Colectia de toamna - iarna 2005 (233)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Buna!
wow, deja se face curatenia de primavara? Eu nici nu ma gandeam s-o incep, unde mi-o fi capul?

meems am vazut the women, e film tipic cu meg ryan, e dragut si usurel, nu prea solicita creierasul dar merge la un popcorn cu prietenele (ca nu stiu daca aveti seminte prajite acolo, sau da?).

Intalneala - eu cred ca da, dar nu mai zic nimic, ca m-am mai inscris si nu am putut veni.

Dordia bafta cu aerosolii, la noi au avut mare efect.

Camelia scuze de intarziere, cum ii este Dariucii?
Noi ii puneam o fiola de 0,5 in aerosoli, dimineata si seara si a mers de minune.



Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Ca de obicei, e weekend, apuc si eu la forum, sa mai scriu.
Ne-am intors miercuri din Budapesta, eu sunt inca in stare de transa, dupa concert, raman la parerea mea: odata ce ai rock-ul in sange, mori cu el asa, nu mai scapi, oricat de batran ai fi!
Daca va spun ca tot timpul concertului am stat agatata de o gradena de metal, la 1m de sol, tinandu-ma cu o mana si un picior, ca altfel nu vedeam scena? N-am simtit nimic, 2 ore am fost hipnotizata, doar ca a doua zi abia imi mai puteam misca mana. Sunt o mama nebuna???

Vreau sa va multumesc pentru aprecierile pozelor, asa m-am bucurat cand spuneati ca pustii mei seamana! Mi-e tare drag de ei, asa, maruntei si cu ambitii diferite.

Cea mai mare schimbare a realizat-o Anna, adica la 180 de grade, sa nu ne plictisim. Care copil cuminte de acum cateva luni?? E argint viu, e fascinata de cocotzat pe orice, de produs dezastre pe orice traiectorie apuca (are un talent nativ incontestabil!) si - mai nou - de aruncat pe spate din din orice pozitie, inclusiv din pozitia in picioare, in pat - pe spate pe jos, pe covor. Pe mine ma doare fiecare busitura cand o aud, ea n-are nicio treaba. In continuare plange numai de foame sau de nervi, cand gaseste vreo usa inchisa. Sora lui fra'su! No, daca pe el l-a chemat Che, ei cum sa-i spun? Propuneri?

Stefan a fost super ok pana azi cand m-au sunat de la gradi sa-mi spuna ca are febra si il doare capul si burta. Am fost cu el la dr., rosu in gat, fara puroi, muci, secretii in urechi, schema de tratament cunoscuta. Initial ma speriasem , ca era moale si apatic si plangea de durere de burtica, apoi, cand a eliminat gazele, nu-l mai prindeai prin casa. Deja febra nu mai are (sa vedem cum o trece noaptea), sper sa se repare pana luni.

Nu stiu daca mai sunt bolnaviori in colectie, dar dca sunt, pup mamicile si piticii sa le treaca repede!

si pe final, vreau sa va dau un link care pe mine m-a impresionat in mod deosebit! (de multe ori, in astfel de cazuri, ma gandesc ca si pe Stefan l-au despartit de ce putea fi mai rau, doar cateva secunde - datorita circularei de cordon.)
http://www.adriangeorgescu.ro/2009/03/27/tatal-purtator/




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Tania sanatate multa lui Stefan!
si Anna-nazdravana

Anda nu fi suparata, dupa masa poate veni si Noki, dimineata nu.

Feli m-as bucura sa ne vedem!

Deci ramane maine in jur de 17.30 la roata mare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Iuuupiii, ce ma bucur ca ne vedem! Abia astept!

Feli, lasa motroseala si VINO! Nu te-am mai vazut de un car de ani. Plus ca mi-e dor si de soarec.

Roxi, tu esti mare amatoare de intalneli? Pe unde te ascunzi?

Madau, asta ar fi o super ocazie sa-mi aduci colierul!

Corapino- recupereaza copchii si prezinta-te!

Anda77-

M-a palit o maaare astenie de primavara, cu depresia de rigoare. Nu am chef de nimic, asa ca tare ma bucur ca ne vedem maine.

Amu ma duc la ditai tema de la franceza pe care evident ca nu am chef s-o fac...


INTALNEALA FINALA: DUMINICA DUPA-AMIAZA, DE PE LA 17-17.30, cat de repede poate fiecare...HERASTRAU, ROATA MARE.
- Lavi
- Anda
- Feli
- Noki
- Cami????? Ce zici? Ar merita un drum.Ia arata-le tu bucurestencelor ce inseamna spiritul de gasca!

----- asteptam inscrieri!


Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Neata

Pana mi se trezeste barbatul sa mergem sa recuperam copilul de la mama bag si eu iute o postare.

Taniadaca tu esti mama nebuna eu ce sa mai zic...avea Miru 5 luni cand a fost concertul cu Depeche la noi, o alaptam inca, i-am schimbat programul in ziua respectiva, i-am dat sa pape cand am plecat, am lasat-o cu mama si dusa am fost . S-a chinuit mama cu ea, ca nu vroia sa doarma, a fost o nebunie. La concert,am cantat si am dansat pana n-am mai putut. A doua zi ma dureau toate alea, ma durea gatul de abia puteam vorbi. Dar...who cares? Sanatate multa lui Che!

Filme, vorbiti de lucruri sfinte, n-am mai vazut un film cap coada de cand am nascut. Sau....Cartea Junglei, Clubul lui Mickey Mouse se pun?

Noki stiu ca ar fi o idee buna sa-ti aduc colierul...dar din pacate nu am cum sa ajung. Maine fac toata ziua curat, cand termin vreau sa-mi fac o baie, si sa zac

Intalneala placuta fetelor, sa puneti poze sa vada si okiu nostru!

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , www.flickr.com/photos/madau/sets/72157606362146432/" target="_blank">de la 2 la 3 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


margele si alte zorzonele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

ma intreaba fi-miu ce am.
ii spun"ma doare burta".
pai du-te si fa kk
pai nu pot
pai pune supozitor!

cred ca ma duc sa ma inghesui cu juma de bucuresti la grand arena.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Citat:
citat din mesajul lui Noki_Lara
..............

INTALNEALA FINALA: DUMINICA DUPA-AMIAZA, DE PE LA 17-17.30, cat de repede poate fiecare...HERASTRAU, ROATA MARE.
- Lavi
- Anda
- Feli
- Noki
- Cami????? Ce zici? Ar merita un drum.Ia arata-le tu bucurestencelor ce inseamna spiritul de gasca!

----- asteptam inscrieri!


Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!


Noki, chiar as veni dar maine este ziua mamei, asa ca nu pot pleca de acasa.

Miri, super tare David... asa imi zice si mie Daria cand ii spun ca ma doare burta!

Tania, sanatate multa lui Stefan!
M-a impresionat mult link-ul pus de tine!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“God could not be everywhere and therefore he made mothers.”

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa EMMA in fiecare zi ora 13 !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

buna fetelor,

sper sa va fie auzite urarile de sanatate pt Che, ca de la 5 azi dimineata o tine tot intr-o febra . La inceput era cat de cat acceptabil, 38,3, dar de 2 ore sta peste 39 si la noi e belea la temperatura asta! Cu impachetati cu otet, novocalmin, nurofen, abia ce am coborat o liniutza . Am bagat si Desitin, ca mi-e teama de mor de o noua convulsie. Intre timp, incerc sa ma dumiresc ce naiba o fi, ca mucii au cam disparut, gatul si capul nu-l mai dor, in schimb are crampe la burtica de plange! Ce ar putea fi? Ce ceai ma sfatuiti sa ii dau? Sau alte chestii pt dureri de burtica?

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

tania verifica-l daca n-are DF apendicita. Vezi daca il doare cand se ridica din culcat in sezut.
Pt burtica ceai de sunatoare combinat cu menta, ambele sunt bune la stomac & co.

Din mijlocul smotrului ,
Lavi

P.S. Noki, sa vezi ce te energizeaza un smotru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Tania vad ca ti-a raspund deja Lavi, incearca sa-l pui intins pe pat cu piciorul drept flexat si apasa-l usor, vezi daca il doare. A mancat ceva ciudat, care putea sa-i dea crampele astea? Poti incerca si cu jumatate de No-spa de 40mg

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , www.flickr.com/photos/madau/sets/72157606362146432/" target="_blank">de la 2 la 3 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


margele si alte zorzonele


Mergi la inceput