*Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 (37)*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bertha

Citat:
citat din mesajul lui Ramo2007

Fetelor, care cunoasteti vreun psiholog bun in Bucuresti?Vreau pt. finutul meu, face 2 ani in iunie si il suspectam de Sindromul ADHD....are fff multa energie,nu sta locului o clipa, ne oboseste pe toti, nu e atent la ce se intampla in jurul lui, nu se joaca cu copiii...etc.

Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008

http://community.webshots.com/user/Ramona198080



Trei sferturi din copii au simptomele descrise de tine, mai ales baieteii. Stai sa vezi cand creste pitica ta. Copiii incep sa socializeze cu adevarat pe la 3 ani, pana atunci se joaca unii langa altii, rareori unii CU altii. Pt linistea parintilor, poate merge si la psiholog, dar e putin probabil sa sufere de ceva.

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana


agree 100%. cu mentiunea ca exista si fete tacanite. am io una

sa se joace cat mai mult cu nebunu de 2 ani si sa ii bge cat mai putin in seama iesirile. in rest sa rabde. eu inca rabd. cica pe la 4 ani trece.

terminati cu folcloarele de dupa vaccin. credeti ca iti da vreunu p'aci scutire sa stai cu copilu acasa 3 zile ca i-ai facut vaccin? faza cu baia am auzit-o si eu de la o bunica romanca, dr de aici nu numa' ca a ras de mine da' m-a intrebat foarte curios care ar fi motivu'. chiar - ?


ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

banana de cand s-a facut alergen? stiam de capsuni si kiwi da asta cu banana nu. dati link

ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

sunt franta si nici nu stiu cu ce sa incep. am rezolvat tot azi: am fost la ambasada cu fetele, am completat 2 ore la formulare (pt pasap meu 1 formular in dublu exemplar, pt fete cate 2 formulare in dublu exemplar fata verso, pt buletinul meu 3 formulare) fetele au fost ok, laura cam zapauca da in limite normale, nicole a dormit mult si s-a trezit tipand brusc de foame.
apropo de fete - la nicole nici macar nu s-a uitat ...

apoi le-am adus la cresa (100km, spre casa) ca sa ne intoarcem dupa aia 40km iara la ikea unde am facut slalom ca aveam timp putin pana la 6 cand inchidea cresa si am luat niste dulapuri mari si foarte grele, noroc ca am reusit sa bagam tot calabalacul in masina.

nu am apucat deloc sa alaptez si am plans de durere pe drumul de intors, am apucat doar sa scot cu pompa aia avent vreo 100ml, cat sa nu mai am pietre in sani pana sa ma duc la cresa. toata seara am tinut-o pe nicole la san ca sa goleasca bine tot sa nu fac mastita.

fetele cu mastita - puneti bebe cu barbia orientata pe umflatura bebe trage cel mai bine in zona unde are barbia si asa goleste bine canalele de acolo

ok, ma duc sa fac dus caci m-au trecut toate apele azi si usor spre pat caci avem weekend greu cu montat sifonier in hol si cele 3 dulapuri mari de la ikea in garaj. abia astept sa pun tot calabalacul in dulapuri si sa imi curat casa!!!



ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miky-ea spune:

spiridusule, eli,bebecris,Mav,anca sanatate maxima!Offf,sa dea Dumnezeu sa treaca toate problemele!
Eli,ai o mandrete de baiat vorbaret foc!


Mamica fericita a printesei Bianca Alexia
http://good-times.webshots.com/album/569856510OLRmQy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miky-ea spune:

Olivia scumpa ca-ntotdeauna!

Mamica fericita a printesei Bianca Alexia
http://good-times.webshots.com/album/569856510OLRmQy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

leeloo nu are cum sa ii faca rau cerealele alea pt. 6 luni, ca Damian are deja 5 luni juma`. Si eu ii dau completare lui Remusica de la 5 luni Humana 2 si pediatra a fost de acord.

http://community.webshots.com/user/anes74

Mami de minune Remus (10.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

eli of, chiar ca probleme... Eu zic ca tre` sa bagi un antibiotic care merge si cu alaptatul. In niciun caz nu scoate unghia!

criss, nu ma mai lasa sa "upload" poze...nu stiu de ce! Am vrut sa vi-l mai arat pe nazdravanul meu dar doar daca imi fac un nou cont pot!

malinas,

http://community.webshots.com/user/anes74

Mami de minune Remus (10.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

Citat:
citat din mesajul lui fluturasha23

Iulia are doar 5,300 gr (de la 2,600 la nastere) la 4 luni si dr. ne-a recomandat sa-i dam seara cereale. E adevarat ca dorm mai mult bebeii care mananca seara cereale?

depinde de copil. eu spuneam zilele trecute ca al meu doarme 8 ore si cu 50 ml de lapte dar si cu 180 ml de lapte cu 2 masuri de cereale. asa am sperat si eu , ca o sa doarma mai mult. dar de fapt dorm cat vor ei. cum spunea babyzapi, cat vrea muschiul lor!

carmen lui Victor 15 noiembrie 2008
pozele noastre
Povestea nasterii lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

mav ai sa vezi ca de cand cu diversificarea, Anto va lua mai bine in greutate, insa, trebuie sa continuati si cu lapticul. Bine macar ca suge mai cu spor noaptea! Tot cu titi sunteti? Bibe deloc?

A, am uitat sa va zic despre noi... de ieri dupa amiaza l-am adormit pe Remusica direct in patut. Fara brate, fara carut. VIctorie!!! In seara asta, nici nu l-am mai leganat cu patutul. Am facut "sss sss" usor si dupa ce s-a foit vreo 5-6 min si si-a strans pilota in brate, a adormit. Nu imi vine sa cred ce usor! L-am obisnuit sa adoarma cu muzica de relaxare. Ii pun DVD-ul de la Revista "Super bebe", cel cu nani.
Azi a papat 90 ml de supa strecurata. Pediatra a spus ca daca merge bine, sa nu mai asteptam 7-10 zile cu un aliment, ci sa scurtam perioada, adica sa incepem cu piureul de legume, pe care i-l voi da cu lingurita.
Ca si Mirtha consider ca este ok sa treci la urmatorul aliment, daca nu varsa, nu face diaree, sau alt fel de intoleranta.
Ce baiat mare are mama!

http://community.webshots.com/user/anes74

Mami de minune Remus (10.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmendu

Citat:
citat din mesajul lui fluturasha23

Iulia are doar 5,300 gr (de la 2,600 la nastere) la 4 luni si dr. ne-a recomandat sa-i dam seara cereale. E adevarat ca dorm mai mult bebeii care mananca seara cereale?

depinde de copil. eu spuneam zilele trecute ca al meu doarme 8 ore si cu 50 ml de lapte dar si cu 180 ml de lapte cu 2 masuri de cereale. asa am sperat si eu , ca o sa doarma mai mult. dar de fapt dorm cat vor ei. cum spunea babyzapi, cat vrea muschiul lor!

carmen lui Victor 15 noiembrie 2008
pozele noastre
Povestea nasterii lui Victor



consider ca e de datoria mea sa insist chiar cu riscul de a o enerva pe carmen nu da cu pietre da nu pune musiu inca filmu si ma iau de oameni pe forum

teoria mea e ca trebuie incercat multe zile la rand pana li se modifica tic-tacu intern care ii scoala noaptea.

fluturasha, nicole are fix la fel la greutate si mi-a recomandat asistenta sa ii mai bag o masa la ora mea de culcare (chestie pe care o faceam deja) mai degraba decat cereale. a zis ca dpv al sanatatii e ok si cu cereale daca chiar nu ma inteleg cu ea noaptea dar ca e mai bine inca o masa de lapte

ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput