Sunt amanta

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Nu ma mai joc asa! Ne-au lasat amantele astea cu ochii-n soare!

Sibylle

Vladimir ***** ***** Anna

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">SONIA ARE NEVOIE DE AJUTOR! UN CONT PAYPAL VA STA LA DISPOZITIE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabytza25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sibylle

Nu ma mai joc asa! Ne-au lasat amantele astea cu ochii-n soare!


Isi fac somnul de frumusetze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

eu tot citind pe diagonala am rata partea cu anna, dar m-am intors in timp si am gasit ... ca muream dom'le de curiozitate.
ce ma oftic, ca am pierdut pozele cu natasha ... , dar oricum, la 22 de ani ... nu-mi fac griji ca n-ar vrea-o nimeni, decat un bosho.


Ema este iubire
mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Mai frate! Da chiar asa, 30 de pagini?

Olguto, asta e subiectul tau! Pe cuvant. Ai cele mai concrete postari-lectii de viata pentru invinuita-ingenua-copila-victima Natasha.Desi mi se pare ca le scrii ´´degeaba´´...you know..ce vreau sa zic.

Dar am eu niste precizari de facut.Asadar, vazui ca ati luat-o sub aripa materna pe asta mica iubareata si o mangaiati pe crestet pe ´´saraca fata´´ care a cazut in mrejele dobitocului.
Stai ca o scot eu acusi

Ma lasa rece nevinovatia afisata, atitudinea de ´´daaa,aveti dreptateee, stiu, stiu stiu...daaar vai, va inselati, el ma iubeste, ce sa faaaaac´´´.Vorbim de o persoana care are 22 de ani. NU 14, 16, 18. Ci 22.Adica nitel mai tinerica decat mine-musai sa precizez, ca acum vorbesc din punctul meu de vedere, daaa?

Asadar, la varsta de 22 de ani, stii cu ce se mananca o relatie, stii ce pozitie si cam ce viitor iti deschide statutul de amanta, esti CONSTIENTA de ceea ce se intampla in viata ta si nu mai visezi cai verzi pe pereti ca fatucile de 14 ani.

Faptul ca o femeie, la 22 de ani, accepta sa fie amanta unui barbat de 39 de ani casatorit, cu copil mic,mie nu imi miroase a ´´nestire´´ ci a caracter indoielnic, egoism, razbunare(!?).

Nicio femeie normala la cap nu ar accepta triunghiul asta amoros. In cel mai extrem caz ar pune piciorul in prag si ar spune ´´STOP-sau cu mine sau cu ea´´. Asta mai ales daca sustii ca-l iubesti de cazi pe spate.

Deci iubirea mult trambitata pe aici este o mare gogoasa....tipul are multi bani(zice amanta) NU e frumos, are chelie si burta, dar ea, ingenua, nu ii cere bani nici de o guma de mestecat, ca ea-l iubeste pe flacau, asa chelios, INSURAT si mincinos cum e SI mai si accepta situatia ca pe ceva normal, dezinteresat, evident...se bucura si ea ca omul e la ora 2.00 de Revelion alaturi de ea. Curat murdar!

Mai...eu cinteam basme multe in copilarie, da al draq daca exista pe acolo vreo iubire din asta absoluta asemanatoare cu povestea asta. Deci nici in basme nu-i asa ce draq


Concluzie
Mie mi se pare ca userul numit Natasha Pisi face misto , ca a aflat ea ce fain e sa te pui in pozitia de victima a Zmeului, si ia uite ce se mai distreaza ea.
Deturnare de situatie acum nu o mai injura nimeni pe ea,(ca la inceput) ca e saraca victima inocenta a boului de barbat.

Ah, da, se poate, dar nu la 22 de ani, daca ne uitam la dezvoltarea psihica normala



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Si ca sa nu fac discriminari am un mesaj si pentru Anna(cu numar)

Anna, vezi ca traiesti nitel ancorata in trecut.
Poate imaginea ta de ´´nevasta´´ inseamna o femeie cu parul facut sarmalute, mirosind a prajeala, in capot carpit si unghii nefacute.OK,ok, nu e vina ta ca ti s-a intimparit asta in minte, poate ai avut exemplare in familie, to bad.

