Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 32

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Bogdana, la multe, multe kg inainte si la multe luni si ani tot asa cumintei ca in prima luna!
Au pus tare bine grasuneii! (cand mi-aduc aminte ca eu prima lor luna am stat-o in spital si nu au pus decat 500g... Dar a trecut, gata! )

paulat, ti-am scris PM.

Ennni, sa-ti traiasca baieteii, sa creasca mari-mari si cumnnitei, s-o asculte pe mami!



PASTE FERICIT!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Adevarat a inviat!




Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Hristos A-nviat! Paste fericit tuturor!

Bogdana cu Catalin si Vlad-17.03.2009+ Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

HRISTOS A INVIAT!!

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Noi am fost plecati pe la tara cu trupa.... au fost foarte fericiti, s-au murdarit in asa hal... o sa am de spalat 2 masini pt. o zi si o noapte de plimbare

Cateva poze cu picii la tara:
http://picasaweb.google.com/elianacalin/Aprilie2009#




Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadyEr spune:

Buna fetelor!

Adevarat a inviat !
Multa sanatate, fericire si implinirea tuturor dorintelor. Sper ca ati avut un Paste Fericit.

Multumim mult pentru urari si pentru raspunsurile referitoare la sterilet!

Noi din pacate nu am mai plecat la bunici asa cum planificasem pentru ne-am ales toti cu o viroza frumoasa de care tragem si acum, asa ca am ramas in Bucuresti si am sarbatorit singuri ziua fetelor si Pastele. O sa pun poze cu tortuletele (care nu au iesit chiar cum am vrut eu, dar data viitoare va fi mai bine) si printesele mele la doi ani.

Bun venit noilor burtici / mamici!

In ceea ce priveste produsele naturale este destul de greu sa gasesti asa ceva in comert. Intr-adevar cele pe care le cultiva parintii, bunicii nostrii stim ca sunt 100% naturale. Celelalte din comert cautam sa fie cu cat mai putine chimicale (din cele scrise pe ambalaj ca in realitate nu stim exact ce contin).

Sper sa am timp mai tarziu sa intru sa va povestesc mai multe despre cele doua domnisoare ale mele.
Inca o data va doresc tot binele din lume voua si familiilor voastre!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Eliana..am admirat frumusetile tale...superbi copii ai..oare cand vor fi si flacaii mei gemeni asa mari?

Bogdana cu Catalin si Vlad-17.03.2009+ Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Hai ca am lasat-o balta cu caruciorul ca ce se gaseste nu-mi convine si ce vreau nu se gaseste.
Trec la capitolul mobila. Am cumparat 2 patuturi, 2 dulapuri si un corp cu masa de infasat de la ikea. Nu am saltea pentru patut. Ce imi recomandati?

Elyanne
, foarte draguti copilasii tai, se vede din poze ca s-au simtit tare bine.

25+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Moni la fel ca mine, nici eu nu gasesc nimic si cand am comandat ce mi-a placut nu era pe stoc si mi-au adus ce au vrut ei. Si eu iau mobila saptamana viitoare.


Micky 35+ +

AMR 24 zile si sunt o mamica fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

hristos a inviat!

fetelor mai experimentate, spuneti-mi si mie cum va descurcati cu gemenii? eu sunt de-a dreptul ingrozita. am o multime de intrebari. de exemplu:
-cum ii alaptati pe amandoi odata natural? nu cu biberon?
-cum o sa ma descurc eu cu caruciorul in lift (stau la etajul 9!!!)?
-cate patuturi sa iau - 1 sau 2 ca am auzit ca sa-i pun in unul singur ca sunt obisnuiti amnadoi, altii zic sa le fac la comanda unul mai mare dar na, de unde saltea speciala?altii sa le iau 2 patuturi. habar n-am. sincer m-am gandit sa le iau unul pana cand incap in el, unul la un capat si altul la celalalt si apoi trecem la pat normal.ca nu vad rostul sa arunc banii pe 2 patuturi. aaaaaa si voiam sa le iau din ala demontabil, nu de lemn, ca poate mai plec cu ei la mama...?
-cand sa comand caruciorul inainte sa merg la spital sau dupa ce ies din spital?
-sa ii culc singuri in camera de la inceput sau sa ma culc cu ei?
AJUTORRRRRRRRRRRR!!!
si altele, multeeeeeeeeee.....







19+ cu

Mergi la inceput