Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (83)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Mai vroiam sa zic asa: cu concursurile, eu zic ca-s toate 'trucate'. Daca va amintiti cand am inscris-o eu pe Victoria la "Eyes that says it all" si nea-ti votat toate eram nelogata si am toooot verificat pana s-a terminat concursul, si Victoria ramasese pe primul loc. Ei, dupa ce s-a terminat concursul, "aterizase" pe locul 22!!! Asa ca eu m-am lamurit. Si nasa-sa a tot verificat si tot asa ii arata, ca Victoria e pe primul loc, pana au inchis concursul si apoi au ales ei cine e pe primul loc, fara s aconteze voturile, se pare. Am fost taaaare dezamagita, dar nu conteaza, ptr. mine si daddy e pe primul loc si va fi intotdeauna.

_
Victoria Isabella

http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Vazut poze cu papatoare superba de spanacel
Fetele, imi pare tare rau ca nu va pot vota :(((

_
Victoria Isabella

http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Citat:
citat din mesajul lui Desiree2002

Mai vroiam sa zic asa: cu concursurile, eu zic ca-s toate 'trucate'. Daca va amintiti cand am inscris-o eu pe Victoria la "Eyes that says it all" si nea-ti votat toate eram nelogata si am toooot verificat pana s-a terminat concursul, si Victoria ramasese pe primul loc. Ei, dupa ce s-a terminat concursul, "aterizase" pe locul 22!!! Asa ca eu m-am lamurit. Si nasa-sa a tot verificat si tot asa ii arata, ca Victoria e pe primul loc, pana au inchis concursul si apoi au ales ei cine e pe primul loc, fara s aconteze voturile, se pare. Am fost taaaare dezamagita, dar nu conteaza, ptr. mine si daddy e pe primul loc si va fi intotdeauna.

_
Victoria Isabella

http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02


De toata jena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Buna,
Am inceput mesajul asat aseara, insa nu a mai functionat serverul.
Noi suntem bine, papam bine, mergem de-a busilea prin toata casa. Mananca apropae de toate. Acum masa de la ora 5 e compusa din mancare de legume de sezon: urzici, spanac, stevie, loboda pe care le amestec cu branzica si le mananca foarte bine.
Zice doar mama, dada, si in res gangureste in toate felurile.
Noi ne-am rezervat plecare in Antalya in iunie. Abia astept. Vom merge fara bebe, David va merge la mare cu parintii mei. Abia astept vacanta asta sa ma relaxez.

Monik – mi-a fost greu la inceput, acum gandesc asa: asta-I viata, si micutul meu trebuie sa se obisnuiasca cu idea ca mami nu va fi intotdeauna langa el. Sper din tot sufletul ca experienta asa sa-I faca numai bine lui si sa fie un barbat independent.
Alysh – m-am uitat la pozele voastre, ce cuminte sta el in ligheanul de rufe. Sunt sigura ca te ajuta la treburile gospodaresti.... este un dulce. Cat priveste bona, eu tot prin cunostinte, am avut mare noroc.
Simoncip – asa este, la fata nu arata, insa la manute si la burtica nu-l intrece nimeni. M-am uitat si la pozele voastre, a crescut Matei, are fata de copil, nu mai este bebelus si seamana din ce in ce mai mult cu David, doar sunt frati...
Laura – of mititelul, iar dintzoci...Ce barbatel mare ai tu in poze...imi place foarte mult fesul, iar tu arati super, esti o slabanoaga...tine-o tot asa
Iulia – o sa fie o printesa tare dragalasa in rochita aia si cu siguranta o va mai imbraca si cu alte ocazii. Si eu tot pastrav ii dau , pangasius nu i-am dat niciodata. Eu i-l prepar la cuptor cu legume.
Diana – oau 8 dintisori, pai voi chiar mestecati.
Lilly – pupici printesei , nu esti tu de vina...
Ylari- si eu ca si tine, sunt pe fuga pe aici, insa tu tot mai postezi de cateva ori pe saptamana, eu insa nu prea pot. Calatorie placuta, sa ne aduci poze
Miss – te referi poate la greutate ca e mai avansat....seamna cu taica-sau, e vorba de gene. Sotul are un metabolism uimitor, cantareste mult, insa nu prea arata. Imi pare rau sa aud de David al tau ca inca are probleme cu alergiile. Bine ca ai descoperit ce le provoaca.
Doloress- eu m-am plans doctorului, insa mi-a zis ca se incadreaza in grafic...grasunul meu
Ca eric – ce haoios e puiutul tau in filmulet


Va pup fetelor !


Poze
Evolutie David
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Am votat si eu papuselele noastre la concursul Pampers


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla Suntem in concurs la www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=11" target="_blank">Clipe de viata 2008 gab1 si gab2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinabulina spune:

vreme de doi lei. dar a trebuit sa iesim la cumparaturi, sa luam legume si fructe pentru gogoasa... am fost in kaufland si, cand sa plecam spre casa, gogoasa a adormit in masina. asa ca a trebuit sa ne mai plimbam, ca sa n-o trezim. si am ajuns in metro. unde am vazut ceva interesant: noi ne-am hotarat la scaun de masina chicco key 1. pe net l-am vazut in jur de 560. la metro - 464 nu l-am luat, dar avem de gand (nu era cazul acum)
v-am spus ca am copil kkcios, da?

georgiana, de gogoasa balerina teodora maria din 15 mai 2008
Ia te uita ce mare sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Am intrat doar sa va spun ca am votat bb Iasmi si Mufi, succes!!
Ca_eric ce dragut filmuletul cu puiul la 6 luni jumate...mi-a trezit nostalgiiiii!!
Alysh distractie frumoasa La resto! si la multi ani!!!
Nicole ce frumos ca plecati doar voi in Antalya!! Tre sa ne facem si noi planuri, eu sis, sotii si 3 bbici, dar nu reusim sa ne aventuram decat pana in Bulgaria.
Gata Fug sa ne jucam carti cu prietenii...sper sa nu ne tina iar toata noaptea..Ah!! SI mi-am rezolvat o masea azi, imi cazuse plomba... ma simt mult mai bine

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Georgiana, este bun Chicco Key 1, asta il avem si noi la Raducu, sta foarte bine in el. Scaunul il avem de la Andrei, a fost foarte folosit, s-a mentinut foarte bine. Este bun pretul de la Metro. Poate doar la Kidex sa mai gasesti vreo oferta de scaun, daca mergi la Kidex.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla Suntem in concurs la www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=11" target="_blank">Clipe de viata 2008 gab1 si gab2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

M-am intalnit intamplator cu Leeloo si baietelul cel mare in magazinul Next din Mall-ul din Baneasa

De acolo i-am luat o geaca de iarna lui Raducu. Pentru iarna viitoare. N-am rezistat, prea era portocalie si frumoasa si redusa 50%


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla Suntem in concurs la www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=11" target="_blank">Clipe de viata 2008 gab1 si gab2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

nicole, unde in antalya mergeti?
noi vrem sa mergem cam tot atunci, in iunie, dar cu tot cu piticanie, la un all inclusive.

sanatate multa la pui de chinabulina. si sa stii ca e bun pretul, la expo tot asha era, 450, 460, deci zic ca e super afacere.


fetelor, is ca hamsterul-adun tot felu de chestii.... Am fo in Auchan, si cand am despachetat, am realizat ca mai aveam inca 4 sapunuri , inca 2 baxuri de hartie inginerica, si inca 2 pachete de nisip la pisica si etc,pe langa ce am mai luat, plus ca mai am alte chestii mici care erau acolo dar nu le gaseam ca nu apuc sa fac ordine si sa mi le depan.


desiree, chiar de toata jena. nici io nu ma bazez pe din astia... citisem undeva ca probabilitatea de a castiga la loto e la fel de mica cu cea de a fi lovit de o mashina pe strada. Am decis ca nu vreau sa umblu la acea probabilitate, si ma multumesc cu ce imi da Dumnezeu si sper sa fie multa sanatate.

pup.






o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput