a personalitatii pe care cu siguranta acum o ascunde bine... AAa si inca o chestie s-ar putea ca dupa divortz sa nu se mai aleaga cu nimic , iar bunurile si meritele de care face atata caz sar putea sa fie ale nevestei.

Mergi la inceput