Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(56)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Citat:
citat din mesajul lui strunfita
Noi avem la Bogdan la patul de baiat mare niste gratii care se baga pe sub saltea. Noi le-am cumparat de la Premaman, sunt super ca asa nu am nici o grija. Sigur gasiti si la voi ceva asemanator.
Uite aici o poza din care se vede un pic:
http://family.webshots.com/photo/2670762790085586843uLgvqH


Frumoasa poza - si camera, si Bogdan-elul .
Ne-am gandit si noi la grid de-asta, sa vedem cum se comporta pe parcurs - si daca mai cade, saptamana viitoare ne facem drum la magazin de mobila.

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07)
27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Zaraza bine ai venit! sarcina usoara! va fi un rac frumusel!
Fetelor multumesc pentru parerile voastre! Eu una cum am mai scris inclin in a-l mai tine acasa! Acum cum m-oi descurca- voi vedea EU si sotul dupa ora 17.30 cand ajunge acasa!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 32+] cuMatei
Burtica 2

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Carla bine ca ti-ai vazut mobila in casa
Si eu as vrea un dulap mare cu multe sertare si rafturi sa incapa si hainutele lui bebe.

mami de Tudor si 32+ cu Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui yioanna_s

carla: si u ce parere ai sa iau ca? tie iti face consultatie?eu de fiecare data cand merg la eco ma pune si pe scaun dar ma enerveaza la max.ce sa zic ca m-am opus ultima oara dar luna viitoare nu mai scap...naspa,nu?

Yioanna 28+ Stefania Alexandra

http://bd.lilypie.com/EMiQp2.png
http://picasaweb.google.com/yioanna


Eu sunt de parere sa nu se ia nici un fel de suplimente daca nu este o deficienta majora confirmata de 2 laboratoare diferite. Calciul in timpul sarcinii este normal sa fie mai mic, dar suplimentele nu fac decat sa declanseze travaliul, deci raspuns final... nu.

Mie nu mi-a facut niciodata control pe masa pana acum, numai ecografii si am stat la discutii pe marginea analizelor. Din cate stiu eu, la varsta mica a sarcinii nu trebuie facut, pentru ca poate deranja lucrurile pe acolo, in trimestrul 2 iar nu are rost pentru ca doctorul poate fi putin mai nedelicat si sa genereze mici hemoragii, controlul pe masa este necesar cu 4-6 saptamani inainte de dpn, pentru a se vedea modificarile colului si in lungime si in consistenta.

Carla, s.28 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

zarara, bun venit!
Fetita mea a avut circulara de cordon si fular, am nascut natural si nu am vazut decat pe film ca a fost asa, doctorita s-a descurcat imediat sa-i elibereze gatul, desi ma uitam continuu, nu mi-am dat seama live.

Carla, s.28 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

carla: ms de ajutor!pupiciii!ma zapaceste dr asta..

Yioanna 28+ Stefania Alexandra

http://bd.lilypie.com/EMiQp2.png
http://picasaweb.google.com/yioanna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui yioanna_s

carla: ms de ajutor!pupiciii!ma zapaceste dr asta..

Yioanna 28+ Stefania Alexandra

http://bd.lilypie.com/EMiQp2.png
http://picasaweb.google.com/yioanna


Pentru nimic, eu as schimba-o daca te streseaza, nu tine cont de parerile tale si te zapaceste, dar nu stiu ce optiuni ai acolo, eu sunt mai radicala.

Carla, s.28 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

carla: nu pot zice ca e un dr rau,ce din contra m-a ajutat sa pot duce sarcina eu pierzand inca una inainte cu 3 ani si cu asta am avut probleme,dar e asa de viguros sa fie el sigur ca nu e deschis colul,ca sa nu am dureri,ameteli,etc,iar Ca si D3 cica pt bb.tu cum te mai simti?

Yioanna 28+ Stefania Alexandra

http://bd.lilypie.com/EMiQp2.png
http://picasaweb.google.com/yioanna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

oana, e bine, si de acum stii si tu ce si cat poti manca.

philip
30weeksbabyboy
mommyandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinutza23

prezent la apel, suntem bine, doar ca nu prea ma simt vorbareata
si dani_3lla e bine, un pic racita dar sper sa treaca repede
sar'na de grija, nu degeaba ti-ai zis bunica, stii sa ai grija de noi

29+ cu Catalin-George
A piece of our life
Cred in Georgi

GOD is a DJ


Hehehe...e poveste lunga cu "bunica" din nick..
Ma bucur ca sunteti bine..sa ii transmiti si Dani3llei multa sanatate din partea mea si ca mi-e dor de mesajele ei haioase!!

31+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput