Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (84)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sabinel

mai fetelor voi ati vazut stirea asta???
http://stirileprotv.ro/stiri/social/laptele-matern-este-toxic.html

andreea da. multe din ele s-au restrans. secretul e sa te dai in fiecare zi, insa eu mai uit


nasterea strumfitei mele
piticania creste
_
„Mamelor, în mâinile voastre tineti salvarea lumii”. Lev Tolstoi.

iaca, io asta nu cred. Laptele de mama a facut ca specia nostra sa perpetueze, daca mama sta intr-un mediu toxic, mananca prostii, fumeaza ca turcu'(cs mine), bea alcool de stinge, chiar daca laptele este secretat hormonal, toxinele sigur isi fac loc.
parca vad ca studiul respectiv este finantat, pe sestache, de Nestle, Milupa etc.
ma rog, stiu cum se fac anumite studii la noi: cati bani se primesc de la buget, ptr o cercetare, si cati alti bani vin din surse oculte pentru a o duce pe aceasta la bun sfarsit. V-ati prins ca prima, cu buget redus, isi aloca si titlul si este impartiala, nu? Si oare de ce am banuiala ca acesta formula, adoptata si in tara noastra, este luata din UE?
nah, inca un motiv sa fiu patrioata, ca altii ne-au invatat cum sa facem prostii(cu toate ca suntem romani si ne pricepeam si noi si pana sa aderam)


edit: acum Falkone baloseste pe tastatura, vreau sa-i prelungesc perioada de baie, papa si somn, poate nu ma mai scoala la 6-7(ce nesimtita sunt, dar va jur ca, pentru mine, conteaza o ora de somn dimineatza, ca nu ma hodinesc cu orele)

Mamica de VLAD 19.10.2008

minune
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Nerantula micul Gruia m-a terminat e atat de scump murdarel la guritza

Eva felicitari pentru operatiunea morcov :)

babymom - pentru acnee poate creema pe care o folosesti e de vina...nu ti se mai potriveste, poate incerci altceva, stiu io?
Apropo Anca ziceai ca stii un site de unde poti comanda creme si parfumuri din state mai ieftin....e de incredere? poti da din nou linkul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Feli,
M-ai facut sa rosesc, ce m-ai mai laudat.
Incerc sa pun zambetul pe primul loc. Copii zambareti, mami fericita...
Stiti bine ca nu-mi iese mereu...

Radu a fost f fericit la baie, a dat din maini si a facut mult "pleosc-pleosc". Ce bine ar fi fost si pentru Teo sa fie asa fericit la baie... cu el e greu, doar dush... si cand il spalam pe cap plange. Dar trece si asta, I guess...

CD, tocmai am vazut un anunt la mica publicitate pe DC... have a look...

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Ada, chiar ca e SF ce aveti voi acolo.In schimb imi place si mie cum sta domnul in cada

Cu stirea nu pot sa fiu decat in total acord cu Felicic.

Da,Laura, a 'evoluat' o idee...in ritmul asta pe la 2 ani ajuge sa isi inlocuiasca si el mesele

CD, nu stiu ce as face nici eu cu un 0 si un 1....o fi ceva cu virgula?.Asa a avut si David de 6 luni un 6 (normal!) si musafirii au comentat ca ala e de 6 ani..si am spus ca vroiam sa pun de fapt un 1/2 dar nu aveau aia de la cofetarie lumanarica de fractie




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Citat:
citat din mesajul lui sabinel

mai fetelor voi ati vazut stirea asta???
http://stirileprotv.ro/stiri/social/laptele-matern-este-toxic.html


e revoltator, chiar vroiam sa dau si eu linku'
pare stire comandata, mai mult ca sigur ca au preluat trunchiat din studiu care btw ar fi interesant de citit in interegime

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Feli, tocmai vin de la o consultatie pentru mr. H. la Proctoclinic. Stiu ca si tu aveai ceva probleme, daca vrei sa-ti spun ce mi-a zis mie, da-mi pm.

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula

Feli, tocmai vin de la o consultatie pentru mr. H. la Proctoclinic. Stiu ca si tu aveai ceva probleme, daca vrei sa-ti spun ce mi-a zis mie, da-mi pm.

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008



daaaaaaaaaa
ai pm, multumesc!

Mamica de VLAD 19.10.2008

minune
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula

Feli, tocmai vin de la o consultatie pentru mr. H. la Proctoclinic. Stiu ca si tu aveai ceva probleme, daca vrei sa-ti spun ce mi-a zis mie, da-mi pm.

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008




vreau si eu ...pleaseeeeeeee

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Voinicelul meu de la nastere pina la 1 an
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=6ca8c6ea1e4392fcb4bee7&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Aniversare Stefan - 2 anisori!
www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157607916419749/show/" target="_blank">Pozici cu printzesa mea -Izabella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Nerantula s-ar putea sa nu ii placa culoarea. E stiut ca in general copii evita legumele verzi. Si s-ar putea sa nu fie inca pregatit. La mine cu Dimitri merge foarte bine de cand am renuntat la lingurita si ii dau cu degetul. Astazi a mancat sa zic echivalentul a 10 lingurite cu degetul. Si cel mai bine este cand ii pun piureul pe masa si ia el singur si isi da pe la gura si prin cap dar asta nu mai conteaza.
nikolicieu nu insist de nici un fel. Nu vrea nu ii mai dau, cum el insa sta cu mine si cu Alexei la masa ii mai ofert ceva de la noi si potrivit si pentru el. Eu nici la Alexei nu insist, zice nu e nu si poate sa stea toata ziua pe laptele de dimineata si seara daca asta vrea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:



azi am facut VACCIN ...mai devreme cu o zi ..la "chemarea" pediatrului..probabil miine nu are program

si ne-a intepat ambele picioruse..
si ne-a avertizat ca avem 2 dinti de sus "in explozie"
si ca rahitismul nu mai e o problema .,..dar sa continuam cu 5 pic de vigantol inca 4 saptamini si ceva fier

BILANT : 8.650 GR ; 69 CM

Foarte ..foarte bine ...zice el ...dupa debutul diversificarii ...

si ne-a invitat sa facem PREVENAR (cu vreo 3 mil in buzunar )...sa ne astepte ...eu nu mai fac nici un vaccin optional nici unui copil ...asta va fi lege.
HOMEOPATUL m-a asigurat ca vaccinul de la 1 an si trei luni (PRIORIX)a fost de vina pentru simptomele pe care le-a avut Stefan dupa vaccin...deci sistemul imunitar a fost fortzat ...si de aici pina la recidive (raceli urite,otite,enterocolite) nu a fost decit un pas.


LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Voinicelul meu de la nastere pina la 1 an
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=6ca8c6ea1e4392fcb4bee7&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Aniversare Stefan - 2 anisori!
www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157607916419749/show/" target="_blank">Pozici cu printzesa mea -Izabella

Mergi la inceput