Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (83)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrada79

Lorich imi pare rau sa aud cu ochisorul dar ai sa vezi ca in timp isi va reveni. Eu am patit asa cand eram mica si ma ducea mama si faceam exercitii de 2 ori pe saptamana si in timp s-a reglat si ochiul cel puturos!

Iulia asteptam poze!

Gabitzam mercic de info!


acu le sui



VOTATI-NEEE, VOTATI-NEEEE
odata pe saptamana, pana-n aprilieeee!!!

The cheese to my macaroni - Mufitza Ariana Elena
Cand eram mica, mica cat o furnica...
Dau petrecere
Ma vezi live aici
Acuma sunt mare

Uite asa am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinabulina spune:

lorich, multumesc mult de informatii, sunt foarte folositoare . cand scapam de marmelada mergem si noi la oftalmolog
alysh, pentru constipatie (nici nu-mi vine sa cred acum ca a mea e de felul ei mai constipata) eu ii dau suc de fructe (portocale de cele mai multe ori), dovlecel, prune, ceai de musetel (in care uneori pun humana milchzucker)... si nu mai stiu acum, ca-mi vin in cap numai remedii impotriva diareei
pofta buna la creveti si somon . exact la astea ne-am uitat si noi azi in metro...


georgiana, de gogoasa balerina teodora maria din 15 mai 2008
Ia te uita ce mare sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Am revenit si noi din vizite. Sambata avem cateva ore fara-bb....mooor de dorul ei! Dragoste cu nabadai...cand vreau sa mi-o ia si mie cineva sa plec macar o ora, cand nu-s cu ea ma usuc de dorul ei.

Multumim frumos pentru voturi tuturor!!

Lori imi pare rau de rezultatul de la oftalmo. Las ca se rezolva, insa! Pupam Robertel!

Alysh ai primit cam toate sfaturile anti-constipatie, mai putin unul care a mers la un baietel cu ochi albastri (de mai sus ) ideea subsemnatei (de care-s f mandra ). Incearca Biotics. Un plic/zi. Mai stiu ca spanacul este bun. Cam astea.

In rest...nu stiu ce sa va mai scriu...aaa...daca maine e frumos afara ies cu rolele in parc...si cu copil in carutz! Abia astept. Care mai vine in Herastrau?

Noapte buna si linistita sa aveti!
Va



mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati

Cat de maaaare sunt!!



Votati-o pe Iasmina! Un vot pe saptamana, pana in 12.04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Fetelor am si eu o intrebare:

pentru Bulgaria imi trebuie pasaport pentru bebe ? Sau merge sa trecem cu certificatul de nastere?

Poze
Evolutie David
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

poze de la intalneala cu Vanessa

http://s486.photobucket.com/albums/rr229/iuliaturcescu/9%20luni/?action=view¤t=DSC05391.jpg



VOTATI-NEEE, VOTATI-NEEEE
odata pe saptamana, pana-n aprilieeee!!!

The cheese to my macaroni - Mufitza Ariana Elena
Cand eram mica, mica cat o furnica...
Dau petrecere
Ma vezi live aici
Acuma sunt mare

Uite asa am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

http://dement.ro/ele/pentru-momentele-de-criza-domestica.html



VOTATI-NEEE, VOTATI-NEEEE
odata pe saptamana, pana-n aprilieeee!!!

The cheese to my macaroni - Mufitza Ariana Elena
Cand eram mica, mica cat o furnica...
Dau petrecere
Ma vezi live aici
Acuma sunt mare

Uite asa am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Neata fete

E frumos afara...dar nu stiu daca il conving pe B sa ne scoata in Herastrau. CA in fiecare duminica avem o gramada de treaba
Noi vrem un baietel mai mare, clar!! A primit de ziua lui de 10 luni
un laptop de jucarie si o masinuta teleghidata...Asta de la socri

Alysh iubita, suc de morcov crud, portocala pe stomacul gol, astea au mers la noi..Sper sa -si revina si Vlady, ca tare grea e constipatia...
Nicolenu stiu daca se poate ajunge cu certificat, nu am sunat la ambasada...desi ar fi o idee...Eu cred ca ii fac pasaport oricum, sa scap, cine stie ce se iveste si unde ne hotaram sa-l mai luam..mai bine sa fie facut.ce-ar fi sa ne intalnim pe acolo???


Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Gabitzule buna ideea sa iei hainuta de acum, la reducere. s-o poarte sanatos!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

LA MULTI ANI MIRCISORRRRRRRRRRRRRRR!!!! SA CRESTI MARE SI NOROCOS!!!

Multumesc mult tuturor pentru sfaturi anti-constipatie. Biotics nu e cumva pro-constipatie? Eu i-am dat lui Vlad cand avea diaree

Ne pregatim sa mergem sa ne luam flacaul! Imi e un dor nebun de el! Dar ma simt mult mai bine cand il stiu la mama....sunt si eu mai linistita. Am papat aseara sushi De ce mi-or placea mie asa mult fructele de mare, in special cele care pot fi mancate crude, vii?????

Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Neata

Citat:


In rest...nu stiu ce sa va mai scriu...aaa...daca maine e frumos afara ies cu rolele in parc...si cu copil in carutz! Abia astept. Care mai vine in Herastrau?


Io, io... pe la ce ora? Te sun...

Alysh vad ca ai primit toate sfaturile bune, Cleo noi i-am dat de cap, daca poti sa-i zici asa cu Bioticsu de care zicea Ina, dar am zis sa nu-i dau chiar mereu asa ca i-am dat o perioada si Lactuloza-cam o sapt si ceva. Acum am inceput sa-i scad doza, si avem deja doua zile fara. Deci la noi e clar, inca nu se poate regla din alimentatie. Asta e, asteptam primavara, vara cu caise, microbi

Alysh biotics e suuuper si la una si la alta, regleaza either way. Asta e "certificat" de Robert.

China uf, sa scapati de Dna Marmelada, trimite-o la Buc.

Andrada si nu numai ca ai scapat cu ochisorii, dar uite ce fata frumoasa te-ai facut.

Nicole stiu ca trebuie trecut bebe pe pasaport sau sa-i faci propriul lui pasaport, nu conteaza tara. Sa se fi schimbata asta?

Iulia am mentionat ca Mufita e o scumpicica? Da-i pup de la noi!

Aseara a luat Cristi de la aeroport niste hainute de la cumnata din strainataturi ...deci la 10 noaptea plangeam cu ele in brate, sunt superbe. Gata, retrag ce-am mai zis ca hainele de baieti nu sunt frumoase, sunt absolut superbe, doar ca traim noi in Romania! Mai vreau un baiait sa fie purtate bine


Robert doarme, eu astept omleta by tati, aapoi fac ceva de papa (hihihi si noi tot somon azi) si apoi iesim.

LMA bebei de nota 15! Andrei, Tudor, Teodora, Mircea, Ilinca!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008

Mergi la inceput