Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (83)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

"Seara

Votat Mufi si Guguluf!

Noi am fost (iar) la dr. oftalmolog si vestea proasta e ca inca nu-i ok cu strabismul, asa ca vom "penaliza" 3 saptamani ochiul sanatos cu atropina, pentru a-l obliga pe cel lenes sa-si revina. Vestea proasta (iar) e ca dr. era super racita, avea masca, insa m-au trecut fiorii..sper ca in 20 de lei aia sa nu fi intrat si vreun virus..

Vestile bune sunt ca Robert papa bine, am mancat azi tot 3 la masa, noi fripturica cu legume, el pe tavita lui finger food, carnita, legume pe care si le lua singur baga in gura, mesteca... Aveam emotii mari, pt ca initial dadea sa le inghita apoi le aducea in dinti. Suntem mari, ce mai...

LMA sarbatoritilor de azi: Darius si Stefan

Ma duc la Cireasa de pe tort! Noapte buna cupii!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinabulina spune:

cleo, multumim de urari
despre scaun, cred ca acela va ramane. as vrea eu kidex, dar cred ca ma bate tati

lorich, ai spus ca ati fost IAR la oftalmolog. de cate ori ati fost? ce vi s-a spus? ati facut vreun exercitiu, ceva? si fiica-mea are putin strabism. de fapt, acum parca nu mai are, doar uneori, rar, ii mai fuge ochisorul. dar ma intereseaza subiectul. detaliaza-mi putin, te rog, cand poti

georgiana, de gogoasa balerina teodora maria din 15 mai 2008
Ia te uita ce mare sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Citat:
citat din mesajul lui chinabulina

lorich, ai spus ca ati fost IAR la oftalmolog. de cate ori ati fost? ce vi s-a spus? ati facut vreun exercitiu, ceva? si fiica-mea are putin strabism. de fapt, acum parca nu mai are, doar uneori, rar, ii mai fuge ochisorul. dar ma intereseaza subiectul. detaliaza-mi putin, te rog, cand poti

georgiana, de gogoasa balerina teodora maria din 15 mai 2008
Ia te uita ce mare sunt


Georgiana, prima data la 4 luni jumate era f pronuntat, am fost la dr. si i-a prescris Corectol-niste picaturi din Franta -un tonic ocular.
Acum o luna am fost iar, si se pare ca ochiul drept e nitel mai lenes si ar trebui "astupat" ochiul stanga, dar cum asta nu se poate la varsta lui ca ar smulge imediat orice plasture... a ales sa-i dilate ochiul sanatos pt 3 saptamani (o picatura de atropina o data pe saptamana).
Azi am fost la control si inca nu-i ok, mai punem atropina aia 3 sapt, apoi vom contina cu Corectol, care nu se pune daca exista o diferenta de unghi intre ochi, deci numai dupa corectia ochiului drept.

Aaaa... ca sa-ti spun, deja mie mi se pare ca e f bine ochiul , dar dr. il masoara cu tot felul de aparate si cica inca nu fixeaza la fel cu ambii ochi.
Exercitiile nu emrg inca, nu se poate concentra el prea mult sa urmareasca un obiect, fara sa miste si capul.

Sper sa-ti fie de folos info. Va pup.


Lori, mami de Robert din 9.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Am uitat sa va zic, vineri a fost Costi in Hambarului, sa duca inapoi banii de stimulent primiti anterior, ca mi-a venit reglarea cu indemnizatia. A intrat iar la directoare, a intrebat-o cand primim banii cu 85%. Zicea ca de vreo doua saptamani s-au apucat si baga miile de cereri si fac calcule, cel mai probabil o sa fie 1 aprilie cand se va incepe plata indemnizatiei cu 85%, posibil sa se intinda chiar la inceput de mai pina se platesc toate.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla Suntem in concurs la www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=11" target="_blank">Clipe de viata 2008 gab1 si gab2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Fetelor buna seara,

1. Mai dati-mi si mie idei de papica impotriva constipatiei, Vlad e constipat de vreo 4 zile, n-a iesit decat cu supozitor. Am luat prune, pere, nimic deocamdata. Si cand fusera bebeii constipati pe aici, n-am luat notite, scuze.

2) Am fost la CArul cu bere, deosebit restaurant cu lume buna si mancare exceptionala. Vlad a fost vedeta. Dupa, l-am lasat sa plece cu mama la curte si am ramas ca 2 porumbei.

3) Am fost la film, la "CAlatorie spre centrul pamantului", 3D, o porcarie de zile mari, trasa de par si presarata cu dulcegarii ieftine. Dar la cat sunt de fricoasa am tresarit de cateva ori si mi-a mai crescut si adrenalina.

4) Am facut cumparaturile pt saptamana viitoare la Real....si ne-am luat creveti si somon crud pt o cina romantica in seara asta.

MsBB, Laurita, multumesc iubitele pt urari!


Chinabulina, atunci asteptam vesti bune despre gogosica frumusica!

Nicole, ce bine ca ne-ai mai scris! Si ce diversitate de legume, ce sanatos il hranesti pe David! MA bate gadul sa-i fac si eu un coktail d-asta de legume sanatoase, saptamana viitoare, mersi de idee


Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alysh

Fetelor buna seara,

1. Mai dati-mi si mie idei de papica impotriva constipatiei, Vlad e constipat de vreo 4 zile, n-a iesit decat cu supozitor. Am luat prune, pere, nimic deocamdata. Si cand fusera bebeii constipati pe aici, n-am luat notite, scuze.

2) Am fost la CArul cu bere, deosebit restaurant cu lume buna si mancare exceptionala. Vlad a fost vedeta. Dupa, l-am lasat sa plece cu mama la curte si am ramas ca 2 porumbei.

3) Am fost la film, la "CAlatorie spre centrul pamantului", 3D, o porcarie de zile mari, trasa de par si presarata cu dulcegarii ieftine. Dar la cat sunt de fricoasa am tresarit de cateva ori si mi-a mai crescut si adrenalina.

4) Am facut cumparaturile pt saptamana viitoare la Real....si ne-am luat creveti si somon crud pt o cina romantica in seara asta.

MsBB, Laurita, multumesc iubitele pt urari!


Chinabulina, atunci asteptam vesti bune despre gogosica frumusica!

Nicole, ce bine ca ne-ai mai scris! Si ce diversitate de legume, ce sanatos il hranesti pe David! MA bate gadul sa-i fac si eu un coktail d-asta de legume sanatoase, saptamana viitoare, mersi de idee


Vlady


alysh, la carul cu bere nu e fum?

regim alimentar anticonstipatie, ce a functionat la Mara:
-schimbat apa plata (i-am alternat Borsec cu dorna, si uneori Bucovina, unde culmea am remarcat ca bea mai mult lapte!!!)
-eliminat orez, morcov fiert, branzica
-hidratare - Mara refuza apa, io ii fac laptele cu o dilutie mai mare, adica mai adaug 10-20ml apa la un 120ml lapte preparat
-suc de fructe: mandarine, morcov crud, portocale (io le diluam)
-mar crud
-pt ca refuza apa, ii diluez toate alimentele la linguritsa, le fac mai apoase, mai curgatoare
-borcanele cu: pruna, piersica, caisa, para (HIPP am fol. noi)
-piure de legume mai apos, mai lichid, cu 1-2 lignuritsa ulei masline(am marit putin cantitatea), cu avocado, dovlecel, ardei kapiat despielitat
-cerealele de seara - fara orez (sunt unele integrale, nu mai stiu de la ce, Novalac cred, sau la Milupa cu musli)


gata

mai erau ceaiuri.


Lorich, la voi cum mai e relatria cu nea nelu KKnelu? cum i-ati dat de cap?


gabitzam, daca se dau aia 85%, pai io am depus cererea nr 115...... daca ne iau in ordinea dosarului, apai io ar trebui sa fiu beata, bauta, trezita si iar imbatata.


gata. cine nu-i gata il iau cu lopata. si mananca toata ciocolata.



o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

am fost pe la o prietena, a carei fetita e nasc tot in 5 iun. s-au jucat, mangaiat, lins, bagat mana in oki, culcat, am mai socializat si noi putin. acu descarc poze, pt cine vrea sa vada 2 fete okioase.



VOTATI-NE

The cheese to my macaroni - Mufitza Ariana Elena
Cand eram mica, mica cat o furnica...
Dau petrecere
Ma vezi live aici
Acuma sunt mare

Uite asa am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cleo78

nicole, unde in antalya mergeti?
noi vrem sa mergem cam tot atunci, in iunie, dar cu tot cu piticanie, la un all inclusive.


o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008


Cleo - noi mergem in Lara, la hotel royal wings, plecam pe 20 iunie. Abia astept. Voi unde mergeti?
Eu nu-l iau cu bebe ca toti ceilalti sunt fara copii si imi va parea rau eu sa parasesc grupul la ora 21 sa doarma bebe. Cred ca e mai bine asa pentru noi, iar bebe se va simti super la parintii mei care-i fac toate poftele.

Poze
Evolutie David
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Cleo, saru'manutzilii. In obsesia mea de a-i da cat mai mult calciu, l-am indopat zilnic dimineata cu branza de vaci. Asta cred ca l-a dat peste cap. O sa-i iau si eu borcanele de fructe de la Hipp, macar o perioada.

LA Caru' cu bere n-a fost deloc, deloc, fum. Am vazut ca fumatorii sunt exilati la subsol, fara nici o legatura cu parterul sau etajul si asta m-a bucurat mult.
Vlad s-a imprietenit cu o fetitza frumoasa de 3 ani acolo. O sa pun poze...cand oi avea energie.

Sunt stoarsa nu stiu ce naiba am de cateva zile, dar cad lata seara. Totusi azi am fost la restaurant, film, acum sunt cu sotiorul acasa, astept cina....dar ma simt fara vlaga. Sa fie astenia.....dar daca ma gandesc bine am alergat ca nebunii si azi sa nu cumva sa pierdem ceva , offf!

PS : Mi-a placut faza cu : ardei kapiat despielitat....saracu, dupa ce ca e capiat mai e si despielitat


Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Lorich imi pare rau sa aud cu ochisorul dar ai sa vezi ca in timp isi va reveni. Eu am patit asa cand eram mica si ma ducea mama si faceam exercitii de 2 ori pe saptamana si in timp s-a reglat si ochiul cel puturos!

Iulia asteptam poze!

Gabitzam mercic de info!

Mergi la inceput