Clopotei de ian-feb 2008 (201)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Am fost la intalnire cu prietenii veniti din Norvegia. Ea romanca, el norvegian si au o mica norvegiana de 1.6 ani superba si indrazneataaa...il mangaia pe Andrei, ii baga mana in gurita, se tot invartea pe langa el, striga cu gura pana la urechi "babyyy" si timidu' mamii statea cuminte si zambea in coltu' gurii.
A mai fost si sotul, asociatul lui si inca 2 prieteni (baieti) din care unul cu copilul de 6 ani si unul care asteapta bb la vara.
Eram un grup inedit...2 gagici, 5 barbati si 3 copii... cred ca se uita lumea la noi cam ciudat...am papat bun la un restaurant turcesc in Herastrau si apoi am scos copiii la zburdat pe afara.
Andrei a servit pe langa mancarea luata la pachet de acasa niste humus si paine arabeasca cu mare pofta.
Acum doarme lat.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Da unde ati plecat cu toatele?
M-am uitat pe net cum e vremea la munte ca maine vrem sa dam o fuguta la Cheia...la Bv sunt -10 grade...brrr!!!

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

LauraI , sa ma pici cu ceara dar chiar nu stiu acum cu ce ai putea sa iti dai . Din ce spui tu e ca o batatura, ma gandesc sa faci un peeling serios, daca nu ai ceva pt corp foloseste malai si apoi hidratata zona foarte bine.

DAU UN PUPIC PENTRU UN VOT

MATEI

POZE
PITICUL URIAS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

Hello zuzici!
Vazut pozicile cu Ioana de la constanta, si filmuletele. E o fetita frumusica foc si isteatza ce n'ai vazut.

La mine 'butoiul' e adanc...si am cazut direct cu capul in el.
Depresatara rau, fara legatura cu bb, sotzu ...etc. Vesti proaste.
Imi vine sa si nu pot iesi din stare.

Despre Iulia ce sa va zic, ieri si'a facut o vanataie in obraz. A devenit neastamparata tare. Dar macar a revenit pofta de mancare dupa ce a iesit si dintisorul nr 5 + nr 6, amandoi odata.

Va si revin cu pasa mai buna.

Shose si Pipetzica (12.02.2008)

Poze si www.youtube.com/view_play_list?p=17800CD9A2531E0C/" target="_blank">Filmulete
Sunt mare
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky_mamica spune:

Va trimitem si noi multi pupici pentru voturile voastre ... si va anuntam ca noi am primit unda verde de la dr la iesitul afara si speram ca maine sa fie frumos afara sa ne bucuram si noi putin de aer curat(plus ca mergem la curte la mama). A fost o saptamana infernala cu un pui mic si razgaiat, cu pojarel si putina febra si ca sa completam tot tacamul cu o soacra pe cap care s-a uitat in fiece zi la "Nora pt mama" ....

Oricum maine si poimane mi-a promis sotul ca voi fi rasfatata din toate punctele de vedere asa ca astept ...

Ne puteti vota in continuare chiar aici: http://concurs.pampers.ro/profile/28690

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui Shose

Hello zuzici!
Vazut pozicile cu Ioana de la constanta, si filmuletele. E o fetita frumusica foc si isteatza ce n'ai vazut.

La mine 'butoiul' e adanc...si am cazut direct cu capul in el.
Depresatara rau, fara legatura cu bb, sotzu ...etc. Vesti proaste.
Imi vine sa si nu pot iesi din stare.

Despre Iulia ce sa va zic, ieri si'a facut o vanataie in obraz. A devenit neastamparata tare. Dar macar a revenit pofta de mancare dupa ce a iesit si dintisorul nr 5 + nr 6, amandoi odata.

Va si revin cu pasa mai buna.

