Stefan

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Stefan este foarte pasionat de "masinarii" adica tot felul de chestii inventate de el folosind piese diferite de jucarie.
De exemplu aici are o "masinarie" facuta aseara:
aici



proud mammy
micul artist
in joaca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:



Mey, da' ce baiat talentat ai acolo! Pai de-abia ma chinuie pe mine talentul acuma sa fac ce face Stefan, cand ma joc cu Andrei.
Bravo!


Inima nu e judecata dupa cat iubesti, ci dupa cat te iubesc altii
(Vrajitorul din Oz)


EMMA INVINGE CANCERUL!
Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa EMMA!



Poznele lui Andrei

Nasterea lu' Andrei

www.dropshots.com/andruskandu" target="_blank">PozeAndrei

Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Andreea
o sa mai revin cu poze Si o sa iti arat cateva din cele facute impreuna cu tati

Da astazi musai sa va povestesc o faza hazlie, recunosc ca nu ma pricep la povestit, desi as avea multe de spus daca m-ar tine cuvintele

Din cauza ca se tot maimutarea la Matei (cica, asa stie el sa se joace uneori cu fratiorul lui) si mai avea un pic si-l scotea pe tats'u din toti pepenii...ii propun sa-i umplu vana si sa faca o baie cu jucariile + Matei. Zis si facut, umplem vana, bagam copii, Doamne cat sunt de frumosi!Pacat ca nu le-am facut poze!Asta mic in extaz langa fratisu, il scot dupa o vreme si ramane numai Stefan care se joace o vreme dupa care il apuca foamea si tre sa-l scot.
Dar imi este MUSAI si obligatoriu sa-i spal claia de par...ca la noi se lasa cu urlete cand spalam parul asa ca il spalam o data pe luna...sau chiar mai rar nu stiu ce o sa ne facem la vara...ca peste iarna na patit nimic...
Mei si incerc sa-l aburesc in fel si chip, ii arat diverse pozitii, cum ar putea sa tina capul si pac, rapid sa-l spal si scapa...
El nu si nu, si auu si vaii...si toate alea...

Mai, zic eu, sa vezi cum imi bag eu tot capul in apa si nu patesc nimic!
Sta un pic, se gandeste si zice... "sa vad!!"

na!asa-mi trebuie daca nu-mi vad de treaba...mai ca l-as fi lasat balta acolo sa-l spete tats'u insa el era cu celalat pui il culca asa ca...tot pe mine cade sa ma bag cu capul in apa...
Si imi bag capul in vana sa vada copilul...poate poate face ca mine....
Ce credeti? A zis doar ca...pai vezi? ca nu ai putut sa stai mult? ca nu puteai sa respiri!Pe mine nu ma bagi cu capu in apa!DA???

No...dau si imi sterg parul, imi pun la loc ochelarii si ma gandesc ce naiba sa-i mai fac ca la ora aia sincer imi venea sa-l bag cu capu in apa si sa scap...

Si-i zic cum ca ar putea foarte simplu sa faca paduchi!Si e treaba lui, sa faca paduchi ca nu ma mai intereseaza!Iesi afara, sa te sterg si sa fi tu sanatos ca o sa te speli cand o sa umbli dupa fete!

Cand a auzit de paduchi...a stat asa un pic, dupa care imi zice:
"imi aduci te rog din camera cartea aia cu insecte, mi-o pui aici in fata, asa un pic mai sus de apa sa nu se ude, sa vad cum arata un paduche!"
Eu execut, vin cu cartea, io arat, cautam paduchele si citim acolo asa:
Paduchele se hraneste cu sange de om!Si cu clestii lui uriasi se agata de firele de par!
Mna...imi zic in gand, e si urat(in poza) se hraneste si cu sange...are si clesti uriasi...nu cred ca isi doreste asa ceva in cap!

Il las un pic sa "digere" informatia si imi spune scurt: ma speli!da UN MINUT!atat! Dupa care ma scoti de aici ca deja mi se face frig pe burta!

A fost asa un minut mai lungutz...dar macar l-am vazut curat pe par.
Sper numa sa nu viseze paduchi la noapte...



proud mammy
micul artist
in joaca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Copiez si aici ce scrisesem intr-un alt topic:

Ieri a facut un magazin de materiale de constructii, mi-a insirat toate cuburile de lemn pe parchet si ma poftit la cumparaturi si dupa ce mi-am facut ditamai castelul, am fugit si eu la pipi pana si-a mai aprovizionat el magazinul din ce ia mai rams in cos...da pe cand am ajuns...mi-a sterpelit AGAIN piesele cele mai faine din cele ce tocmai mi le vanduse!!!Pe motiv ca vez doamne nu mai are ce sa-mi vanda si nu vrea sa se termine jocul...ca inca nu-i ora 10 de culcare...NA!treaba e asta???Imi vinde si apoi imi ia tacticos ce-i place mai mult, fara sa strice chiar tot...si le pune din nou la vanzare

proud mammy
micul artist
in joaca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Pentru cine are suficienta imaginatie

un tzantzar:
aici

un viespe:
aici



proud mammy
micul artist
in joaca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Sa-ti traiasca flacaii !! M-am amuzat, mai ales la faza cu paduchii !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

din motive personale am fost nevoita sa imi sterg toate albumele de pe net
Imi pare rau ca au ramas paginile incomplete....



proud mammy
micul artist
in joaca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Bine ca abea azi m-am apucat de citit; astept pozele pe alte cai

Sibylle

Vladimir ***** ***** Anna

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">SONIA ARE NEVOIE DE AJUTOR! UN CONT PAYPAL VA STA LA DISPOZITIE


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

pana refac topicul, ca vreau sa pun din nou pozele on line, insa numai pe cele cu constructii, si le pun la loc numai sa am timp si dispozitie...sa va povestesc o faza haioasa de saptamana trecuta:
duminica, la parintii mei.
Am fost la ei la curte, si-au facut casa, insa nu este gata. Lui ii tot place sa urce sus la etaj sa se uite din balcon.
Urcam sus pe scari si tot povestind, la un moment dat ma intreaba:Mami, ce este asta??(si arata cu manutele ca si cum mi-ar arata tot din jurul lui). Eu zic : casa lui buni!
el: nuuuu mami! ce este asta!!!si imi arata la fel!
eu: pai ce Stefan? soba??
el:nuuuu!
eu: caloriferul?peretii???scarile???incercam de toate ce vedeam in jur....
el: nu mami!!! ce este ASTA!!!ca am uitat cum se zice!tu nu intelegi???
eu:(deja disperata ca nu pricep ca prostu ce vrea copilul) Stefan pune mana pe ce nu stii...ca nu inteleg!!
el: of, mami!!! pai uite, ce zic eu, zice si casa! ce este asta????
eu: usurata...ECOUL!!!
el: DA!!! ecoul!ca am uitat cum se cheama....


proud mammy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara03 spune:

astept si eu pozele din nou.

un pupic maaare pentru stefan cel inteligent,



Mergi la inceput