Pentru copii (hainute, lapte, cosmetice, etc.) - 9

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Buna fetelor,

Sunt o mamica de noiembrie decembrie si indraznesc sa va scriu pentru nepotul unei prietene.Am vorbit astazi cu ea, nepotelul ei are 3 luni si 5, 300 Kg.Parintii nu au servici, deci niciun venit, doar alocatia celui mic...Mama are san, dar nu destul si-i da bebelului completare MILI lapte de vaca.Daca puteti sa-i ajutati cu ceva, hainute, pampersi, carucior, va rog sa-mi dati un PM, pt. a va da datele lor de contact.Fetele din provincie, care pot ajuta, puteti trimite colet si platesc eu taxele postale.
Va multumesc anticipat!

Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008

http://community.webshots.com/user/Ramona198080


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Numai lapte de vaca nu e Milli, of, Doamne...

Daria Nandini

http://b1.lilypie.com/KfqTp2.png

Am adus pe lume o minune!


Lucrusoare de daruit





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariutza_mea spune:

si eu i-am dat lapte de vaca fetitei mele chiar din primele saptamani de viata, cand nu am avut cu ce sa iau lapte praf..si nu am luat mili ca era mult mai scump. nu e mare problema atata timp cat ii da si san. daca ar fi hranit cu formula si i-ar da de ex o masa din 3-4 lapte de vaca atunci ar putea fi pb la nivel digestiv. si inca ii mai dau fetitei lapte de vaca atunci cand nu am lapte praf si nici bani. daca nu-l varsa nu sunt probleme, cu atat mai mult cu cat ii da completare un lapte de vaca destul de bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Malta am trimis cosmeticele pentru protejata ta.Scuze de intarziere

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmuletepovestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI


EMA INVINGE CANCERUL!!!!!!!


UN VOT VA RUGAM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cryss26buc spune:

O hranire exclusiv cu lapte de vaca duce la rahitism destul de nasol din pacate am o prietena care a patit o cu copilul ei...nu e de joaca si mie imi este si mi a fost enorm de greu sa i cumpar formula eu ii dau Nan3 acum care este 25 ron cutia si imi trebuie cam 3 cutii pe sapt faceti voi socoteala dar asta este copilul e prioritar macar pana la 1 an se da formula daca ii da si san nu stiu ce sa zic depinde cat san cat lapte de vaca primeste copilul dar o sfatuiesc sa faca tot posibilul sa i ia lapte formula...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Laptele de vaca la bebelusi asa mici nu e prea ok. Trebuie fiert diluat cu apa si pus zahar in el (stiu medicii de familie care e 'reteta', dar sigur se gaseste si pe net, in cartile alea vechi 'mama si copilul'), pt ca are foarte multe saruri in comparatie cu laptele de mama. Asta poate duce la probleme grave de digestie si mai ales la rinichi. Nu e obligatoriu sa se intample asa, dar e riscant. Cand erau gemenii mici medicul de familie mi-a dat hartie sa le iau de la asistenta sociala lapte praf gratuit. Nu prea ii venea sa creada ca am eu lapte suficient pt amandoi. Se dadeau 6 cutii de lapte praf (vitalact parca) de copil pe luna. Intr-o singura luna am luat, apoi m-am lasat pagubasa. Nu stiu daca se mai dau acum, dar merita intrebat. E aiurea ca trebuie sa mergi la medicul de familie, apoi la centrul ala de distributie (unde se da lapte intr-o singura zi pe luna si e bataie mare cot la cot cu 'connationalii' care se luptau sa ia cutiile de lapte pt ca apoi sa le vanda la jumate de pret o strada mai incolo), dar eu zic ca meriat sa faci efortul asta decat sa dai lapte de vaca la bebeus de cateva luni. Acum sper ca ce spun eu aici de laptele praf gratuit de la stat sa mai fie vaabil. Oricum, este lapte formula mai ieftin de 25 ron/cutia. Mai bine dai un lapte praf mai prost calitativ decat sa nu dai deloc.



Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=14" target="_blank">Clipe de viatza - gemei pupaciosi

Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramo2007

Buna fetelor,

Sunt o mamica de noiembrie decembrie si indraznesc sa va scriu pentru nepotul unei prietene.Am vorbit astazi cu ea, nepotelul ei are 3 luni si 5, 300 Kg.Parintii nu au servici, deci niciun venit, doar alocatia celui mic...Mama are san, dar nu destul si-i da bebelului completare MILI lapte de vaca.Daca puteti sa-i ajutati cu ceva, hainute, pampersi, carucior, va rog sa-mi dati un PM, pt. a va da datele lor de contact.Fetele din provincie, care pot ajuta, puteti trimite colet si platesc eu taxele postale.
Va multumesc anticipat!

Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008

http://community.webshots.com/user/Ramona198080





Ramo2007, ti-am trimis PM!

Numai bine!

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Luminita, multumesc!
Ma gandesc sa vorbesc cu medicul meu de familie sa iau laptic praf, ca pt. mine (adica fetita mea) si sa i-l dau mamicii care are nevoie.

Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008

http://community.webshots.com/user/Ramona198080


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cryss26buc spune:

se da gratuit numai vitalact dar trebuie sa indeplinesti niste conditii sal min ,copil cu probleme..etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariutza_mea spune:

am si eu o cutie de vitalact, e inceputa am facut doar de doua ori cate 100ml din ea, fetitei mele nu ii prieste, il vomita..daca nu deranjeaza ca e desfacuta...si daca ii da cereale am si o punga de cereale cu legume(morcov si rosii) ce se dau de la 4 luni, tot asa, o singura data i-am facut. da-mi o adresa pe pm si-i fac un pachetel. mai mult din pacate nu pot, insa sa speram ca va primi ajutorul de care are nevoie. si de carut ma interesez cat costa transportul daca vrei(nu imi permit sa il trimit eu) sa daca ai drum pe la autogara din cate stiu sunt curse directe dorohoi-bucuresti..astept pm sa vb mai multe

Mergi la inceput