Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 32

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 3in1 spune:

Bine v-am gasit!

Intru numai sa va salut si sa va povestesc pe scurt cum a fost "mini petrecerea"de sambata.
Piticii au primit 2 torturi frumoase si gustoase de la bunica, poze aici,aici. Au vrut sa guste tortul, au si bagat un picut manutele. A fost veselie mare toata ziua, parca stiau ca e petrecerea lor. Dupamasa am iesit la o plimbare super lunga, ca a fost vreme frumoasa.

Azi mergem la vaccinul de 1 an.
Sper sa fie bine.

Fug ca trebuie sa-i pregatesc pe pitici.

O zi insorita va doresc.

Mai multe poze gasiti la semnatura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta76 spune:

Karina, ma bucur ca ai scapat cu bine, sa ai grija de tine si sa te odihnesti in concediu!
Fetelor, voi cum v-ati simtit in primele luni? Eu parca n-as avea nimic, nu ma deranjeaza nimic, stau si ma intrb daca totul e in regula, noroc cu burta care se vede si cu asta ma mai linistesc.

9+

http://bd.lilypie.com/H3bYp2.png
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=speranta&year=2009&month=11&day=1&babycount=2"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Eliana, ioi, si eu ma gandesc ca sunt cam pufosi astia mici, dar ce pot sa fac? sa-i tin la regim? cu cerealele am lasat-o balta, laptic nu beau f mult, doza e de 10ml x 2 mese, si 210 ml seara, papa solida mananca in jur de 150gr/masa... asta e, eu zic totusi ca o sa-si dea drumul cand vor merge in picioruse... si sunt si destul de inalti, 70cm... nu par pufosi, doar kilogramele ma contrazic....

Elenada, ma bucur ca e totul ok.

Blue_karina, bravos, e super ca e totul ok, profita de CM ptr odihna!

Speranta, si la mine la fel a fost la inceput, suuper usoara sarcina, fara greturi... de fapt, toata a fost usoara, doar ca a trebuit sa stau in pat...din luna a 5-a. off.

v-am pupat, ies in plimbari.

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

afara e super, super frumos...20 grade...shi noi stam in casa am facut un pic de febra...shi am inceput tratamentul...
pe toate...shi toti piticii...
plimbareala placuta va dorim...

http://lilianaf.shutterfly.com/
http://lilif.shutterfly.com/
http://concurs.pampers.ro/profile/27625
Camelia-Maria & Clara-Ioana - 17.09.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_karina

M-am intors , cu bine !!!!! Multumesc voua pt incurajari si sustinere.
Operatia a fost usoara si fara prea mari probleme , insa distractia a fost dupa , din cauza anesteziei , care la mine a reactionat invers se pare , am avut o logoree inimaginabila.Am fost dupa spusele sotului "o dulceatza ", am repetat acelesi intrebari de n ori , am pisat si tocat sistematic . Mai greu a fost cu vomatul , din cauza anesteziei nu am putut nici macar bea apa , timp de 6 ore.Am incercat sa beau de 2 ori si am vomat instantaneu.
Am primit la superoferta 2 saptamani de C.M. , in care sa stau si sa-mi revin.Nu am restrictii de nici un fel , pot calatori , merge la serviciu , dar sa nu car .
Pe 14 Aprilie urmeaza sa fac triplutest ,care sper sa iasa bine , sa nu fiu nevoita sa recurg si la amiocenteza.A facut careva triplutest , si daca da cum a iesit ?

pe toti burtici, mamici si pitici.

Karina 13+ cu


si maine e o zi


Bravo! Sanatate multa in tontinuare. Te rog eu mult sa ai grija de tine si sa respecti cu sfintenie perioada de concediu medical data de medic. Eu am fost capoasa, ca mi se parea ca sa simt bine si la 2 zile dupa cerclaj m-am dus la servici. Stateam pe scaun la birou, nu ridicam caramizi, dar si asta a fost prea mult pt organismul meu. Asa ca vreo 8-9 zile mai tarziu, dupa ceva dureri de burta, contractii si stare nasoala, am ajuns in ajunul Craciunului cu perfuzii, sangerari si colul deschis in interior. Dupa trebusoara asta a trebuit sa stau restul sarcinii in pat. Ai grija de tine, ca sa fie bine.

Eliana sanatate multa gastii!

Monica bun venit si sarcina usoara!

Aseara, inainte de culcare, ai mei s-au certat, tipat si batut de la 2 paturici pe care nu reuseau sa le imparta, fiecare o vroia pe a celuilalt. M-am suparat si eu pe ei, si ei pe mine si unul pe celalalt. Dar cum supararile tin maxim 5 minute, dupa ce am terminat de citit povestile si am inchis veioza, s-a suit Rares peste mine (eu stau la mijloc, intre ei, pana adorm), a intins mana si cand i-am zis sa o lase pe Bianca sa doarma a zis "Vreau doar sa o mangai un pic!". Si a mangaiat-o pe par, pe spate, s-au tinut de manutze, s-au pupat si s-au hilizit de ma topeam de dragul lor.




Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=14" target="_blank">Clipe de viatza - gemei pupaciosi

Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Multumim

Elena nu-i bine deloc... a facut febra mare... frisoane... a vomat non-stop de dim. pana spre pranz... acum s-a potolit... e in greva...
Am fost iar la pediatru... nu scade febra cu nimic... ne-a schimbat medicamentele... doar plamanii nu's afectati, in rest toate... dar cel mai rau ma sperie febra... baietii n-au facut asa febra nici cand au avut pneumonie... Elena in schimb... numai de-astea imi face... Impachetari sa scadem febra, plu nurofen, panadol... alternat...

Azi a papat un danonino si apa, ceai, cateva linguri de zeama de supa... bun si asta...

Maine merg si cu baietii... Mihai tuseste... dar azi am fost pe fuga, fara tati... nu puteam sa emrg cu toti trei...




Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Laura, iar m-ai facut sa-mi dea lacrmile! Dragii de ei..
Ufff.. cand ma gandesc ca ale mele nu au ocazia asta, e fiecare in cate-un patut pe pereti opusi ai camerei... (singura varianta pe care ne-o permite spatiul! ) Si, de la vara, patuturi supraetajate... asa ca... nici atunci!
Poate ne-ajuta DD sa castigam la loto si sa ne luam o casa, ca atunci chiar le culc pe-amandoua-ntr-un pat, ca si eu cu sora-mea am impartit aceeasi camera cu-acelasi pat pana s-a maritat ea!

Noi suntem bine, azi am stat afara aproape 4 ore; doua la pranz si aproape doua pe seara.. imi vine sa zburd ca iezii de venirea calduricii!...

Eliana, parca ziceai c-ati inceput si antibioticul, dar in postarea de mai-nainte nu ziceai decat de celelalte.. cum mai sunteti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

oanna3, cum mai esti? ti-au venit comorile?

pussi, mai da si tu pe la noi...
Ce mai fac tustele noastre? Ne e tare dor de voooi!

Clara? Bogdana? Cu ce noutati va mai laudati?

Ma tot gandesc ce mai faceti, cum mai sunteti...

Luminita, azi m-am gandit mult si la voi.. Cautand ce sa le mai gatesc la buburuze mi-a zburat gandul la diversificarea voastra si la placerea ta de-a le pregati papica.. Si eu zic ca sunteti pufosi, dar nu te-ngrijora. Ce mi-as fi dorit si eu fetite papacioase ca printisorii tai..
Ideea e sa nu-i fortezi, papa cat vor (din cat trebuie, aprox! ) si gata, mai papa la masa viitoare.. (te sfatuiesc eu, care nu mai stiam cum sa fac sa mai inghita Miriam inca o jumatate de lingurita.. )

Pupicim trupa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Au luat-o si piticii... tusesc... iar Andrei a vomat aseara
Azi merge tati cu ei la doctor... sa vedem ce au si ei in program...

Luam antibiotic... lua de vineri, cand era bine mersi, doar tusea uneori... dar cred ca intretimp a mai luat ceva... altfel nu-mi explic...




Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

ziua buna..noi ne laudam cu colici:((si cu un Andrei..super crizat..care face tot mai multe crize de personalitateam sa ajung la o depresie...plus de asta..mama s-a cam saturat sa ma ajute..si pleaca aksa:((HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP

Bogdana
[mami] Catalin si Vlad+ Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput