Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (84)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

babytza n-am gasit inca, avem o vizionare in we dar numai daca e ok si daca mai lasa la pret ca e cam mult, cum a iesit carnea la blender?

Mikul a venit hamesit d-afara a mancat in decurs de o ora 140 ml Lp si acum doarme cand sa-i mai dau legumele? maine

A venit si tati cu prajituri si doua lumanarele una cu 0 si una cu 1., ziceti si voi pe care i-o aprind eu baiatului?!

fetelor ce dr buni sunt la medlife? am o prietena care a ramas insarcinata si acolo are asigurare (momentan e la botica, la care a fost Ratonelu dar i-am zis sa fuga de el)

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Buna seara fetelor, scuze ca dau buzna:

Am o amica gravi care ar avea nevoie de 3 fiole de GRAVIBINON. Aveti careva asa ceva? Se pare ca nu se mai gaseste....sau stiti vreo farmacie care ar avea??

Dati-mi un PM daca aveti un raspuns pozitiv, va rog din suflet.



Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Eva imi pare bine ca a papat Luca , tot asa sa o tineti !!! Va asteptam cu placere sa ne ajungeti Ce dulce eeeeee...in curand fuge prin casa

Noi am papat azi carnita de vita. Mi-a zis tati ca i-a placut. el a avut onoarea sa ii dea prima masa cu carnita ca eu eram cu mami la tratament.

Felicia avem niste fomisti noi
Valentina e bine , se joaca mereu cu David si se oftica daca nu o lasam mereu sa il ia in brate . Azi a fost toata ziua acasa ca a fost ziua scolii si nu s-au dus. Fericire mare pe ei

Ada niste scumpi baietii tai

NIkolici tot asa mamico e foarte bine pentru inceput. Noi nu am avut aliment refuzat , nu pot sa te ajut aici. Sorry.

Luminita mi se pare mie sau hunii papa foarte bine Bravos !!!!

Sabinel ma bucur ca papati bine . Pup fata

Eu cred ca treaba asta cu obligatoriu legume la inceput ca altfel nbu mai vor fructe e un mit. Asa cred eu si spun si din experienta. Chiar doua as putea zice.
Am inceput la ambii copii cu fructe si nu a refuzat niciunul leguma cand i-a venit randul.
Adica ma gandesc eu asa ...dupa ce ca ii stresam cu lingurita ( lucru nou in viata lor) sa ii mai fortam si cu ceva neplacut la gust pentru ei....de ce sa ii chinuim si pe ei si pe noi ? Macar fructele sunt dulci si mai usor acceptate , apoi cand deja lingurita ii este familiara bagam si legume pana cand aflam combinatia care ii place fiecaruia...
NU dati cu rosii please ....imi spun si eu parerea , si va spun din nou, la mine a functionat la ambii cu fructe la inceput si apoi dupa cateva saptamani si cu legume...nu au refuzat

Fug la baita.






Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Sabinel, de ceva timp ma tot tin sa te intreb...ai incercat reteta Cristinei(Kristin) pt. vergeturi? Daca da cum e? Eu mi-am cumparat toate ingredientele mai putin gelul de aloe vera si vad ca tot uit cand ies afara.Dar promit ca sambata il iau

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Fetelor, in sfarsit am reusit sa fac o poza cu cadita TummyTub... si sa va explic cum e robinetul nostru SF... L-a luat tati ca sa il atraga pe Teo sa faca baie... dar n-a mers. Tot plange, desi stie sa spuna si culorile pe care le vede.
Cand apa e rece, avem verde, cand e potrivita avem albastru sau violet, si cand e fierbinte, rosu...
SF, da?!


Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabinel spune:

mai fetelor voi ati vazut stirea asta???
http://stirileprotv.ro/stiri/social/laptele-matern-este-toxic.html

andreea da. multe din ele s-au restrans. secretul e sa te dai in fiecare zi, insa eu mai uit


nasterea strumfitei mele
piticania creste
_
„Mamelor, în mâinile voastre tineti salvarea lumii”. Lev Tolstoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Ne-am intors si noi de prin plimbari si niste vizite....raporteam Alexia cu toane si legume ramasa in borcanel,i-am pus si un sfert de ou si tot acolo,n-a vrut neam sa manance

Babytzaam soricel care papa ff bine

Felisa stii ca asa e..ca si cum n-as mai fi avut alt copil,e maaare diferenta ,recunosc

Nikoliciati inceput super bine,bravo

Roxanadeci va sarbatoriti panala urma??Yesss!!!

Cosmy lasa mamico ,ca le combini si pana la urama papa

oana hai ca ati depasit pragul de 50ml

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia

Fetelor, in sfarsit am reusit sa fac o poza cu cadita TummyTub... si sa va explic cum e robinetul nostru SF... L-a luat tati ca sa il atraga pe Teo sa faca baie... dar n-a mers. Tot plange, desi stie sa spuna si culorile pe care le vede.
Cand apa e rece, avem verde, cand e potrivita avem albastru sau violet, si cand e fierbinte, rosu...
SF, da?!


Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!



Ada ff tare,SF sau nu e super si ce bine sta Radu acolo,banuiesc ca-i place

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

Doamne, gaia, sunt dementiali baietii tai! Sa-ti traiasca si te felicit pentru curajul de a avea copii cu varste asa apropiate
cand povestesti de Teo, am impresia ca este maaaaare, apoi cand vorbesti de papa, de piureuri, de expresii gen "tinga" realizez diferenta mica de varsta si atunci te admir mult de tot[si pentru faptul ca, probabil, o sa o mai iei de jos, inca o data, cu serviciul(este un eufemism, desigur)] Felicitari ca stii pe ce te bazezi aka pe tine

Mamica de VLAD 19.10.2008

minune
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:


Mikul Robert
Petru Alexandru si Pavel Cristian
Vlad Vasile

Mergi la inceput