Shose si Pipetzica (12.02.2008)

Poze si www.youtube.com/view_play_list?p=17800CD9A2531E0C/" target="_blank">Filmulete
Sunt mare
Povestea Nasterii


Multumim. In seara asta am invatat-o sa adoarma papusa, eu ii ziceam:" Nani, nani, puiul mami!", si leganam papusa, apoi facea si ea, numai ca nu putea sa zica:"Nani...", zicea:" Nai, nai si apoi cuv de bebeluseala.

FELICITARI! pt nr 5 si 6.

Dar ce ati patit? Toate aveti stari proaste? Eu ce sa mai zic.., dar incerc sa fiu tare si sa trec peste..incerc sa imi ocup m mult timpul..sa nu ma mai gandesc..

ALBUM

6 si 2 maselute - 10.03.2009
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

Alina, fi atenta, invat'o sa dea de mancare la bb. Io am invatat'o cu o lingurita si un castron de papushele special. Si sa vezi ce mai mai cauta sa'mi dea "mama-papa" Sa vezi ce funny e.
Referitor la depresare...ce sa zic, se mai intampla. Uneori te afecteaza tot felul de probleme, importante ce'i drept.
Tu esti exemplu, si asa tre' sa ramai.


Shose si Pipetzica (12.02.2008)

Poze si www.youtube.com/view_play_list?p=17800CD9A2531E0C/" target="_blank">Filmulete
Sunt mare
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Buna seara zuzici!

Va mai amintiti de noi?
Eu m-am tot gandit la voi...daca a nascut Dana (am vazut ca nu), cum se mai simte Alina de la Ct (ti-am admirat printesa), ce mai fac celelalte gravidute ale noastre (le pup pe toate!)...

Am avut o sapt foarte aglomerata. La serviciu full, in scurtul timp care imi ramanea am ajutat-o pe prietena mea (matusica bebelususlui care a murit la Polizu) sa conceapa si trimita sesizari catre Min Sanatatii, Colegiul Medicilor si presa. Sper s as efaca dreptate. Au fost contactati de mai multe televiziuni si mamica bebelui o sa-si faca curaj sa vorbeasca in fata camerei de filmat, are multe de povestit :-(

Vreau sa va multumesc pentru vorbele frumoase si solidaritatea voastra, va imbratisez tare!

Dat fiind ca am citit doar cele 5 pag din capitolul asta, am reusit sa vad numai pozutele buburuzei frumoase Adela (Roxana, mi se pare ca se schimba d ela o luna la alta!) si ale lui Eleni, printesa cea serioasa si care are deja parul lung!

Am votat doi nazdravani, Luca si Matei.

Si sunt fericita ca se pare ca articolasul de pe blogul meu ref la produsele organice a primit si el un premiu la concursul aferent :-)

Incerc sa mai citesc din urma, si de pe bloguri, dar nu promit :-))

Pupici si sanatate la clopotei, mamici si burtici!


Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Poze
www.youtube.com/profile_videos?user=stancutza78" target="_blank">Filmulete
Povestea nasterii Sofiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Am mai intrat o data ca sa ii urez, cu o intarziere uriasa lui Nati, mamica de doua fetite superbe, ea insasi o zana, La Multi Ani! cu sanatate si fericire alaturi de familia ta!

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Poze
www.youtube.com/profile_videos?user=stancutza78" target="_blank">Filmulete
Povestea nasterii Sofiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Cand a venit tati de de la gradi cu Marc mi-a zis cu juma' de gura..."astia (gashca) merg la concert...e Timpuri Noi la Muzeul Taranului Roman". Si cum i se citea dorinta in ochi, i-am zis "pai du-te si tu". Picii dadeau semne ca-s cuminti, si asa a fost, papat culcat, totul in liniste si frumos...mai putin un episod in care Marc a intrat in ciorapi in baia unde-l spalasem pe Andrei si era balta pe jos...si a facut si una lata, mi-a scurs in cada o sticla de gel de dus .
Acu' il astept sa vina, sper sa nu intarzie prea mult ca maine vreau sa plecam devreme spre munte sa apucam cat mai multe ore de aer si zapada.
Sa aveti o noapte frumoasa!

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI

Mergi la inceput