Imi pare rau daca te dezamagesc, insa o ´´nevasta´´ nu arata dupa un anume tipar imaginat de tine. Nu trebuie sa fie urata, nestiutoare in ale amorului, nesimtita sau scorpie.Nevestele sunt femei, diferite, cu diferite personalitati, fizicuri si aptitudini. Oameni adica.

Hai nu plange, n-ai stiut, n-ai stiut, nu-i bai, stii cum. Cati ani ai tu? Spune-mi te rog ca esti mai tinerica decat Natasha Pisi ca daca nu...chiar imi fac probleme legate de moralitatea viitoarei generatii de mame!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

Eu citesc de az'noapte (ca si voi ).Beau o cafea,maninc ceva,mai haladuiesc pe net,pe unde am treaba.Fotografiile le-am scapat.

Mie mi se pare un subiect de OTV,asa cum bine zicea una din fete.

1. Nu e greu sa iti faci doua conturi de la doua IP diferite.
2. Ca amanta ai tot timpul din lume sa stai noaptea pe net.
3. Unele postari ale trufandalei ingenue sint apropiate ca timp de postare cu "amanta matura".
4. A pus niste fotografii (ale ei sau nu) la o ora cind multe plecasera,apoi le'a sters.De ce oare? Daca nu are nimic de ascuns...
5. Anna spune ca e...detectiv particular.O fi!(fara studii de specialitate).Multe femei au simtul de detectiv innascut.
6. Pisi se preface ca nu stie sa foloseasca forumul (vezi reply-urile) dar spune ca citeste de mult.
7. Anna activeaza de mult,dar sub alt nick.
8. s.a.m.d.

Subiect de audienta .Las ca apar ele la noapte (apropos Anna,ai venit din club cu gindul la DC? ) si explica pe intelesul frustratelor ce barbat minunat au linga ele ( 5 %),in pauzele lor de fericire stau pe DC sa il astepte : ).

Hai ca daca ma plictisesc promit ca deschid un subiect cu un "menaj" in x persoane,sa vedeti ce vizionari si raspunsuri am .


Acum on-topic,pentru cele doua:

Am o prietena care a stat 14 ani linga un barbat casatorit cu copil.Linga ea statea 3,4 zile pe saptamina.A scos-o cica dintr-o mare depresie.A parasit-o primul.S-a insurat si a plecat din tara.
Sarbatori injumatatite,o cunostea familia lui,mergeau in cluburi.Viata frumoasa pentru ea si el,gindesc unele.

O lasa pe fata fara servici,isi lua ordonanta,vreo 5000 de eur ca ii face firma .Ii papa banii,ca era oficiala,dar nu singura...ei si inca uneia si shoc : acum doi ani a decedat.Tumoare la creier.39 de ani.

Prietena mea din copilarie,ajunse ca o scindura : 1,74 si 46 de kg.La inmormintare nu a fost primita.A dus o floare singura,cu teama...dupa 14 ani.

Acum incearca sa adune cioburile din inima ei.


Ne vedem la noapte la "Povestiri adevarate".





Tashi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Neata frustratelor dragi!
Io m-am culcat la 4.
N-am mai avut loc in pat alaturi de Dr Piscot si prea dinstinsul ei tata. S-au intins amandoi in tot patul, ca niste broscute la soare.
Am dormit pe jos, ca iobagii .(Azi cred ca ma duc sa-mi cumpar o rogojina, poate la noapte dorm neintoarsa).
La 5 m-a "trezit" lumina ochilor mei cu o telecomanda in teasta, si "soapte" de 6 decibele in ureche "PUNE-MI TOM SI JELLY MAMI!!!!!!!.... Te log"

Asa ca-s fresh.
Amantele cred ca le putem astepta dupa weekend cand iubitii pleaca acasa...la neveste.
Pt. fetele ce au spus ca Natasha Fashneatza a fost "iertata" si "acceptata" de noi alea batrane, boccii, frustrate, si rele: Nu cred ca cineva "accepta", apreciaza sau aplauda astfel de relatii infecte. O greseala o inteleg.(Americanii ii spun "temporary insanity"). Ceva de scurta durata, aluneca fata pe coaja de banana,pica cu dansa-ntransa... deh...se mai intampla... o saptamana, o luna...pana se trezeste mandra la realitate si isi da seama ca a ajuns pe post de dama de...companie bine platita.Dar 2 ani? 3 ani? Nu.
Oricum, asa cum a spus si LadyJ, noi putem sa aruncam cu sfaturi, idei si rosii (sau cu lamaile Dorsiliei- daca imparte cu noi)pina...pina ni se reintorc barbatii acasa de la amantele cu chilotii de dantela in briz-brizuri. Rezultatul este acelasi-liniste si ceai de tei "la ele", si vorbe neauzite si nebagate in seama de nimeni "la noi".
Ne luptam cu morile de vant- asta SIGUR!
Chetia cu "sint mica si oropsita, timida si prapadita"(iar rimez! Dreq- cred ca ma inrudesc cu Paunescu pin' la urma) n-o cred nici daca mi-o serveste Maica Staretza, unsa bine cu Nutella("poezia" sa fie unsa, nu Maica Staretza!).
Ieri, vorbeam cu parintii mei despre subiectul de fata. Mama a vrut sa vina jos sa vada pozele "inculpatelor"- apoi a citit cateva pagini, si mi-a zis- "poti sa stingi monitorul, ca m-am edificat. Aceeasi Marie cu-alta palarie. Cea mai veche scuza- eu sint victima, eu sint nefericita, nimeni nu ma intelege- si ele sint niste murdarii, niste gunoaie. Femei nu le pot spune, ca nici o femeie cu un gram de suflet, creier,caracter si darzenie n-ar face ce fac ele. Stau cu bosorogi misogini si spurcati si pt o rochie, o iesire intr-un club, pt doua zile la munte, pt un "scos la pascut" in parc, dau la schimb vorbe siropoase si partide de sex. Nu vor o relatie serioasa. Vor **tai(scuze!!! dar o citez pe mamitza!)fara responsabilitati, fara "bube", fara chitantze de platit, smotru, sau alte belele pe care le au femeile maritate. Cauta clementza. Ar trebui sa-si caute un barbat neinsurat. Lasa-le in plata lor, ca mai devreme sau mai tarziu or sa-si plateasca politele cu virf si indesat. Dumnezeu nu doarme, e doar ocupat"
. Am incheiat citatul.

Oricum, cred ca vorbele sint de prisos. "Faptele" sint de sine statatoare...

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


POVESTEA DREI PISHCOT


Amintiri de alta data...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

hei...voi samantele...desteptarea
of doamne ce e cu voi..asteptam niste raspunsuri
Natasa -relatia cu parintii ei
Anna detectiva a cazut in dizgratie..cine naiba ar apela la serviciile tale(ma refer la jobul tau)?
mai bine la tradati in dragoste

Mata Emma lupta iar cu cancerul
Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!

un vot zilnic pentru Ioana..multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anna23

Acesta trebuia sa fie un mesaj privat pt Basilique,dar nu accepta pm asa ca o sa il postez aici...voi celelalte ignorati-l,cititi-l cum vreti...Eu una nu cred ca o sa va mai raspund.Daca voi ati inteles ca eu doresc moartea cuiva,nu merita sa va mai explic eu contrariul pt ca as explica degeaba."Buna!Nu stiu daca mai esti online sau nu,dar ma rog...vei citi cand vei avea timp...Poate a sunat a generalizare,dar n-am vrut sa va bag pe toate sotiile in aceeasi oala.Daca asa s-a inteles,fac mea culpa fata de tine!Sotia despre care vorbeam eu...nu ii port pica,n-o urasc si cu atat mai putin nu-i doresc moartea!!!!Doamne fereste!!!!!pot fi si eu oricand in locul ei...dar din pacate fetele de pe forum asta au inteles.DAR...ea nu-si iubeste sotul,si nu l-a iubit niciodata,a fost un capriciu de-al ei si a facut tot ce a putut sa-l duca la starea civila(astea nu le stiu de la el,nu sunt prea credula de fel).A facut un copil desi nici ea nici el nu isi doreau unul,l-a facut cand el credea ca ea ia anticonceptionale...ok,l-a facut l-a facut...dar macar sa aiba grija de el...dar nu are...bietul bebe sta numai cu bona,ea nu face decat sa se uite la telenovele(cred) toata ziua...nu gateste,nu calca,de bebe nu are grija...cu riscul de a ma repeta,chestiile astea nu le stiu de la el,daca ai citit posturile mele,ai vazut si ce ocupatie am...Atunci cand bebele a fost bolnav,sotul ei era plecat din tara cu afaceri,l-a sunat si i-a povestit ce are bebele si asa am aflat si eu,asa am aflat si ca e pe forumul asta.Poate nu o sa ma crezi,dar ea a stat frumos acasa si s-a multumit sa intrebe lumea pe aici ce sa faca pt bebe.Din fericire era doar o boala pe care o fac mai toti copiii si s-a rezolvat cand s-a intors el in tara,abia atunci a fost dus bebele la un doctor...Cat despre boala ei...asta e!Se poate intampla oricui.Nu imi pare deloc bine!Eu am stat departe de omul asta 1 an dupa ce am aflat...speram sa fie mai apropiat de ea,nu stiu,dar nu a fost asa...din contra,se certau mai rau.Si daca se va intampla nenorocirea intr-o zi,se va intampla si daca eu voi fi sau nu voi mai fi amanta lui.Si eu daca as fi in locul ei,as prefera sa il stiu fericit chiar daca eu nu mai sunt.Desi nu o sa ma crezi,sunt genul care se sacrifica pt fericirea altora.In nici un caz nu ma bucur ca femeia asta sufera de o boala grava!Cat despre nevoia de acces intr-o familie care nu ma accepta,nu e chiar asa...fratii lui,mama lui ma simpatizeaza,in schimb pe sotie nu au vrut-o niciodata si nimeni nu comploteaza ca sa nu afle ea crudul adevar cum ai spus tu.Ea probabil stie,numai ca niciodata nu a mentionat asta.E imposibil ca cineva sa nu se prinda in situatia asta.Nu o s-o mai lungesc,probabil deja te-am plictisit,si probabil pe forum n-o sa mai postez pt ca nu am de ce sa dau apa la moara unora.Sunt vreo 2-3 pe care le consider frustrate rau de tot,si tocmai ele posteaza cel mai mult,vad ca isi "etaleaza" pe aici si frustrarile sexuale,din anna23 am devenit anna si numarul unei pozitii sexuale,si ce e mai grav ma acuza ca as dori sau as astepta moartea cuiva.Nu o doresc si nici nu o astept,din contra,caut cel putin o data pe luna sa ma documentez daca nu cumva au descoperit oamenii astia de stiinta vreun leac sau ceva si l-as parasi oricand,cu toata iubirea,daca as sti ca macar unul din ei ar fi mai bine fara mine in triunghiul asta conjugal.Pune carnetelul pentru notite inapoi in birou,n-o sa iti insir toate greselile pe care ea le-a facut pentru ca am eu o banuiala ca esti o sotie minunata si n-ai nevoie de asa ceva,plus ca sunt ultima persoana care iti poate "da notite" si pentru ca sper ca ai si un sot pe masura banuielilor mele,adica unul care sa te merite!O viata de familie si nu numai minunata iti doresc!Sincer!!!


V-ati luat cu vorba si sfaturile pt amanta cea buna si nici n-ati observat explicatiile (de doi lei) date de amanta cea rea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

Olguta,io te iubesc de la bloguri.Ca multe fete de aici,de altfel.Ce nu pot eu intelege: cum ne poate capta atentia unor oameni maturi asemenea subiect : ).

Raspunsul il dau tot eu.Avem decenta si coloana vertebrala,am trecut partial/total prin asa ceva.

Incep eu,spre deliciul protagonistelor.Aveam 21 de ani,crescuta in spiritul lui ceasca si mi-a luat unu' mintile .Noroc ca teama/rusinea/cresterea m-au facut sa imi vad de viata mea.

Era insurat,dragut,bine imbracat si stilat.Ne-am pupat de doua ori si pas.Apoi ma maritai prima oara: inselat pina am facut pe detectivu' lui peste si ii prinsei cum veneau luati de toarta spe casa comuna.Divort traumatizant.

Eh,se jmecherii fata.La iubirea vietii mele,il pindii,il scotocii,il filai...in primele patru luni i-am prins stripteusa in pat .Nu acas',dar aveam chei!

Si balamuc.Cu sparturi,cu batai,aruncat haine in pubela : ).S-o fi speriat,nu s-o fi speriat? Eu zic ca da! Fara reclamatii de acum 15 ani.

Uite ce face subiectul acesta din noi.Nu credeam ca mai vb de asa ceva.Unde esti tu Guestus?



Tashi


Edit: Rufus,scrisesem....Scuze.

Mergi la inceput