*LMA!!*Puiuti de Randunici 2008!! (233)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Tonic mersi de grija, am ajuns bine acasa, inca de la ora 4,cand m-am dus direct s-o iau pe Alexia de la gradi..si ce credeti??Dupa 2 zile de gradi , e iar racita...i curg mucii ca la balamuc si am dus-o la bloc sa n-o cantamineze si pe Antonia.

Clau iti doresc o noapte usoara!

Nicoleta felicitari "seniorului" tau pt profesionalism!

Giani imi pare rau de patzanie.. bubitza sa treaca.

Fetelor, cum le dati ceapa puiutilor?Cruda sau fiarta in mancare?

Clodute o sa fie bine, sunt convinsa!

Stela nu te-am uitat mami, eu mereu ma gandesc la tine

Am mai citit dar nu mai tin minte si mi-s obosita si eu.


Va pup si ma bag la nani.

NB

Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonic spune:

Nicoleta, eu vreau sa invat sa schiez, da' parca daca n-am avut curaj cand eram mai tinara si mai sprintena, acum mi-e ffrica, si sotul sta cu ochii pe mine ca pe butelie, nu ma lasa la nimic periculos, ca a zis ca el nu se descurca singur cu copiii, mai ales ca amandoi sunt f. mamosi.

Nicol, ma bagi la idei, n-ai ajuns acasa, ca tu imediat veneai si povesteai, mai aflam noutati de la Baneasa Center, ca eu nu pup acolo ca-i departe si soferul meu are oroare de aglomeratie.

Simo, tare rau cu prietenul lui David, iar pt el e greu ca e sensibil si cred ca la impresionat tare. Rau e cu copiii astia ai caror parinti sunt plecati, mereu sufera si fac acte necugetate. Sper sa fie bine si sa-l gaseasca OK. Mai multa comunicare si apropiere cred ca nu strica, dragostea si intelegerea fac minuni in cazul acest

Liniste totala in seara asta, cred ca ma apuc totusi de rufe.

catalina, mama Antoniei 07.04.2000 si a lui David-Luca zis Luki/Oaca -1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonic spune:

Nicol, am scris amandoua in acelasi timp. Imi pare rau de Alexia, ce sa-i faci, cu vremea asta sunt multi copii bolnavi, iar pe unii parintii ii duc asa la gradi. Cand era Antonia mica numai primavara racea, eu o tineam acasa, ca ma descurcam cat de cat, dar nu toata lumea avea posibilitati, asa ca eu ii spuneam gradinitei "fabrica de microbi". Sper sa treaca repede si sa nu ia si micuta. Bine ca ai varianta asta si le poti tine separat.
NB, ai grija si tu, poate acum te odihnesti mai bine.

catalina, mama Antoniei 07.04.2000 si a lui David-Luca zis Luki/Oaca -1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Tonic iete ca am venit...La City Mall n-am mai intrat , am fost doar in Carfour sa facem niste dubluri de la cheia de la poarta(care cum am ajuns acasa am constatat ca nu merg si am mai dat vreo 2 ture prin oras pana a venit si randunoiul cu cheia sa ne deschida mie si Alexiei). Tot acolo am gasit un salon si mi-am facut programare pt duminica la manichiura..asa ca mai merg si duminica la capitala. Dar merit dupa asa o saptamana de vrednicie

Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Hai k avazui k mai am 7 mesaje si iau si eu o steluta..dar nu prea am insipratie la ora asta...nu am ce sa zic...decat ca trebui sa-mi intind parul ca mi-am mai facut o data baie ca aia de aseara nu s-a pus, ca n-am mai apucat sa fac nimic din motiv de Alexia acaparatoare..

Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

din amintiri...

naty greu incercata. sunt convinsa ca osafiebine osafiebine osafiebine, ca si tu si Iulia sunteti niste luptatoare! e atat de dulce!

nu ma am cu psihologia copilului, prea-s bagat in cea a adultului a si stiti voi cui, asa ca o iau din mers si eu cu Luca. Incerc sa nu-mi fac probleme singura. Stiu 2 lucruri mari si tari, si le-am pus de cap de afis: statistica spune ca tendinta la copii este sa fie mai inalti decat parintii si ca inteligenta se mosteneste de la mama. apoi de acolo-ncolo cu ajutorul lui DD vom fi bine

apropo, statistica e corecta, numa' tonu-i de gluma

Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

Viata in 3 + La 2X9 luni
Luca creste
Miha scade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Am citi tot:

Luny, am vazut barbatelul drag si familia frumoasa! Ce bunici tineri are Mufa!!!

Gudinde, am ras cu lacrimi de "bancurile " cu avocati!!!!

Naty, hai ca mai e putin pana pe 8 aprilie! Si daca te duci la Burloiu, o sa -ti spuna daca e ceva in neregula. Noi am fost cu Matei la el cand nu i se mai oprea secretia de la ochi, pe la 6 luni. Acum, coincidenta sau nu, la cateva zile i s-a oprit!!

Gecko, si eu tot zic sa ii fac eu tortul la un an, dar nu ma mobilizez deloc! De cand zic ca fac tortul ala diplomat..si nimic...

Criss, foloseste acid boric si scapi de furnici..Si eu ma gandesc cum ar fi bine sa fac cu bb2, daca sa mai stau putin sau nu..Si eu am un examen important in august 2010 si daca il fac pe bb2 n-o sa-l mai pot da...Dar eu sunt pe principiul" o sa le aranjeze Dzeu pe toate"..

Simo, felicitari lui David!!!

Butucico, cand a scris de paine, mi-am adus aminte de asta-vara, cand arsul painii era la ordinea zilei la tine.....parca se simtea mirosul...

Ramo, cand l-am vazut pe Andru in tricoul cu Steaua, parca l-am vazut pe David al Ioanei..parca avea si el un body la fel, nu?

Ioana, lasa-i pe parintii de la gradi acolo cu problemele
lor...

Tonic, cu placere ne vedem sa schimbam adrese de magazine de ciorapi draguti..e nasol ca vine vremea buna si nu-i mai putem purta....

Sovi, Clodute, Blanka,


M-am intins rau...dar am vrut sa nu uit nimic..

A, voiam sa le salut pe Clau, Mimo, Ariel, Bubu, Nicoleta, Tuchi..


Valentina si Matei (10.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Si tot am uitat: Nicol, Miha, americancele, Bitza( fusesi in Carrefour azi?)

Ma bag la somn, ca e cam tarziu pt mine...



Valentina si Matei (10.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Stela, primele saptamani de munca sunt foarte obositoare, dar o sa iti intri in mana in curand

Iertati-ma daca am uitat pe cineva....

Valentina si Matei (10.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

stela, nu fii suparici

simo, imi pare rau de prietenul lui David. sa dea DD sa-l gaseasca repede, teafar.

tuchi, sper sa-ti intri in ritm, ca altfel te termina.

clodute osafiebine osafiebine osafiebine

nicol, imi pare rau de Alexia, sa treaca repede mucii, fara alti "prieteni", gen temperatura

butu

sovi curajoasa. eu n-as fi putut s-o iau de la capat acum, atat de repede. desi vreau bb2, si nu mai sunt nici atat de tanara, nu pot inca purcede la "drum".

Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

Viata in 3 + La 2X9 luni
Luca creste
Miha scade

Mergi la inceput