*Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 (37)*

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

noi am stat azi afara 7 ore . am scos-o la 10.45, am intrat doar o data in casa cam 10 minute la 15 sa pape si apoi iar afara pana la 18.15. O masa a papat pe terasa. a dormit cat am plimbat-o prin cartier, apoi am lasat-o pe terasa. Cand s-a trezit i-am pus bara de jucarii si si-a facut de cap cu ele . Maine plecam la mare, unde am de gand sa o duc pe plaja cateva ore.

Eli, ma bucur ca te-ai hotarat sa mergi la doctor. Dimitrie e un scump . Asa 'vorbeste' si zanica mea si rade de mama mama.

Mav, ce facusi maica cu tzitzi? Sper sa treci si peste hopul asta. si zici ca Antonio a luat in greutate? Arianna nu mai ia in greutate si nu prea stiu cum sa procedez. parca as incepe si eu diversificarea la 5luni, ca nu pot sa o las sa piarda din greutate. Macar sa stagneze, dar la ultima cantarire la medic avea cam 20 de grame mai puitn decat la ultima cantarire.

sunt happy ca mi-au ajuns prdusele de la Kerastase. Le comandasem pe 16 martie si nu ajunsesera. aveam palpitatii ca am dat 160 de euro si daca nu le primeam ma inbolnaveam de nervi .

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria
Albumul meu
POZE CU PRINTESA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

S-a intors prima data acum 2 saptamani dar de atunci nimic si astazi de 20 ori in 30 min....

Au venit rezultatele la analize...atat m-am enervat au gresit si au lucrat initial altceva...astept ziua de marti la Dr ca oricum nu inteleg nimic...oricum niste valori sunt la lapte si polen din ierburi...om vedea...

Malinas nu mai rezist...gata...luam masina de paine si o pun sa pregateasca painica pe capca nu am loc altundeva..

Edit...si noi vrem la mare saptamana viitoare...sugestii ceva?








Denisa, super mami de Leyre Alexandra 08.11.08

www.flickr.com/photos/32020823@N08/" target="_blank">Fotografii noi cu bombonica mea

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mirtha

- asta sunut eu in mai mullte variante!!!!
- dieta



acum nu mananci paine de loc?

sa stii (am mai zis asta) ca si noi am stat mult in cumpana pana sa ne decidem sa o cumparam.Aproape un an i-am tot facut curte.Dar cand am vazut ca eu nu mai pot sa mananc paine din comert, fiindca ma balonam rau de tot, am hotarat sa o cumparam.Eu am mancat luni de zile lipie libaneza, exclusiv.Iar acum, de cand avem masina sa stii ca nu mananc paine in nestire, mananc o felie pe zi, dar nu o mananc, o savurez, rar mananc 2 felii.

Un gand bun pt Ginye si Stefanut .

editez sa-ti zic ca peste o saptamana, 2 sau 3, in functie de programul sotului ne ducem la tara si trecem prin slatina(parca de acolo esti, sau am inteles aiurea).Daca iesi in drumul nostru iti las un codru de paine, sa vezi cum este.
_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

povestea, povestilor: de la fasolica la soricutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Vazut bebe Dimitrie "vorbaret" Dar ma intreb si eu acuma....de ce nu le place sa fie pozati/filmati?? Si eu trebuie sa ascund camera ca s-o pot filma....si mi-ar placea si mie s-o am pe film razand/vorbind/zambind etc Nici macar o poza n-am reusit sa-i fac razand, cum ma vede cu aparatul, cum ia o fata serioasa de ma termina

Mav, ce bine sta Anto in funduletz sprijinit de canapea E fortzos baiatul, doar ca are el ritmul lui de crestere care te termina pe tine

Alra, cum fu la ambasada cu gashca??

Io-s varza rau...gura ma doare toata de la detartrajul ce mi l-a executat dentistul, ma dor gingiile, plus locul de la anestezie N-am mancat mai nimik astazi (ceea ce nu-i foarte rau pentru dieta)
Am mai prins din zbor si un virusache de raceala, deci sunt cu durere de cap, gat si nas curgator
Mi s-a incarnat si mie o unghie si m-am chinuit ceva cu ea
Parul imi cade suvite
Dar m-am ales cu mandrete de bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Citat:
citat din mesajul lui mar_ysa_28

Malinas nu mai rezist...gata...luam masina de paine si o pun sa pregateasca painica pe capca nu am loc altundeva..



bucataria mea este de 2,5 x 3,5 metri.Si am asa:chiveta, aragaz, masina de spalat, robot de bucatarie, aparat de gatit cu abur, sterilizator, masina de paine, prajitor de paine, si aparat de facut sendvisuri. Bucataria ta e mai mica de atat?O tii in cutie pe balcon si o scoti doar cand faci paine.nu e o masina pretentioasa, poate sa stea si pe jos.

Un gand bun pt Ginye si Stefanut .

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

povestea, povestilor: de la fasolica la soricutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:

Iulia are doar 5,300 gr (de la 2,600 la nastere) la 4 luni si dr. ne-a recomandat sa-i dam seara cereale. E adevarat ca dorm mai mult bebeii care mananca seara cereale?

mami de Iulia 26.11.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sorvint spune:

Eli cat de scump este Dimitrie, cum vorbeste el. Si puiutul meu cam tace cand vede camera, oricum nu vorbeste asa mult ca balacila al tau. baiat vorbaret si sper sa rezolvi cat mai repede si mai usor problema unghiilor.

Malinas arata foarte bine painica,o sa iau si eu cu siguranta. Chiar daca, ca si Marysa nu stiu pe unde o sa il mai pun in bucatarie. Tu retetele astea pe care le faci le iei de pe internet sau ai luat aparatul cu vreo carticica?
Mirtha eu mereu ma uit la semnatura sa vad daca ai mai pus poze cu Eva. Imi e tare drag sa o vad, sa vad ce mai face. Asa ca asteptam si noi niste poze.
In rest noi ne pregatim incet incet de baita. Azi am stat afara 5 ore. Bine noi cam asa stam zilnic ca iesim si dimieata si seara, si asta pentru ca in casa nu doarme profund, decat asa cate 30` maxim.
A inceput si porumbelul meu sa intinda mana dupa jucarii, si sa incerce sa le prinda. Pana acum cateva zile nu facea asta si eram foarte nelinistita. Tot de vreo doua zile cand il pun pe burtica a inceput sa ridice bine capul. Pana acum era mai puturos si statea si papa pumnul in loc sa ridice capul. Sunt foarte Happy.
toti cozonaceii si ma bucur ca sunt toti sanatosi,voinici,frumosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo5979 spune:

Bebecris...prea tare, si aici ne cam potrivim! Da, merg in IOR la tura de parc, da, plimbari lungi, si daaaa, avem un program destul de ciudatel si noi, in sensul ca Damian mananca pe la 11.00 fructele si apoi mai mananca pe la 14.00-14.30 si apoi iesim afara...in general in jur de 15.00, uneori mai devreme, depinde de cum a luat mesele... Iti las nr de telefon in PM si astept si nr tau, si ne auzim sa vedem cum o brodim!

Leeloo
Lacra a lui Damian (13 octombrie 2008)

http://good-times.webshots.com/album/569546403llbloh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

PERFECT....da-mi si id-ul de mess....eu il tin deschis de cand ma trezesc si pana ma culc...

leeloo....ai PM

Cristina - mami de DAVID - ANDREI


David-Andrei
BOTEZ
Povestea nasterii



http://b1.lilypie.com/iOAIp2.png
http://lilypie.com/pic/090116/7IMD.jpg




pe 20 oct...ora 23:05 a venit pe lume MINUNEA MEA - DAVID ANDREI


Copilul este o minune dumnezeiasca, dar din dragoste umana!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Of Mirtha, ai dreptate cu luna martie, parca toate se-aduna. Pe langa altele.... m-apucara si pe mine unghiile la picioare. Deci Eli, hai sa ne-mbratisam, si scoate biciul ala sa plece din clubul nostru mastitele si incarnatiile! Edit, si durerile de masele... Insa nu e asa crunt ca la tine, sunt doar rosii si dor. Am mai dat cu tetraciclina, am mai taiat, parca s-a mai lasat, dar tot e putina roseata si durere, si parca le ia pe toate pe rand , mamonu lor de unghii!!!!

Mami de Sara (8 dec 2008)
Povestea nasterii

Poarta-ma, mami!
_

Emma INVINGE cancerul!

Sa fim alaturi de Cristian Stefan

Mergi la inceput