Pentru copii (hainute, lapte, cosmetice, etc.) - 9

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Irinusha din Germania mi-a trimis doua colete cu hainute, incaltari si cateva jucarii!

Daca cineva crede ca poate sa ajunga la mine sa ii dau din ele, e ok, din pacate acum nu mai pot face colete, din cauza timpului, altfel o sa le donez (cu acordul Irinushei) fundatiei care exista la biserica de langa mine, de unde stiu sigur ca ajung la oamenii nevoiasi!

Irinusha!

PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariutza_mea

am si eu o cutie de vitalact, e inceputa am facut doar de doua ori cate 100ml din ea, fetitei mele nu ii prieste, il vomita..daca nu deranjeaza ca e desfacuta...si daca ii da cereale am si o punga de cereale cu legume(morcov si rosii) ce se dau de la 4 luni, tot asa, o singura data i-am facut. da-mi o adresa pe pm si-i fac un pachetel. mai mult din pacate nu pot, insa sa speram ca va primi ajutorul de care are nevoie. si de carut ma interesez cat costa transportul daca vrei(nu imi permit sa il trimit eu) sa daca ai drum pe la autogara din cate stiu sunt curse directe dorohoi-bucuresti..astept pm sa vb mai multe

mami de Daria si Maria


Am vorbit cu ei si se pare ca au incercat cu Vitalact si vomita si are diaree...offf, nu stiu ce naiba sa le fac.
Multumesc mult oricum.


Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008

http://community.webshots.com/user/Ramona198080


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Citat:
citat din mesajul lui nicol_mami

buna sau dat acele 4 cutii de lapte ,leas vrea eu va rog ..


Te rog sa-mi dai un PM.

Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)




Emma INVINGE!



Bazar pentru Sonia, Andrei, Mihaita

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Hop si eu pe la voi, mai rar asa, nu toata ziua,sa nu abuzez, doar cand e cazul

Uite povestea:
In luna iunie-iulie, pe la inceput va naste o tanara vecinica, care tot a asteptat sa se incropeasca ca sa faca si ea apoi un copil, insa de inbogatit nu a reusit, dar copil au hotarat ca daca tot vine, sa il si faca!

Este o viitoare mamica, la primul copil care nu are de niciunele

Adica, de mare ajutor i-ar fi
ceva mobilier pentru bb, adica un patut, leagan, carut,
poate hainute pentru nou nascut,
ce mai aveti si voi disponibil,
pentru ca intradevar o duc foarte greu, insa dorinta de a avea un copil a fost mult mai mare decat posibilitatile lor financiare.

Sunt oameni seriosi, nu sunt betivi, sunt doar foarte saraci.
Sunt in Bucuresti si daca aveti ceva diponibil, va rog sa imi dati un PM, ca pot veni eu sa le iau,sper
Va pup pe toate pentru sufleul mare pe care il aveti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:

Citat:
citat din mesajul lui angelseby

Am primit multe mesaje private ca urmare a postarii mele dar nici unul nu avea legatura cu mesajul meu,cred ca am fost suficient de clara,cand am spus ca DORESC SA AJUT O MAMICA DIN CONSTANTA.
Ma indoiesc de adevarata nevoie de ajutor ceruta de unele mamici,nu vreau sa supar pe nimeni dar asta este parerea mea.Nu voi raspunde la nimeni,in continuare astept mesaj doar de la o mamica din Constanta care are nevoie de hainute si jucarii,cu care sa ma intalnesc si sa discutam pentru a vedea daca cu adevarat are nevoie sa fie ajutata.Din punctul meu de vedere asa este corect.

Angela mami de puiut scump Sebastian-Andrei (02.05.2007)
Mamica de ingeras:Eduard-Andrei (N:15.03.2006 - D:17.03.2006)


Buna!
Mai jos este un mesaj postat in decembrie anul trecut:
Citat:
citat din mesajul lui alexia28
Buna,

Am gasit un anunt in revista Libertatea pentru femei, m-am gandit sa-l postez aici, anuntul se cheama "Am nevoie de haine de gravida", pe doamna o cheama Cristina este din Constanta si spune ca este mamica unei fetite de 5 ani iar peste doua luni va naste din nou, sotul i-a decedat acum 3 luni, are doar 600 lei salariu si va roaga din suflet daca cineva are o bluza, rochie, salopeta gravida marimea 48-50. Si-a dat si nr de telefon 0730.658.464.

