*LMA!!*Puiuti de Randunici 2008!! (233)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Luny, nu mai exista butoaie, capisci? Cel mult iti ofer o farfurie adanca (de ciorbita ) din care sa iesi imediat! Hai maine sa te vad vesela si zambitoare pe crenguta! Io vorbesc!

Cuscra, noapte buna, dar ce avusesi bre cu bietele chisoare??? Ntz, ntz, de la cafeu ti se trage! Hai odihneste-te bine.

Nicoleta, bravo pentru proaspatul schior! Si pentru puiul care coopereaza acum mai bine cu mami vizavi de alaptat!

Vali, , necazul meu se tragea de la multa oboseala acumulata...noi in continuare nu dormim...dar mai bine tac.

mami de 2 minuni, Razvan si Rebecca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gbutucica spune:

acum inteleg , defapt nu m-am ingrasat s-a umplut butoiu, Ia afara Luny , NAty, , mimo,si restul

Clodute sunt si eu alaturi de tine amnio. va fi bine si asteptam vestile
Simo ici speciali pt primul pianist din clan
Cuscra si pe tine ca mereu esti draguta si ai ganduri bune pt mine.
am vazut reaparitii GianiD si Somnorica

si nenominalizatele, dar am si eu o intrebare Cristina de la cluj ???????, Delphina vrei sa mai calc ( macar in picioare pe cineva)??????, sovi chiar vrei sa-ti mai cint????, blanka????


pup pup



Giani .. Mamica de ANDREI ,....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonic spune:

Clau, tot cu Rebe maraita? Razvan e bine? Stiu cume cu nedormitul si cu doi copii acasa, dar n ai ce face. Maine va fi mai bine. Sa i parte de o noapte mai usoara.

BBloiul meu a adormit pe la 18.30-19 si va dormi (sper) pana dimineata, ca are de recuperat, mai facut el de-astea si nu mai mir, dar va tb sa-l schimb prin somn si urla rau si a sarit peste masa de seara, deci s-ar putea sa se tzatzile toata noaptea si eu sa fiu maine in butoi peste Clau. Vom vedea ce va fi.

Ela, nu mai zice de fasole ca eu n-am mancat inca si-mi place rau de tot. Din cauza de alaptare nu am cumparat anul trecut, in anul cu sarcina nu am suportat-o, asa ca singura varianta existenta in casa e de vreo trei ani si nu ma incumet sa o fac. Dar sambata merge sotul la piata (la Ramnic, ca-i mai OK) si imi ia si mie.

Ma duc sa fac ordine la bucatarie si apoi mai pierd timpul pe aici. Am o tona de rufe de calcat, dar mi-e lene si mai fac si galagie rpin casa. Sper sa coopereze Luki si sa calc maine, ca mancare am facuta, mai bag doar niste strudele pe seara.

catalina, mama Antoniei 07.04.2000 si a lui David-Luca zis Luki/Oaca -1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonic spune:

Giani, ai grija mai cu uneltele astea periculoase! Bine ca n-a fost mai rau, mai ales daca ramane zatul fierbinte pe picior. Of-of, vorba lui Andrica, ai grija de tine!

Nicoleta, felicitari pt schior! Va fi un exemplu bun pt fratiorul mic!

catalina, mama Antoniei 07.04.2000 si a lui David-Luca zis Luki/Oaca -1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

buna seara!
N-am plecat la danezi, pe 31 plec! acum va pup si plec in pat ca-s obosita rau!

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Catalina, deja isi face planuri cum ca nu vom mai da bani pe monitori de schi, fiindca il va invata el sa schieze pe Matei! Si ne va invata si pe noi, daca vrem.

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Clau,ma bucur ca esti mai bine!e greu rau cand nu te poti odihni!multi
Luny,nu ai voie in butoias!e interzis
Giani,off !da patesti cate una mai mereu!multi si tie
Nicoleta,stai sa vina putin caldura ca vin in parc la voi ,ca acum ma pot misca ,ca avem scaun! sa traisaca marele schior si umblatoru mic!
Zoze,sa stii ca si eu sunt putin cu capu,ca vreau maine sa il programez pe Sam la dr neurolog unde am fost cu David cand a cazut de pe bicicleta!Vreau sa il vada ......
De vreo 4 zile si- a dat bine drumul la mers,nu mai vrea sa il tin,merge singurel,dar e mai greu cu intoarcerile!
Catalina,s-a topit zapada,dar sunt sigura ca maine dimineata e la loc..asa-i modelu!Spor la treaba
Vali,ce bine ca ti-ai gasit coafeza,dar ramai asa bruneta

Ma declar invinsa cu vacanta pt mare!mai,sunt atatea oferte,de imi e tare greu sa aleg!sper ca in noaptea asta sa termin,ca nu mai pot.a devenit cam stresant
Prietenul lui David inca nu a aparut!am inteles ca azi l-a cautat politia prin spitale,gara,etc...dar,nimic!David ma tot bate la cap sa il duc cu masina prin cartier,sa il caute..de parca ar fi pe aici...isi face atatea griji


Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL -1 martie 2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonic spune:

Luny, cu ce i-ai dat ceapa lui Mufy si cum, ca parca nici el nu are masele? A mestecat-o, sau ai pasat-o?

Valentina ramai asa, apoi fa mai intai niste suvite si vezi cum sta treaba. Mai conteaza si cum ti-e mai usor sa-ti ingrijesti parul. Al meu pe culoarea naturala, ca acum, se cam ingrasa si cum nu prea am timp sa ma spal am senzatia ca sunt mereu neingrijita, dar ma mobilizez si ma spal mai des.



Mimo cum a fost la chef? Asa vreau si eu anul acesta, sa invit cateva prietene in oras, dar fara partenerii din dotare, sa vad daca imi iese.

Clodute cum a fost amnio, unde ai facut? Pe mine m-au tinut nemancata, ca nu mi-a zis nimeni daca am voie sa pap si la sf. procedurii cu mare arta am lesinat, cu grija totusi sa anunt inainte. Mie mi s-a parut oribila interventia, si acum imi mai amintesc zgomotul acului trecand prin burta, horror, dar am facut-o de gura sotului si a medicului de fam., ca imi iesisera 2 TT cu risc. Uite ca a fost bine, si sa dea Domnul fie si la tine si la toate fetele care mai fac.

Ma duc sa-l schimb pe bb ca a dormit pe burta si vad ca s-a pishulit pe el, ca-i ud tot.

Sa fiti cuminti si NB pt cele care se duc la nani.

catalina, mama Antoniei 07.04.2000 si a lui David-Luca zis Luki/Oaca -1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

buna seara randunime

nu stiu cum am facut, dar acum, in concediu, am avut si mai putin timp sa intru la povesti decat cand merg la serviciu

si mai am un pic si gata. a fost cred primul concediu in care am stat acasa si nu astept sa ma intorc la munca

Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

Viata in 3 + La 2X9 luni
Luca creste
Miha scade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

m-am dus azi pe la serviciul public de asistenta sociala sa-mi iau premiul de nou nascut (cand m-au chemat) si am aflat ca numai pe 15 aprilie pot sa-l ridic, ca saptamana trecuta s-a dat... adica eu saptamana trecuta (luni cred) am fost sa ma interesez. birocratie de kkt. cel putin stiu ca sunt inca pe "lista" asa ca va trebui sa lipsesc de la serviciu (la mine e cu bilet de voie aprobat de sefu' mare) sa ma duc sa-l iau... motiv pentru care nu l-am scos pana acum si am asteptat concediul

nu stiu daca ati inteles ceva sin ce-am povestit ca nu-mi pare tare logic cum am scris

Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

Viata in 3 + La 2X9 luni
Luca creste
Miha scade

Mergi la inceput