*Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 (37)*

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

GATA AM NOTAT...

Cristina - mami de DAVID - ANDREI


David-Andrei
BOTEZ
Povestea nasterii



http://b1.lilypie.com/iOAIp2.png
http://lilypie.com/pic/090116/7IMD.jpg




pe 20 oct...ora 23:05 a venit pe lume MINUNEA MEA - DAVID ANDREI


Copilul este o minune dumnezeiasca, dar din dragoste umana!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:

Cerealele se dau din biberon cu tetina cu 3 deschideri?

mami de Iulia 26.11.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stewie spune:

Buna ziua fetelor

In primul rand sanatate multa mamicilor si bebicilor cu probleme ..sper sa se rezove toate cat mai repede...
Eli este incredibil bebe Dimitrie, adevarata conversatie ce avetzi voi acolo

Imi pare bine ca am aflat ca toti bebeii sunt "camera shy" ca eu credeam ca numai Thea ramane blocata cand o vede..noi am adoptat o alta tehnica, unul o tine de vorba ( sotul) si eu filmez de mai departe cu zoom...ca altfel n-avem nici o sansa.

Vroiam sa ma bag si eu putin ca musca-n lapte referitor la introdusul alimentelor care pot produce alergii... eu de cand am ajuns aici sunt putin socata de modul in care sunt crescuti copiii...adica li se da orice oricand...ca sa va dau un exemplu...ma plangeam unei colege cat de scump este laptele praf pt Thea si ea mi-a dat solutia ...mi-a spus ca dr ei i-a spus sa-i dea copilului ei la 2 luni lapte de vaca din comert cu cereale si sa puna niste picaturi de vitamine....Eu m-am socat...ma rog...ce incercam sa subliniez este faptul ca eu am vazut atatia oameni cu alergii aici ce n-am vazut toata viata mea in Ro..nici nu stiam ca poti fi alergic la toate lucrurile la care sunt astia alergici ( si rau...de stau cu seringa in buzunar) si nu pot decat sa trag concluzia ca este de la faptul ca li se dau prea multe alimente prea devreme iar modul in care am fost noi crescuti in Ro a fost mai mult decat bun si ca e important sa evitzi unele alimente pana la o anumita varsta......este numai o parere dar eu chiar o sa merg dupa vechile obiceiuri din Ro.

Thea Sofia (8 dec 2008)
http://community.webshots.com/user/stewie80

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Citat:
citat din mesajul lui mav

bertha, chit sa sunt offtopic, da' nu ma pot abtine: si sebi se jura ca n-o sa manance mazare in viata lui!
...asa caaaaa...... stiu cum e...... nu esti singura!

Mami de baieti nazdravani: Sebi(4 feb 2004) si Antonio(27 oct 2008)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!







Mai, o avea ceva mazarea din zilele noastre, o fi modificata genetic, de nu le mai place, ca eu as fi mancat mazare in fiecare zi. Serios vorbid, daca numai amzarea ar f problema, as intelege, insa nu vrea decat cartofi si orez.

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramo2007

Fetelor, care cunoasteti vreun psiholog bun in Bucuresti?Vreau pt. finutul meu, face 2 ani in iunie si il suspectam de Sindromul ADHD....are fff multa energie,nu sta locului o clipa, ne oboseste pe toti, nu e atent la ce se intampla in jurul lui, nu se joaca cu copiii...etc.

Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008

http://community.webshots.com/user/Ramona198080



Trei sferturi din copii au simptomele descrise de tine, mai ales baieteii. Stai sa vezi cand creste pitica ta. Copiii incep sa socializeze cu adevarat pe la 3 ani, pana atunci se joaca unii langa altii, rareori unii CU altii. Pt linistea parintilor, poate merge si la psiholog, dar e putin probabil sa sufere de ceva.

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Malinas, mama, ce apetisant arata! Bravo tie ca te rezumi la o felie/zi! Te rog sa ne mai arati si altele pe masura ce le pregatesti. Si cand ne-om intalni, poate vii fara paine calda, ca ai incurcat-o cu mamicile curajoso-pofticioase!

Mamiseli, Laura, multumesc pt informatiile privind "indatoririle" de dupa vaccin. Azi am stat in casa dupa pranz, dar maine sigur iesim.

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Sorvint, aparatul a venit cu o carticica cu suficiente retete, dar am mai gasit si pe internet.De exemplu, urmatoarea pe care vreau sa o incerc e o paine cu reteta luata de la un aparat moulinex 5003, e o paine olandeza cu branza.Abia astept.

Si o ultima precizare pe ziua de azi, legata de masina de paine, ingredientele pt painea neagra cu seminte au costat in jur de 10 lei, painea are 1 kg si ne ajunge 2-3 zile.Asta ca sa stiti cam ce costuri presupune o astfel de paine.Bertha a fost cea care m-a provocat si m-am decis sa fac un calcul sa vad cat au costat ingredientele.

Un gand bun pt Ginye si Stefanut .

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

povestea, povestilor: de la fasolica la soricutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Fluturasha eu i-am dat cereale in bibe aseara inainte de nani si tot s-a trezit de 2 ori peste noapte asa cum obisnuia...i-am dat si noaptea asta, poate-poate.... Eu am tetina si nr 3, dar am preferat pt cereale in bibe sa tai o alta tetina cu deschiderea 1.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Isabela, mamica lui Raphael Nicolas(23.10.2008)
RAPHAEL si ISABELA
Povestea nasterii

UN VOT PT RAPHAEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miky-ea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Amalia

Miky-ea imi pare rau pentru degetul tau! Pup sa treaca cat mai repede!

Multumesc,Ama!Esti o scumpa!

Mamica fericita a printesei Bianca Alexia
http://good-times.webshots.com/album/569856510OLRmQy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Maine mergem la bazin, asa ca ma duc sa ma despaduresc . Incerc si produsele de la kerastase.

Marysa, noi avem apartament pe malul marii, asa ca nu stiu ce sugestii sa-ti dau. dar eu sunt pro mare in perioada asta, pt ca e aerul super. Nu se copara cu vara.

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria
Albumul meu
POZE CU PRINTESA

Mergi la inceput