Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(56)
Raspunsuri - Pagina 11
blue77 spune:
Mari81e normal sa curga incepand din luna a 6 , nu o sa curga insa tot timpul, o sa treaca si apoi iar o sa apara...o sa vezi.
Totul e normal![]()
NOI
Cristina
30 + 2
Yoan Christian si Marc Adrian
(28.08.2004)
AMR 9
Liana30 spune:
intru si eu sa va pup pe toate..numai am net asa cum v-am mai spus..
suntem bine..crestem si dam din craci![]()
mai avem putin..![]()
va pup pe toateeeeeeeee

luptatoarea mea
"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!
Miauu sunt Ema sunt blanda si nu zgarii Miauuu
...Putin cu putin se aduna marea...
Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13
xeloxel spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui philip liana, sarcina usoara in continuare! philip 30weeksbabyboy mommyandreea |
acum am citit ca noi doua vom naste in aceeasi zi si tot prin cezariana.Nu conteaza diferenta de fus orar si locatia, gandurile si sentimentele bune si frumoase strabat orice meridian pentru a ajunge de la una la cealalta atunci, in momentele de mare fericire pe care le vom trai.pup philip

xelo 30+
mary_81 spune:
V-a multumesc mult fetelor pentru raspuns
Mari
s 26,
?
http://bd.lilypie.com/W3KUp2.png
ely2304 spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui cosminica buna fetelor! nu prea am mai scris ca nu am avut noutati. azi am schimbat si eu semnatura. mai este fff putin! ely, si bebelina mea are miscari dintre cele descrise de tine. eu gandesc ca nu pra mai are loc. baby first, si mie imi place tare mult luna mai. dar se poate intampla marele eveniment si la sf lui aprilie. acum, cand o fi, numai sa fie peste 37 saptamani. va pup ![]() ![]() ![]() ![]() pe toate si va doresc weekend placut! 34+ ![]() http://bd.lilypie.com/zoHP0.png |
nicuratze,oana.du:felicitari pt vestile bune,bbii sanatosi..

ely 35+ sapt
....MARINA-DENISEhttp://photobucket.com/ely2304
http://bd.lilypie.com/Yf15p1.png
ely2304 spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui mary_81 Buna seara burticilor Sunt si eu o burticuta un pic mai mica ca si voi de la odiseea din iulie, va citesc aproape in fiecare zi, am si eu o intrebare legat de COLOSTRU. Ieri am avut dureri destul de mari de sani, aseara am observat ca imi curge ceva galbui asa numitul colosrtu, s-a intalnit cineva cu aceasta situati? Cat timp dureaza? Din cate am citi se pare ca este normal, dar eu nu cunosc pe nimeni care sa fii avut coslosrtul inainte de nastere. Mari + 26s ![]() |
kiralina:felicitari pt vestile bune..

ely 35+ sapt
....MARINA-DENISEhttp://photobucket.com/ely2304
http://bd.lilypie.com/Yf15p1.png
yioanna_s spune:
hello,albinute!
ely: si eu am luat ceva ovule,,clotrimazol''pt a elimina orice bacterie.insa testul nu mi l-a facut.nu sh, eu am repetat tratam.deja de 2 ori.dar nu am avut secretie mirositoare sau mancarimi,ce doar putin mai densa decat normal.
si dr mi-a zis ca trebuie sa iau calciu si vitamina D3,doar de luna viitoare.. nu am idee de ce mi-a prescris dar am sa-l sun sa stiu pt ce trebuie sa iau daca nu am nici o problema. are cineva vreo idee?
Yioanna
28+
Stefania Alexandra
http://bd.lilypie.com/EMiQp2.png
http://picasaweb.google.com/yioanna
oana_MVT spune:
| Citat: | ||
citat din mesajul lui DanaMi
neatza la toate ![]() ![]() ![]() ![]() Elena si bblina mea e micutza, chiar foarte micutza, dar cum ziceau si fetele mai are timp sa se dezvolte pana la sfarsit, asa ca nu fi suparata si nu-ti mai face pb , asa sunt ele, mai delicate 33 + Bianca Maria / Ema Andreea ![]() http://picasaweb.google.com/Dana.Maria.Mihalache |
Dana cine ti-a zis tie ca bebelina ta e mica? Bebele meu avea la 32 saptamani 1850 g si 33 cm. Doctorul a zis ca e perfect se incadreaza pe linia mediana de crestere.
mami de Tudor si
32+ cu
Eduard
roxi2000_ro spune:
buna seara mamicute!
Draga yoanna medicul a scris clotrimazol pentru infectie candidozica, dar nu prea-s de acord ca ti-a dat tratament fara sa-ti faca examenul secretiei vaginale care sa confirme diagnosticul. mai bine incearca doar spalaturi cu apa cu bicarbonat(numai extern).In legatura cu calciul , precis ai citit deja de la fete ca provoaca contractii, ca urmare doar daca analizele demonstreaza un nivel de calciu f scazut se da Ca si numai sub supraveghere.te pup
Roxi,
30 s,
Ruxandra Maria si Sebisor (14.10.2003)


