Sunt amanta

Raspunsuri - Pagina 41

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Natasha, incearca sa ignori bascalia. Crede-ma, atitudinea forumului fata de tine e extraordinar de prietenoasa, cat de prietenoase pot fi niste sotii pe un forum despre copii fata de "ailalta". Esti de apreciat ca ai pastrat discutia intr-un ton civilizat, ceea ce cu atat mai mult ma face sa vreau sa scapi de Dodo( scuze mi-a ramas din poze!)

Ce ti-as recomanda eu sa faci: pai unu sa te lasi de fumat ca e pacat de dragalasenia ta. Doi: relatia ta cu tatal tau nu a fost una normala si chiar daca tu crezi ca nu te-a afectat absenta lui, iti recomand niste sedinte de terapie sa vezi daca ai sau nu "daddy issues". Mai pe larg

Often though, in the colloquial sense, the idea of having daddy issues relates more to the fact that a girl received inadequate or inappropriate attention from the father figure in her life. An absent father might trigger a girl’s desire to seek male approval elsewhere, and as a teen or young adult, to do so in a sexual manner.

Odata ce pricepi exact ce cauti la acest barbat, o sa te poti si desprinde de el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Mai motivul pentru care eu nu inteleg este foarte simplu (pentru mine cel putin)...

Amantele sunt si ele la fel de inselate ca si sotiile...

Pentru ca el, trebuie sa fie si sotz pentru nevasta si amant pentru amanta...

Si atunci evident ca, desi nu realizeaza, amantele sunt si ele la fel de inselate ca si nevestele...

Singura diferenta este ca amanta stie, si nevasta nu!!!! Iar amantu e cel mai iesit din afacerea asta...mananca si o ciorba calda acasa, si are si o minte tanara de aburit!!!!

In concluzie, sincer, mie imi pare la fel de rau pentru amante cat si pentru nevestele inselate...nu vad nici o diferenta intre ele...

Eu nu mi-as putea imparti barbatul cu nimeni...nici in calitate de amanta, nici in calitate de nevasta...

Este un sacrificiu pe care amantele il fac, un comporomis dureros, care le schimba conceptia despre o relatie...mai ales in cazul unor fete de 18-24 de ani...
Un barbat de 30+ de ani, sigur este constient de asta, si profita din plin, lipsit de scrupule si zdrobind o personalitate in formare...

Sinzi 6+, Radu si David psihologul
varsta David
varsta bb2
www.flickr.com/photos/11552209@N04/" target="_blank">Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

bey,ce rau imi pare ca am pierdut telenovela asta

Clover,poate sa foloseasca tigarea electronica ...mai are o sansa
P.S nu aveti ce face de stati noaptea la "povesti"?

Alaturi de EMMA
Alaturi de SONIA
si MIHAITA are nevoie de noi,BLOGUL LUI MIHAITA
si nu in ultimul rand donu'Bodo

Vio ,mamica lui MIHNEA viitor "descoperitor" de infinit


Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melody spune:

Am revenit si eu. Acuma referitor la linkul care l-am dat.
Deci povestea era cam asa: ea 17 ani si ceva, eleva la un liceu. El, 39 ani (ce coincidenta, ha!), profesorul ei de limba romana, cu care ea facea meditatii acasa la ea. Fata a scris la emisiune pt ca, zice ea, nu se mai intelegea bine cu mama ei, care nu era de acord, mai ales ca el era insurat si avea si un copil. La intrebarea cuiva din audienta (pusa lui, amantului)daca isi iubeste sotia, el a zis: "O respect"! No kidding! Adicatelea ce respect nene, daca o inseli si ea nici macar nu stia, ca a sunat in direct cand si-a vazut sotul la tveu!!!
La alta intrebare cum s-a cunoscut cu sotia, de ce s-a casatorit cu ea, el zicea ca de fapt in momentul in care a cunoscut-o si s-a casatorit cu ea, era o mare dezordine in viata ei, si de aceea s-a casatorit cu ea...aici nu prea stiu ce voia sa spuna de fapt..
Anyway, sa nu o mai lungesc, sotia lui a spus ca va lupta pana la capat, ca ce o sa ii zica copilului ei, care are 7 ani despre tot ce a vazut la tv despre tatal lui.
A fost interesant sa vezi ce are de zis si partea cealalta, nu doar de la ea.

Acuma on topic: in primul mesaj, natasha ne sfatuia sa fim mai tolerante si sa nu mai generalizam ca toate amantele sunt vrajitoare si alte chestii. Well, eu vreau sa zic ca nu pot sa fiu toleranta, si nici nu pot sa accept ca e ceva frumos ce face ea si refuz sa o mangai pe crestet zicandu-i: draga, ce mult suferi tu....si ce nesimtit e nenea care cheltuie banii cu tine, in timp ce are si sotie si copil.
Si imi pare bine sa obserb ca cele mai multe gandesc la fel, cu putine exceptii...



Ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anisiap spune:

pisi imi plac pozele sper sa ti gasesti ceva mai bun
am lipsit ....l am sedus pe al meu lover cu niste ficatei cu mamaliga si nu a mai vrut sa vada pozele

http://community.webshots.com/user/ana_ana2327

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

cred ca am confundat


Alaturi de EMMA
Alaturi de SONIA
si MIHAITA are nevoie de noi,BLOGUL LUI MIHAITA
si nu in ultimul rand donu'Bodo

Vio ,mamica lui MIHNEA viitor "descoperitor" de infinit


Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

Natasha, esti foarte frumoasa! Si sint probabil a suta persoana care ti-o spune pe forumul asta: da-i papucii bosorogului si nu-ti consuma tineretea cu prostii!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliana82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marox

Natasha, esti foarte frumoasa! Si sint probabil a suta persoana care ti-o spune pe forumul asta: da-i papucii bosorogului si nu-ti consuma tineretea cu prostii!



Marox, mama lui Alex (n. 14.06.03) si a Juliei (n. 29.03.05)


sau pune-l la taxa , ca doar amanta este un lux , iar luxul asta se plateste..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anna23 spune:

A-ti suparat-o pe Natasha,nu va mai raspunde...sau o fi plecata cu Dodo/Bosho whatever?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ipearina spune:

"Nu lady,nu este greu din cauza sotiei sale,nu imi este frica de ea,mai degraba imi este frica de ce as simti eu,ce parere as mai avea eu despre mine...cata vreme ea nu stie,sa zicem ca nu ma simt atat de vinovata,dar daca ar afla...pana si eu,o amanta fara scrupule,as avea mustrari de constiinta(mai grave decat cele pe care le am acum)"

Hai ca asta e gogonata rau de tot!

Mergi la inceput