Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 32

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimika
la eco de 14 saptamani dr. Iosup mi-a zis ca am colul cam scurticel de 3,1 cm. Probabil la incarcatura mare pe care o am se mai scurteaza, nu? Trebuie sa fiu cu "ochii" pe el?



eu zic ca da, si-n general sa fii cu ochii in 4.... grija mare cu sarcina gemelara. si sanatate multa, ma bucur ca sunteti bine!

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

laura felicitari pt gemenasi. Mai scrie repede 3 mesaje sa apari in timp real.


Micky 32+ +

AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Da... Clara, fara lamaie... ti se pare ca-i tare rau pt. ei, sa-i vezi asa... dar iti zic eu ca sigur nu patesc nimic... asa am facut si eu cu Elena... mi se parea o tragedie, chiar ma sunat pediatrul disperata... iar la runda doi, la gemeni... ii inveleam... si ii lasam sa faca nani... in maxim 10 minute le trecea


Asa... sa ma laud
Eu am inceput azi scaoala de soferi ... de condus, am condus... mi-a placut... cam greu sa ma sincronizez la toate... ba uit de una, ba de alta... ca sa nu mai zic ca partea din dreapta a masinii (cu oglinda cu tot) pt. mine nu exista ... ma asigur doar in cea din stanga... sus f. rar... dar e prima oara... asa ca una peste alta io zic ca m-am descurcat onorabil




Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

Citat:
citat din mesajul lui lauradelyn

Salutare tuturor, iesim si noi la un scurt raport mai intarziat....pe 25 martie la ora 20.07 a venit la mami in brate DAVID-MINA 3080g iar la 20.15 ISAK-GABRIEL 3190g a fost o nastere provocata la 39 de saptamani si 3 zile si destul de usoar in comparatie cu prima nastere!!!Primele zile au fost destul de agitate tinang cont ca a fost nasterea provocata nu a prea venit lapticul, dar acum suntem foarte linistiti papam si dormim toata ziua si am luat si 200g fiecare in greutate!!!!Speram sa avem timp sa mai intram din cand in cand sa va spunem ce facem si sa cerem pareri mamicilor cu experienta.Pupicei si nopti linistite la toti bebelusii!!!



Laura mami de Adelin 30-11-2001 si de David-Mina siIsak-Gabriel

felicitari!!
sati traiasca sa fie sanatosi shi fericiti!!!
shi mult mult laptic!!!

http://lilianaf.shutterfly.com/
http://lilif.shutterfly.com/
http://concurs.pampers.ro/profile/27625
Camelia-Maria & Clara-Ioana - 17.09.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta76 spune:

Buna dimineata! Ieri am fost si noi la control, bebei se dezvolta bine, unul avea 10 saptamani iar unul 9 sapt. si 5 zile, sunt tare fericita ca i-am vazut! Pe 28.04 mergem din nou la eco.

9+

http://bd.lilypie.com/H3bYp2.png
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=speranta&year=2009&month=11&day=1&babycount=2"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Felicitari Lauradelyn!!! Laptic, rabdare, laptic, rabdare...

Speranta, bravos, s-o tineti tot asa, multa sanatate!

Eliana, exact asa am patit-o si eu cu condusul si cu partea dreapta.... era inexistenta pentru mine... te vei obisnui. Succes!

Pup toate mamicile si burticile si evident toti puiutii!!!!

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Citat:
citat din mesajul lui lauradelyn

Salutare tuturor, iesim si noi la un scurt raport mai intarziat....pe 25 martie la ora 20.07 a venit la mami in brate DAVID-MINA 3080g iar la 20.15 ISAK-GABRIEL 3190g a fost o nastere provocata la 39 de saptamani si 3 zile si destul de usoar in comparatie cu prima nastere!!!Primele zile au fost destul de agitate tinang cont ca a fost nasterea provocata nu a prea venit lapticul, dar acum suntem foarte linistiti papam si dormim toata ziua si am luat si 200g fiecare in greutate!!!!Speram sa avem timp sa mai intram din cand in cand sa va spunem ce facem si sa cerem pareri mamicilor cu experienta.Pupicei si nopti linistite la toti bebelusii!!!



Laura mami de Adelin 30-11-2001 si de David-Mina siIsak-Gabriel


Felicitaaaaaaaari!!! Multa sanatate va dorim si mult noroc in viata!




Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Laura, mii de felicitari!! Sa fiti sanatosi cu totii, plini de noroc si voie buna. Crestere usoara, laptic din plin si nopti cat mai linistite va doresc

Lavinia felicitari surioarei tale!!! Sa-ti traiasca nepotelul, sa creasca mare si nazdravan

pussi de ce te-ai gandit sa le desparti? Care ar fi motivul? Ai mei nu au stat niciodata despartiti mai mult de 1-2 ore si asta f. f. rar. Cum o sa alegi care sa plece la bunica si care sa stea cu tine? Eu nu cred ca o sa poti (eu una sigur nu as putea). Si nu ar fi corect fata de ele. Cu siguranta ar simti lipsa surioarei care e departe si cea care e la buni ar simti si lipsa ta, in plus.
Te inteleg ca ai vrea sa le lasi la bunica si sa te intorci tu acasa. Asta mi se pare o idee buna, ca le ajuta sa stea departe de tine fara sa fie 'ruptura' foarte drastica, fiind in compania unei persoane pe care o cunosc si in care au incredere.

speranta felicitari! Mi-am amintit de emotiile si fericirea pe care le simteam la fiecare 'vizualizare' la ecograf. Si nerbadarea si numaratul zilelor pana la urmatoarea intalnire .

Eliana go for it!! Bravo! Iti admir curajul si determinarea, mai ales ca o sa conduci in Bucuresti . Eu am carnet de vreo 6 ani dar dupa ce am ramas insarcinata nu am mai condus decat de 2-3 ori pe an, la drumuri lungi, in afara orasului.
Mi-ai facut pofta, imi fac progrmare la Sebi, sa ma invete sa conduc din nou .

Noi suntem bine, ne bucuram ca a venit si la noi in sfarsit primavara. Ieri i-am luat la 17 de la gradinita si i-am adus pe jos pana acasa. Am ajuns pe la 19:30, dupa ce ne-am oprit in parc, pe la toate vitrinele, pe la toate portile si pe toate gardurile. Pe ultima suta de metri, amandoi cascau, maraiau ca nu mai pot, ca le e somn, ca sa vina tati sa-i ia cu masina . Cu tot cu fugareala din parc, au facut pe jos cel putin 4 km.
Azi ne imbarcam cu mic cu mare si plecm la mama mea. Noi ne intoarcem duminica, dar copii o sa ramana pana dupa Paste, ca au vacantza la gradinita de pe 13 si s-a oferit bunica sa-i tina la ea o saptamana in plus. Sper sa fie cald, sa se bucure de iarba verde si de fugit pe dealuri.



Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=14" target="_blank">Clipe de viatza - gemei pupaciosi

Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Lavinia felicitari pt. nepotel!
eliana stai linistita ai tot timpul din lume sa inveti! e vorba de experienta! Ideea e sa nu fi stresata!

laura, eliana cu separatul, v-am cerut parerea ca nu stiu ce sa fac, ideea mi-a venit datorita faptului ca nu sunt curioase sa se joace cu alti copii, nici in parc, nici daca avem musafiri...se vad doar una pe cealalta si aici se invarte totul. Eni da semne ca s-ar juca si cu alti copii, dar Ana nu. De exemplu daca e parcul gol( e unul mic foarte aproape de noi si le duc si la ore cand nu e nimeni dimineata) circula in tot parcul una la un capat una la celalalt, cum apare un copil nu merg in zona in care e acel copil, daca mergem toate trei si incepem sa vorbim si sa ne jucam cu acel copil sau cu mai multi tot ele se retrag si se joaca singurele. Poate e prea devreme sa trag concluzi, au 1 an si 4 luni si de jucat efectiv in parc ne jucam doar de vreo 3-4 sapt., pana acum era frig. Si ma gandeam ca eu sa stau 4 zile cu una si 4 zile cu cealalta, adica sa nu stau doar cu una. Mai vreau sa va zic ca nu sunt speriate sau rusinoase, nu plang, nu fac scandal daca e cineva strain... stau, studiaza si in 2-3 minute maxim sunt deja prietene cu pers. respectiva ( matura) si ii ofera vreo jucarie. La copii nu le dau jucariile .... Sunt contrariata, cer eu prea mult de la ele .. sa le dau mai mult timp sa socializeze cu alti copii?




PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Pussi... bine ca se joaca amandoua... ai mei nu se joaca cu nimeni, nici amandoi, nici cu elena... cel mult de bat... Altfel fiecare pentru el... E o perioada cand sunt mai "salbatici" dar va trece... Nu cred ca rezolvi nimic daca le separi, din contra...




Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput