Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (84)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Si daca tot stau cu bebe agatat de mine, am pus muzica si dansam, si ne gandim la vacanta, desi nu aici o sa mergem noi...
http://www.youtube.com/watch?v=qFvsz0rTlmc



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

OK, am revenit, sta putin Bogdan cu el, sa iau o pauza. Ce sa zic... ii dau deja paracetamol alternat cu nurofen la 4 ore dar v-am spus: cu tot cu medicamentele astea rar ii scade sub 39. altceva nu se da aici pt febra. In privinta analizelor, in noaptea asta sau maine dimineata vom merge la spital si nu voi pleca pana nu mi le face careva.

Din pacate pediatrul lui a fost in concediu si nu am dat de el. De aia am ajuns la Urgente sau am sunat pe la hotline-uri gen SOS pitici. Toti mi-au zis ca e ok, o sa ii treaca in 3-4 zile. Nu pot sa cred ca are aproape 40 si nu il baga in seama ... am intrebat cate zile, saptamani, ani poate un copil de 10 luni sta cu febra 40 ??? Mi-au zis ca ei... trece...

Robert e un dulce, sta agata de mine ca o maimuta, e disperat, ma trage de tricou, se vaicareste ... in fine, mi se rupe inima. Ma duc la el ca ma cheama bobo

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

simona, fa-i baie cu apa calaie, nu rece, sa fie mai rece insa ca apa de la baie. nu zic din capul meu, de la pediatra. de la fizica de cand eram mici apa care capacitate calorica mare si transfera repede caldura.

laura a facut des 40.

e posibil intr-adevar sa fie infectie virala si atunci nu au ce ii face decat antitermice.

Junifen ai? e mai eficient ca panadolul.

ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jozsaerika spune:

buna seara fetelor,

scuze ca dau buzna asa dar vroiam sa ii zic vreo 2 kestii Simonei...cred ca esti disperata saraca de tine

daca banui infectie urinara atunci incearca sa colectezi intr-un pahar transparent urina de la Robert -sper sa reusesti- si uita-te in lumina la urina- daca e tulbure e mare sansa sa fie inf urinara.
In rest, supozitor cu novocalmin e f bun dar presupun ca acolo nu se fol si baia -se pregateste apa la cate grade are copilul si incet incet lasi apa rece sa curga pana se ajunge la aprox 37 grade ..sa nu dureze fff mult aprox 15 min totul- sau impachetarile ude se uda cu apa calda un cearceaf se impacheteaza copilul gol in el de la subsuara in jos sa nu cuprinda plamanii si apoi il acoperi bine cu o patura 5 min si se repeta de 2 ori manevra.
sper sa va treaca repede

Erika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Dau si io cu copy/paste de la capitolu' 83... ca nu-kl vazui p-asta nou

Citat:
citat din mesajul lui raluk_psk

imi dati voie sa ma alatur grupului vostru?
sunt raluk, am un baietel de 8 luni pe care il cheama david si vrem sa cunoastem si alti pitici..[blue]daca vreti sa vorbiti cu noi si sa ne cunoastem mai bine atunci asteptam...

http://tanaramamica.wordpress.com/




Bine ai venit!
Daca nu te superi, ne arati si noua poze cu Davidelu'?

Npoi nu am mai scris, ca am fost ocupate raaaaaaau. Ieri am fost la restaurant cu granny si cu daddy, azi am fost la Niagara la plimbare cu prietenutzul Claudelu', acu' daddy face papica si mami pune poze pe picassa. Le pun si va dau link sa o vedeti azi. I-am cumparat un iepuras care canta si sare, cadou de Paste, dar i l-am dat deja, ca doar nu stie ea diferenta. Pun poze si editez, cu linku'
Va pupam.

Edit: iaca poze de azi cu prietenu'

http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02#5313922719861965058




_
Victoria Isabella

http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

Simonix, la noi asa a debutat rubeola..sanatate multa!
Doloress, si tu cu nopti proaste? al meu se scoala tipand din ora in ora aproape, sunt zombie..am decis sa stau acasa pana face un an, sa mearga macaar, apoi gradi...uff...cat te inteleg cu lasatul copilului macar o ora la cineva...dar unde sa-l lasi si sa stai impacata?
am o stare sora cu depresia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

luati, serviti dimineata de o inveseliti!

Miss - ma bucur tare ca a dormit David asa de bine! La mai multe nopti la fel de linistite!

Laura - vin sa te ajut sa strangi explodata .

Simonix - Robertzel , asteptam vesti bune! Nu stiu sa spun mai mult decat au spus fetele. Vad ca este o mare diferenta intre modul in care se gestioneaza o situatie asemanatoare aici si acolo. Asteptam vesti bune de la tine!

Stefany - lasa deoparte depresia ! Priveste partea plina a paharului si lasa supararea deoparte. Uita-te la pui cum zambeste si vezi cum trec toate of-urile

Desiree - ce dulce este Victoria, cum rade ea la poza . A mea are o placere nebuna sa jumuleasca un iepurash de plush, sa vezi ce rade cand incepe sa cante, e criminala

Vad ca este iar rorst de votat, bag si eu acusi voturi. Sa se trezeasca mandra sa-mi iau telefonul.



Adriana mami de Andra , noastra!
Poze Andra (20.05.08)
Andra creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

neatza. fata a fost agitata toata np. am culcat-o cu mama ca sotul trebui sa se duca la 6 la servici ca pleaca iar pe teren si am zis sa se odihneasca ca si azi-np a venit tarziu.

am vazut ca ii e umflata gingiuta in dreapta jos, cum ar veni situata prima masea. eu am vazut-o ca tot isi baga degetul acolo, dar nu ma lasa sa ma uit. am vazut ca-i umflat si cu putin sange aseara cand a plans. nu mai stiu exact in ce ordine ar trebui sa creasca, dar totusi, masea acum? e normal?

am vazut poze cu pui de Alysh, are ochii taticului lui. vezi sa nu-i dai balonul sa-l tina ca poate-si ia zborul.

asta imi aduce aminte de zilele trecute cand am fo la mec si tipa de acolo i-a dat fetii un stegulet cu maimutoiul ala. asa de incantata e de batzul ala, ca steagul l-a rupt in 2 timpi si 3 miscari,a mai ramas un ciot acolo si flutura la el de zici ca-i jucarie fisher price

mi-a venit coletul cu olita, periutele (de care nici nu se atinge, tot degetarul ala de la nenedent il prefera ) si cu niste jucarioare pt baie. am pus-o putin pe olica si n-a zis nimic, era curioasa. totusi mai astept sa-i treaca durerea de maseluta sa n-o asocieze cu facutul la olica.

miss, arigato de voturi si noi am dus leaganul ala in care se dadea ea cand era micuta, insa acu nu mai vroia sa stea in el, chiar daca mai mergea pana la 13 kg. tot un sentiment aiurea, pt ca eu l-am desfacut si il vad in cutie cand mai mergem la tara si mi-e dor de ea mica, mica, adormita cu paturica ei la nasuc dulce.

simonix, imi pare rau ca se simte rau robertel. ia vezi tu, n-or fi dintisorii de vina? sau vreo infectie urinara, doamne fereste. fa-i toate analizele pt ca nu-i de joaca cu febra asta asa ridicata. in ceea ce priveste dr. zi-le ca mai ai unul acasa, dar e mai mare, ca sa nu se mai lege de tine ca exagerezi fiindca e primul copilas. sanatate multa

LMA Bogdan de Getutza, Tudor de Dordia si restul puisorilor nascuti in zi de 17. sa cresteti mari si sanatosi.

doloress, e un virus nesimtit care circula peste tot, vad ca a ajuns si pe la voi. cu mucisori, tuse, etc. incearca sa-l culci cu caputu; pe o pernita mai inalta sa nu se infunde, la noi a functionat.multa sanatate Patrickutzului. lasa ca mergi tu in concediu la vara, cat despre martzisorul care sta agatzat de tine, cine n-ar vrea unul ca el hmmm. Buddha Bar n-am mai ascultat din facultate. ce ma linisteste muzica lor.

vazui poze cu pui de desiree, cea in care isi arata dintisorii e mortala

gata, ma duc sa-mi beu ceaiul si sa pun ciorba pe foc, ca aseara m-a certat husbandu ca nu i-am facut ciorba

o zi buna tuturor.

PS nu dau cafeaua ca o da cleo ca o face mai buna, eu nu stiu sa fac decat ness frec bine acolo pana face spuma



VOTATI-NEEE, VOTATI-NEEEE
odata pe saptamana, pana-n aprilieeee!!!

The cheese to my macaroni - Mufitza Ariana Elena
Cand eram mica, mica cat o furnica...
Dau petrecere
Ma vezi live aici
Acuma sunt mare

Uite asa am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

ei, stiu sa fac cafea.
Nu beau cafea de ani de zile.
cu ceai, laptik, nessquiok, lape cu cacao, din astea. Stiu sa dac shake-uri: banana cu lapte si cuburi de gheatza la doritori, capsuni cu lapte , etc. La robot, of course, a 2 minune din casa mea (prima e mashina de spalat)

desiree, ce ochi minunati ai tu acolo.....curioasa foc


bun venit si la mamica noua, m-am uitat pe blogul tau, imi place f. mult cum le pronunti si le enuntsi - ne regasim toate in sentimentele expuse acolo.
edit: normal, Raluk esti psiholog ....


edit la edit: sanatate multa la pui de simonix. De obicei virozele dureaza 3 zile si 3 nopti....dupa aia se iau masuri, pana atunci doar anti termice.
ce faci cu puiul, il duci asha la cresa? cine sta cu el?





o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Simonix, ce face puiul mic?
Daca azi ii apare o eruptie pe piele s-ar putea sa fie rubeola/roseola, de obicei astea se manifesta asa, cu febra mare trei zile si pe urma eruptie. Andrei al meu a patit asa pe la 9 luni. Sper sa ne dai de veste si sa fie vesti bune!

Am vazut pozici cu copilas frumooooossss, puiutz de Alysh!


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla Suntem in concurs la www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=11" target="_blank">Clipe de viata 2008 gab1 si gab2

Mergi la inceput