*Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 (33)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Citat:
citat din mesajul lui Otiliav
[brNu mai vrea nimeni la tabel?


Dupa ce dau pitica un pic pe brazda ma bag si eu. Da acum nu pot sa ma gandesc la mine.



Mamica de bebelina Teodora (1.12.2008) & adolescent Bogdan (24.05.1995)

Teodora la 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Aleinad multa bafta la oftamolog. Sa veniti cu vesti bune . Si sora mea are aceeasi pb cu bebelina de 8 luni si cat de curand spunea ca o sa faca operatia de desfundare a canalului lacrimal.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Isabela fericita de Raphael Nicolas(23.10.2008)
RAPHAEL si ISABELA
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Frumosilor!

Citat:
citat din mesajul lui babyzapi

Sa avem un capitol nou cu vesti bune

Ieri am avut o intalnire placuta cu Mar_ysa si s-au cunoscut si bebeii nostri, Leyre cu Raphael, am pus si poza :

http://good-times.webshots.com/photo/2179748600104281140pYLeOm,

am scris acolo : Leyre + Raphael = #9829; dar nu mi-a luat inimioarele.....

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Isabela fericita de Raphael Nicolas(23.10.2008)
RAPHAEL si ISABELA
Povestea nasterii


Mamica de bebelina Teodora (1.12.2008) & adolescent Bogdan (24.05.1995)

Teodora la 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Otilia am citit povestea gogoselelor. Esti cu adevarat o mamica curajoasa!

Am mai pus niste poze cu Stef la 5 luni, la semnatura.

ginye Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki01 spune:


Babyzapi, Otilia



Miki mamica fericita de Andrei 11.11.2008

Povestea puiului nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Buns fetele,

Otilia eu am dat pt tabel si masurile mele , dar probabil ca nu ai fost pe faza.Ca si kg sunt la fel.

Imi poate recomanda si mie cineva un ortoped bun pt adulti? Si-a luxat sotul piciorul si treb sa mearga la un control.


Fericita mamica de bebe Lorena Elena 07.11.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki01 spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyzapi

Sa avem un capitol nou cu vesti bune

Ieri am avut o intalnire placuta cu Mar_ysa si s-au cunoscut si bebeii nostri, Leyre cu Raphael, am pus si poza :

http://good-times.webshots.com/photo/2179748600104281140pYLeOm,

am scris acolo : Leyre + Raphael = #9829; dar nu mi-a luat inimioarele.....

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Isabela fericita de Raphael Nicolas(23.10.2008)
RAPHAEL si ISABELA
Povestea nasterii


Cat sunt de scumpi, puiutii dragi si iubiti! Iar voi mamicilor aratati foarte bine!


Miki mamica fericita de Andrei 11.11.2008

Povestea puiului nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameliam spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_27

Citat:
citat din mesajul lui oceanborn

Anca noi suntem de pe 7 dec, aceeasi poveste....landoul l-am bagat la naftalina, nu se mai putea...ieseam sa imping landoul cu el in brate...acasa daca-l mai pun in scoica la fel se ridica singur in fund sau se impinge de fund in sus de ajunge cu picioarele in aer...daca-l pun peste mine cu fata in sus, la fel se ridica in fund.. ce sa fac sa-l tin fortat strans de mine? nu cred ...il mai las, atata timp cat nu-l fortez eu sa faca asta, sau nu-l pun eu in fund nu vad care e problema...poate o fi , nu stiu...
caruselul il incanta doar daca e la mine in brate si se uita dintr-o parte la el...de mic am tot incercat sa-l obisnuim sa stea in patut sa se uite la carusel , degeaba ...urla...cum il ridic cum incepe sa vorbeasca cu animalutele din carusel...


mami de Thomas


Deci sunteti si mai precoce... Si noi ne-am obisnuit greu cu iesitul cu caruciorul, stand pe spate, dar acum merge, o scot afara chiar cand nu mai poate de somn si pica. Si-n scoica trebuie s-o trag de picioare mai in jos, si-atunci ii e greu sa se traga in sus, si-i mai agat jucarele de maner si se ia cu ele...

Mami de Sara (8 dec 2008)
Povestea nasterii

Poarta-ma, mami!
_

Emma este iubire

Sa fim alaturi de Cristian Stefan



Buna, fetelor

Si la noi aceeasi poveste, si noi avem o luna in plus, ca suntem din 9 nov. In landou nu-i mai place daca e treaza, asa ca ies cu ea cand e obosita si adoarme, departe de casa nu ma duc, ca n-am nici un chef sa vininapoi cu ea in brate si impingind landoul...Plus ca de-abia mai incape in landou. Am incercat s-o pun in carucioarul sport, ca se lasa pe spate de tot dar n-am rezolvat nimica. Daca-l las pe spate tot nu-i place, daca-l ridic la 45 de grade mi se pare ca e prea sus si-i forteaza spatele...nici nu stiu cum sa fac .

Plus hainele: in salopeta de iarna ii e cald deja, ca si normal nu poti scoate copilul la 7-8 grade cum il scoteai la minus 5, iar in jachetica de toamna/primavara nu-i place ca face ce face si i se ridica de-i cu spatele cam gol si fermoarul de la jacheta la "dinti" (a se citi "gingii" )...

Abia astept sa vina caldura ca lumea, sa scapam de hainele groase si sa stam ca lumea in fundic!

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Miki01 am citit povestea luptatorului vostru! Felicitari! Ma bucur ca eforturile voastre au fost rasplatite. Sper din suflet sa se rezolve si problema transplantului sotului cat mai curand!

ginye Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Multumim frumos Mada pentru cuvintele frumoase. Sper sa o citesc si eu povestea nasterii a piticului tau. Zm ajuns la controlul de 6 saptaamni imdeiat ce am facut 6 saptamani. ESte totul super ok, nici urma ca a operat. A iesit f bine. Acum en vom vedea cand voi avea ciclu regulat si vedem atunci. Deocamdata nu mi-a venit, dar nici ac ii duc dorul asa ca profit de tot. Sanatate multa si vrem sa vedem poze de la Budapesta. Numai bine Pupici


Citat:
citat din mesajul lui Mada

buna fetele,
Monicus ce fata frumoasa ai, sa va traisca, am citit si povestea nasterii, super, mai putin ca ai stat cam mult pana a venit dr, ce ghinion sa fie plecat chiar atunci.
Ai ajuns la el la control la 6 saptamani, eu nu, nici acum
Poate cand venim de la Budapesta.
Otilia dupa ce scriu o sa citesc si povestea nasteii matzei tale
Noi suntem bine, f bine chiar, Rares doarme in princiu 12 ore de la 8 sau 9 seara pana dimineata cam la aceasi ora cu o singura trezire pe la 6 sau 5, super
ziua doarme cam putin spre ex de abia acum a adormit de dimineata de la 9, a mai atipit pe la 12 cam juma de ora

Mada, un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004 si cu Rares Daniel 19 dec 2008
Ilinca si Rares


Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008) 12 saptamani
pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput