Sunt amanta

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Suntem geloase din cauza ca noi purtam chiloti tetra si ele de dantela Asta este esenta casniciei, chilotii pe care ii porti, ascultati aci!! E f. simplu, totul este in chiloti!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Anna, chiar nu am vrut sa duc subiectul in aceasta directie, am vrut sa verific daca am inteles corect.

Dar daca am inteles corect...el este ultimul om. Imi pare rau, inteleg ca tu il iubesti, dar asta e parerea mea. Nu stiu care sunt greselile ei, pe care tu nu le vei repeta, dar daca el isi inseala sotia grav bolnava....fugi unde vezi cu ochii, alege altul chiar legata la ochi, ca tot nimeresti mai bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dov spune:

da, cred ca la moartea sotiei se gandeste...

eu propun sa i se inkida accesul pe forumul asta

daca sotia aluia e bolnava si activa pe DC.

bineinteles, daca este adevarat.

daca e adevarata presupunerea...esti doar o imitatie de om, ce cauti aici? nu-ti ajunge ca aia o sa putrezeasca in pamant si tu o sa te bucuri de copil, sot, etc? vaaai, dar ce buna ai fost ca te-ai ocupat de copil draga! si cu ce sacrificii! ai dat telefoane! in timp ce aia poate si-a riscat si viata dand nastere unui copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Amuzant subiect.
Mai fetelor Anna si Pisi mi-e mila de voi.
Anna ce fata deosebita esti tu, cum ai sarit sa ajuti ingerasul amantului si cat vrei sa o protejezi pe biata nevasta, in locul sotiei ti-as darui un camion de flori. Ce noroc pe ea, ca are sotul ei o asemenea amanta. Bravo,sa dai lectii si la celelalte amante.
Pisi si tu esti o amanta deosebita...deosebit de naiva, draga mea. Cum poti sa crezi ca bietului om ii e frica sa si piarda avarea facuta in 14 ani, dupa 2 ani de casnicie. Vorbeste cu un avocat. Esti tinerica, mai bine pune punct si gaseste un barbat adevarat. UN BARBAT ADEVARAT E UN BARBAT CARE STIE SA FACA 1 BUCATA FEMEIE FERICITA!!!!!!! Barbatul pe care crezi ca-l iubesti nu te face nici pe tine fericita, nici pe sotie banuiesc!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dov spune:

adik accepti sa barfesti cu el un om care o sa moara in curand? dar tie nu ti-e frica mey si de D-zeu? nu ti-e teama ca poate o patesti si tu? la fel ca biata femeie? daca te imbolnavesti si tu? sau ai senzatia ca D-zeu bate cu parul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

"A juca rolul de suflet caritabil li se potriveste doar celor carora le e frica sa ia vreo atitudine în viata.Totdeauna e mai usor sa crezi în propria ta bunatate decat sa-i infrunti pe ceilalti si sa lupti pentru drepturile tale. Totdeauna e mai usor sa-ti auzi o jignire si sa nu raspunzi cu aceeasi moneda decat sa ai curajul de a te angaja intr-o lupta cu cineva mai puternic"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Conchita- de cand te astept pe batatura. Noroc cu Martie, mi-am pus increderea in ea, si am dat o fuga sa schimb apa in acvariu.
Si vin inapoi si aflu ca Fat Frumos e... TATA lu' Fat Frumos. Deci...pe vremea cand TU- Natasha, aveai 14 ani(sau 15 sau 16- depinde dupa ce informatii ne ghidam), Tata lu' Fat Frumos umbla dupa tine la minunata virsta de 31, 32 sau 33 de ani. Misto asaaaaaaaaaaaaa. Are "talente" de pedofil, cumva? Iarta-ma, dar ca un barbat la 31-32-33 de ani sa fie atras de o COPILA este pur si simplu dizgratios.
Spui ca parintii lui stiu despre tine. Parintii tai stiu despre el?
Si ce parere au? Ei oameni putin mai in virsta- ma refer si la parintii tai si la parintii lui. Toata lumea este fericita pt... fericirea ta?
Tre' sa dau dreptate fetelor care au spus ca intr-adevar esti o victima. EL este cel ce si-a incalcat juramantul si promisiunea de a fi fidel si cinstit fata de sotia si copilul lui.
TOTUSI...nu pot intelege cum poti iubi un om care minte si inseala cu atit de multa usurinta. Prin simplul fapt ca te tine pe post de amanta, nu iti acorda respectul ce ti se cuvine. Atit timp cat te iubeste cu adevarat, si doreste sa aiba o viata langa tine, daca intr-adevar nu-si mai iubeste sotia, nimic nu l-ar impiedica sa divorteze.
Murdaria si lasitatea si-o ascunde in spatele scuzelor de doi lei "nu pot s-o las pt ca ma lasa in basanaul gol"... ar trebui sa te dezguste, nu sa te atraga asa un barbat.
Si ca sa-ti mai spun ceva- am fost in situatia ta.
Stii cat a durat? 2 SAPTAMANI.
El casatorit- fara copii. Mai MIC decat mine cu 7 ani(!!!). Il cunosteam de cand era copil. Am fost cea mai buna prietena a sorei lui. Pesemne s-a amorezat de mine "in taina". A urmat un "atentat" esuat la o relatie, era mult prea tinar, prea imatur.
M-a gasit pe Internet dupa 12 ani(!!!), a inceput sa-mi scrie emailuri siropoase, de am pic drept in poponet. Nu-mi venea sa cred cat de mult ma iubeste, ma adora omul asta, dupa atit amar de vreme. Cat a suferit el in taina pt mine!!!
S-a aprins rau de tot flacaul, si eu pe langa el. S-a dus si acasa, si i-a spus nevestei(casatorit de 5 ani, intr-o casnicie in care nu sint decat "colegi de apartament") ca vrea sa fie singur pt o perioada, ca se simte nesigur pe situatie, este nefericit in relatia lor, etc etc. Sotia lui este intr-adevar un om foarte rece, egoist, lipsit de dulcegarii sau duiosie. DAR.. EL s-a insurat cu ea, nimeni nu l-a obligat, nimeni nu i-a pus cutitul la gat.Oricum... raspunsul ei a fost "pai eu sint fericita!". Importanta era fericirea EI, nu a LOR. Pesemne ea stia despre mine- din trecutul lui.. si i-a spus... "daca o sa incerci sa ma parasesti pt EA, n-am sa ma las batuta cu una cu doua..o sa-ti iau TOTUL". Vrei sa stii in ce consta totul??? Trei masini vechi pe care le avea pe batatura-toate aveau nevoie de reparatii majore- si o pisica in virsta de 18 ani, care dealtfel era pisica sotiei.
Pt asta a renuntat la mine- 3 carutze si o patrupeda.
DAR... VITA am fost EU, ca am avut timp de minciunile si declaratiile lui siropoase, lipsite de merit sau atentie.
Asa ca, daca par rea si "neflexibila", crede-ma ca sint. Imi pare rau sa mai treaca si altcineva prin ceea ce am trecut eu. Numai ca "amorul meu ghebos" a durat doar 2-3 saptamani.
Si sincera sa fiu, ma bucur cat de repede mi-a dovedit ca este un lash si un mincinos. As fi suferit mai mult daca s-ar fi "lungit" idila.
Ai grija de tine

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


POVESTEA DREI PISHCOT


Amintiri de alta data...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Maine poimaine o sa fiu trasa de urechi pe la alte topicuri ca am amant si distrug casnicii :)
Lasind gluma la o parte, eu nu vreau sa fac nici misto, nici sa te pun la colt. Ma detasez de faptul ca o nevasta si un copil au un animal acasa pe care il considera sot si tata. Ma gindesc la tine si la cei 22 de ani ai tai si nu pot sa-ti spun decit atit: fugi unde-oi vedea cu ochii din mizeria asta de relatie, esti doar un copil care se crede adult si experimentat (si eu eu eram la fel si am dat tare cu capul de prag). Amantul tau are talent la vorbe frumoase si experienta la sucit mintea femeilor si evident stie mai bine ce sa-ti spuna ca sa-ti sune dulce la urechi decit ar face-o un pusti de 22 de ani. Asta nu e dragoste, e cordeala cu stil, iertata-mi fie exprimarea. Dragostea inseamna cu totul si cu totul altceva si depinde de tine (si de noroc) sa descoperi ca astea nu-s vorbe mari. Mi-e mila de tine nu ca esti amanta si te culci cu ala, mi-e mila ca te autosugestionezi ca asta e o stare frumoasa, normala si duce si la ceva bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Natasha, incearca sa vezi sfaturile dincolo de ironii. Fiindca ele, sfaturile, chiar exista. Si ideea este cam aceeasi: tu esti foarte tanara si dezamagita in dragoste (in prima dragoste). El este...la a doua tinerete, sotia lui probabil are vreo zece ani mai mult decat tine (sau 15), a nascut, are un copil mic, o gospodarie...mai are un rid, niste varice, mai uita sa se epileze si, mai ales, nu este...permanent disponibila. Si nu mai este indragostita cu pasiune de el. Poate nu mai e deloc indragostita, poate ea si-a dat seama ca nu merita.

Ideea e ca sotia lui, asa cum e, e o sotie normala. Spun asta gandindu-ma si la ceea ce a scris Anna despre "greselile sotiilor". El insa nu este in regula...Desi este tata si sot, nu este matur si responsabil, cauta o iubire...adolescentina, cu plimbari in parcuri si multa pasiune.

Inca ceva: cati ani aveai tu la inceput, cand el tot incerca si pe tine nu te interesa? Gandind "la rece" ti se pare in regula ca un barbat trecut de 30 de ani "se dadea" la o minora?

Mergi la inceput