Stefan

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

ce frumos le mai zice, Stefan!

Mai vrem!!!

Sa-ti traiasca feciorii, draga mea si sa te bucuri mereu de ei ca acum! Cand ma gandesc ca te pregateai sa pleci prin strainatati... ce plina de surprize-i viata asta!...

va imbratisam cu drag!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

andruskandu multumesc de laude o sa ma tin de treaba.

Sa va arat in continuare ce ia trecut prin cap
Cica aici este o insula cu un apus de soare intre nori.
Pentru cine nu se prinde, soarele este cel rosu si norii albi, iar cerul...albastru.

aici

proud mammy
micul artist


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Ionella, nu stiu de unde ti-a venit ideea cu plecatul in strainatati ca eu nu am avut astfel de planuri niciodata cred ca ma confunzi cu Ioana (pufymic) da nu-i bai ca tot vine pastele dai un mielutz!! si ma bucur ca iti place de Stefan.

aici: "Mami, eu vreau sa ma fac reparator de rachete! Uite, mi-am facut singur sculele, acum am cu ce sa repar rachete!" acolo se vede: surubelnitza, cheie, ciocan, masina de gaurit, si ofcourse si racheta in devenire.
aici



proud mammy
micul artist


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Stefan are foarte multe "desene pe covor" cum le spun eu.
Printre ele, anul trecut in primavara la realizat pe acesta, care reprezinta o moara de vant, floare si un copacel caruia ii mai pune si radacinile sub pamant aici


Am sa caut cateva poze de cand era micut, de la 2 ani si 10 luni cand a inceput primele constructii cu trenulete si avioane.Imi pare rau ca a stricat acu vreo 2 saptamani cablu de la aparatul foto, ia umplut mufa cu plastelina...si inca nu am reusit sa cumpar altul...ca am cateva interesante in aparat. Dar o sa cumpar cablu sa le descarc

proud mammy
micul artist


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

cam asa aratau primele avioane:
aici
acesta este facut in toamna: aici



proud mammy
micul artist


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_a

Ionella, nu stiu de unde ti-a venit ideea cu plecatul in strainatati ca eu nu am avut astfel de planuri niciodata cred ca ma confunzi cu Ioana (pufymic) da nu-i bai ca tot vine pastele dai un mielutz!! si ma bucur ca iti place de Stefan.

aici: "Mami, eu vreau sa ma fac reparator de rachete! Uite, mi-am facut singur sculele, acum am cu ce sa repar rachete!" acolo se vede: surubelnitza, cheie, ciocan, masina de gaurit, si ofcourse si racheta in devenire.


proud mammy
micul artist





Scuze, draga mea, asa este, te-am confundat cu Ioana ... doar la capitolul asta... si, mea culpa, dau mielutzul

Mai dar e chiar artist Stefanelul... le are cu proportiile f bine!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Astazi a venit la mine sora mea si intamplator si cumnata. Amandoua au copii de varsta lui Stefan dar au venit singure.

Stefan era afara cu tati. La un moment dat intra in casa ca o furtuna direct in bucatarie unde noi serveam o cafea si le spune serios si usor dezamagit fetelor:
"bine, bine, dar unde sunt totii copii vostri pe care i-ati adus??"

nu-i venmea sa creada ca au venit fara copii la el...

In continuare va arat niste masini: aici si aici

este una in prim plan care se numeste "masina scorpion"



proud mammy
micul artist


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

ieri dupamasa in masina cu tati:
Vreau sa imi faca mami acasa un sos de copii mici, ba nu, ...de copii mari! ba nu, de copii...asa ca mine! cu boabe de fasole si cu salam, dar nu cu salam sarat!

Cu alte cuvinte, el nu-i nici copil mic, nici copil mare aaa si salamul "sarat" este salamul uscat care il prefera, si acolo la gradinita au avut probabil carnacior sau pur si simplu salam obijnuit

Azi dimineatza:
Il trezesc, si este un pic somnoros. Ii zic: hai ca azi este vineri, maine o sa dormi cat vrei.
Insa cand il incalt il aud pe tati ca scoate din curte tomberonul...si raman cumva aiurea...ca noi joia scoatem tomberonul....
Ii zic la Stefan: Mai, azi este joi, sau vineri???
El: Pai nu stiu mami... dar ar trebui sa-ti lipesti pe usa o manuta colorata si pe fiecare deget sa scrii zilele saptamanii ca sa nu mai uiti ce zi este!(asa au ei la gradinita)

si intradevar este joi...nu-i vineri...a trebuit sa ma uit intr-un calendar...
Nu ar strica sa lipesc si manuta colorata pe usa....


proud mammy
micul artist


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Un leagan facut cu un creion si capacul de la o cutie de dischete pe care il mai foloseste si la cabine de masini:

aici



proud mammy
micul artist


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

a luat de la bucatarie palnia pentru a o folosi la un robotel: aici



proud mammy
micul artist
in joaca


Mergi la inceput