Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 31

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Dalina multa sanatate.

Luminita sa stapaniti si folositi sanatosi noile achizitii... foarte frumoase scaunelele... Elena a avut tot de al chicco, dar alta natie... si inca rezista... musamaua de la husa a inceput sa crape... dar are o varsta il avem de 4 ani...

karina probabil vei face tratament cu un antibiotic permis in sarcina... si scapi de problema... nu cred ca-i ceva grav... o sa te linisteasca dr. tau.
Eu stiam ca si pericole/riscuri... inainte de a ramane gravida... ca o posibila cauza pt. care nu ramai gravida... dar acum, tratamentul va rezolva problema... probabil sunt pericole daca nu ai face tratamentul ... dar altfel, nu cred...

Lili si tati al nostru mai greseste, daca nu se uita atent la ei


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=10" target="_blank">Clipe de viata 2008 (ely)



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

bogdanaFELICITARI mamico, sa fie baietii sanatosi si sa va bucurati de ei.
clara nastere usoara si 2 fetite sanatoase si frumoase.

"Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele."
Les Brown

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delfi spune:

buna mamici si burtici
suntem doi nazdravani care avem nevoie de ajutorul vostru. Daca va place de noi votati-ne
http://concurs.pampers.ro/profile/28157
multumim frumos

Mona mamica fericita de Alexandru Luca si Cristian Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dalina2x2
[Luminita, tot mai frumosi de fac pufosii nostri!
Iar de scaunele, ce sa mai zic? Sunt super! Hai sa te-ntreb: se scot husele sa le poti spala? Ca, la cat arata de bine, m-ar durea sufletu' sa nu se scoata.. Sa vezi ce frumoase se fac mai dupa un anisor incolo, cand incep sa pape singurei sau fac mutre la papica si-ti dau peste mana sau apuca linguritele si "picteaza" prin aer cu ele..
Oricum, felicitari pentru achizitii! Sa le folositi sanatosi!



Multam mult de aprecieri!

Nu doar ca se scot husele, dar nici nu sunt din bumbac/material textil, sunt dintr-un material impermeabil, gen musama, dar muuult mai moale. Deja au inceput sa devina mai 'frumoase', dupa prima inaugurare.... centurile negre arata acum asa de bine cu piureu de morvoc uscat pe ele! O minunatie...Oricum, fiecare piesa/bucatica din scaun se demonteaza si se poate spala.

Scaunele sunt Chicco Polly, daca intereseaza pe cineva, da-ti search cu google si apar imediat.

Imi pare rau ca nu le-a trecut raceala fetelor, va tin pumnii sa va faceti bine repede si poate sa nu fie nevoie de antibiotic!



Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elyanne

Luminita sa stapaniti si folositi sanatosi noile achizitii... foarte frumoase scaunelele... Elena a avut tot de al chicco, dar alta natie... si inca rezista... musamaua de la husa a inceput sa crape... dar are o varsta il avem de 4 ani...



sar'na mult! si eu tot in ideea asta am dat o caruta de bani pe ele, ca sa reziste cat mai mult, sa le folosim macar pana fac ei 3 ani, daca nu s-or plictisi de ele... singurul dezavantaj e ca sunt cam mari si acum, bucataria mea care mi se pare imensa, de 11mp, pare miiica si neincapatoare.... nu am loc sa mai arunc un bat.... asta e.

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

nu am vesti inca de la clara, de 2 zile nu mai stiu nimic....
sper sa fie totul bine... va anunt daca aflu ceva....

Doamne ajuta!

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teddy_micutz spune:

Buna, tuturor mamicilor de gemeni si tripleti. Multa sanatate voua si minunilor voastre si sa va bucurati de fiecare zambet al lor.

Eu sunt o viitoare mamica de gemeni, baietei (saptamana 35 in desfasurare)si in egala masura o f. nou venita pe acest forum (va citesc povestile de cateva zile, dar abia acum mi-am facut curaj sa scriu. Am o intrebare care nu imi da pace de cateva zile - In saptamana 32 am fost internata la Sp.Polizu pentru iminenenta de nastere prematura - au reusit sa opreasca contractiile cu perfuzii de Gynipral si antispastice. Tot atunci mi s-a facut si echo (nu de catre dr mea) si bb-ii aveau cam 1400 gr unul si 1500 gr al doilea +/ 100 gr. O intarziere de 1 sapt fata de "normal". