Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(56)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxi2000_ro spune:

Sebisoru meu e tare bolnavior, are otita cu durere si febra mare, nici nu stiu ce sa mai fac, il tratez, dar imi tot vine sa stau lipicita de el ceea ce nu-i prea bine pt bebelina. acum l-am lasat cu tati si am reusit sa citesc din urma ce ati scris. Sper sa fim bine, odata!ca tot din raceli in raceli o tinem.
fara virus

Roxi, 30 s, Ruxandra Maria si Sebisor (14.10.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Dimineata la 8 am avut programare cu nutritionistul. Mi-a tinut un curs despre ce si cum trebuie sa manac.
La 1 am programare cu asistenta care imi va da aparatul de masurat glicemia, tabelul si imi va spune cat de des trebuie sa raportez numerele.
Nutritionistul nu mi-a zi mai nimic nou, stiam o multime din ce citisem pe net si imi spusese Andreea.


mami de Tudor si 32+ cu Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

alinalaura: concediu placut si felicitari pt bb grasunic!multa sanatate in continuare
baby_first: abia astept sa simt si eu un calcai sau o talpita!ce dragut!cum te simti? hai sa te intreb: pe langa eco tie iti face consultatie?nu inteleg de ce imi consulta de fiecare data colul,ceea ce ma deranjeaza..
oana_du: felicitari pt vestile bune!
dana: ai dreptate.dar am sa merg sa-mi fac testul de Ca inainte de a merge la dr. pe 28 aprilie

Yioanna 28+ Stefania Alexandra

http://bd.lilypie.com/EMiQp2.png
http://picasaweb.google.com/yioanna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui yioanna_s

hello,albinute!

si dr mi-a zis ca trebuie sa iau calciu si vitamina D3,doar de luna viitoare.. nu am idee de ce mi-a prescris dar am sa-l sun sa stiu pt ce trebuie sa iau daca nu am nici o problema. are cineva vreo idee?

Yioanna 28+ Stefania Alexandra

http://bd.lilypie.com/EMiQp2.png
http://picasaweb.google.com/yioanna


Pentru ca unii doctori au unele idei fixe, si aceasta cu calciul face parte din repertoriul unora din ei .

Carla, s.28 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

zarara: bun venit!sarcina usoara si fara probleme in continuare!

Yioanna 28+ Stefania Alexandra

http://bd.lilypie.com/EMiQp2.png
http://picasaweb.google.com/yioanna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

oana, cati carbs ai voie sa mananci?

philip
30weeksbabyboy
mommyandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarlaV
Alynta, inducerea nasterii duce la contractii haotice, foarte neregulate si dureroase. Eu nu o duc pe Saby la cresa, cu gradinita ma mai gandesc, motive sunt si cele enumerate pana acum si altele.
[


Eu am trait durerile aste pe "pielea " mea! Mi-a mai confirmat ca e asa si o prietena care a nascut 2 copii indusa! Acum poate da DD sa nasc 100% natural! Si la mine balanta inclina in a-l tine acasa inca un an!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 32+] cuMatei
Burtica 2

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

carla: si u ce parere ai sa iau ca? tie iti face consultatie?eu de fiecare data cand merg la eco ma pune si pe scaun dar ma enerveaza la max.ce sa zic ca m-am opus ultima oara dar luna viitoare nu mai scap...naspa,nu?

Yioanna 28+ Stefania Alexandra

http://bd.lilypie.com/EMiQp2.png
http://picasaweb.google.com/yioanna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Gata, o sa rezolvam cu bubele de la mobila, dar mai dureaza vreo saptamana, deci nu pot aranja dulapul meu. Am inceput sa aranjez in schimb dulapul fetelor si sunt incantata de rezultat, am pus pe umerase hainutele Sabinei si am umerase libere pentru hainute si mai mici .
Nu stiu cu ce functionez, ca am mancat o data azi si doar putin, am atipit un sfert de ora fix cat sa ma zapacesc mai tare si viroza asta imi da cele mai nasoale simptome.

Roxi, sanatate multa pentru Sebisor! Te inteleg ca vrei sa stai mereu lipita de el, pup puiul mic.
Kiralina, in functie de copil folosesti basinet-ul 3-5-6 luni.
Bebe Beca, felicitari pentru eco! Multumesc mult pentru pupic, imi prinde foarte bine .
Anda, pentru nou-nascuti eu prefer Pampers, pentru copii mai mari Libero.
Baby First, felicitari pentru noua achizitie, iti sta foarte bine!
Philip, sanatate multa!
Alberta, erorile de estimare la eco sunt de 500g, parerea mea este sa lasi bebe sa stea cat mai mult in burtica, in nici un caz sa nu faci cezariana inainte de 38 saptamani daca nu este o urgenta medicala. Abia astept sa-l vad pe bebe cu salopeta mica .
Mh, esti scumpa la vedere, te lasi asteptata .
Lauraa, daca dentistul stie ca esti insarcinata (si este destul de evident) atunci iti face o anestezie fara adrenalina, care este absolut sigura pentru amandoi.
Oana_du, ma bucur ca totul este bine la eco si ca iti place Herghelegiu .


Carla, s.28 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Andreea pot manca 30 la micul dejun si 45 la prinz si seara plus 3 snack (15 carbs fiecare).


mami de Tudor si 32+ cu Eduard

Mergi la inceput