Ma gandeam ca o putea ajuta chiar si cu hainute de copilas,cred ca are nevoie, eu o pot ajuta cu hainute de nou nascut, haine de gravi din pacate nu am marimea asta

Alexia de Natalia Maria 20.02.2008


Aici e si linkul unde incepe subiectul http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=128416&whichpage=18

Eu am vorbit la vremea respectiva cu mamica din Constanta la telefon si am aflat ca salopeta pe care o aveam eu era cam mica; stiu ca are gemeni si ca probabil are nevoie mare de ajutor. Poti afla si din paginile ce au urmat informatii suplimentare despre ea; daca doresti sa o ajuti pe ea eu iti pot trimite PM cu adresa; numarul de telefon este cel din anunt, eu pe acela am sunat si am vorbit.

Nu-i lasati steluta sa cada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Citat:
citat din mesajul lui linasobolina

Hop si eu pe la voi, mai rar asa, nu toata ziua,sa nu abuzez, doar cand e cazul

Uite povestea:
In luna iunie-iulie, pe la inceput va naste o tanara vecinica, care tot a asteptat sa se incropeasca ca sa faca si ea apoi un copil, insa de inbogatit nu a reusit, dar copil au hotarat ca daca tot vine, sa il si faca!

Este o viitoare mamica, la primul copil care nu are de niciunele

Adica, de mare ajutor i-ar fi
ceva mobilier pentru bb, adica un patut, leagan, carut,
poate hainute pentru nou nascut,
ce mai aveti si voi disponibil,
pentru ca intradevar o duc foarte greu, insa dorinta de a avea un copil a fost mult mai mare decat posibilitatile lor financiare.

Sunt oameni seriosi, nu sunt betivi, sunt doar foarte saraci.
Sunt in Bucuresti si daca aveti ceva diponibil, va rog sa imi dati un PM, ca pot veni eu sa le iau,sper
Va pup pe toate pentru sufleul mare pe care il aveti

Intreaba si vei primi un raspuns!


Lina, prin Brasov nu treci? am hainute de la Irinusha pentru bebici...

PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13.


http://thumb4.webshots.net/t/74/74/1/71/62/2388171620103554724cJxrGP_th.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelseby spune:

Buna,Oana!
Am vorbit dimineata cu o mamica din C-ta care cunoaste doua familii nevoiase,impreuna cu ea voi merge sa vedem despre ce este vorba.Am apucat sa promit ca le voi ajuta inainte sa vad postarea ta.Imi pare rau si sper sa nu te superi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:

Citat:
citat din mesajul lui angelseby

Buna,Oana!
Am vorbit dimineata cu o mamica din C-ta care cunoaste doua familii nevoiase,impreuna cu ea voi merge sa vedem despre ce este vorba.Am apucat sa promit ca le voi ajuta inainte sa vad postarea ta.Imi pare rau si sper sa nu te superi.

Angela mami de puiut scump Sebastian-Andrei (02.05.2007)

Mamica de ingeras:Eduard-Andrei (N:15.03.2006 - D:17.03.2006)


Cum sa ma supar??
Mi-am adus aminte de cazul asta si am postat, atat.
Ma bucur mult ca ai gasit cui sa ii oferi ajutorul pe care il poti da.


Nu-i lasati steluta sa cada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antonia_05 spune:

Vreau sa multumesc pe aceasta cale SELENEIpt hainutele primite!!si pt gestul frumos pe care la facut pt fetita mea mai mare Antonia!!Sa-ti dea D-zeu multa sanatate tie si familiei tale!!Iti multumesc inca o data pt gest!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddeiutzz spune:

Donez pt un bebe baietel ce se va naste luna aceasta, mai sau iunie un combinezon gros, tricouase, body-uri, pantalonasi, bluzite. Inafara de combinezon, majoritatea sunt de purtat in casa sau pe sub hainute.
Valabil pana pe 12 aprilie.

Mergi la inceput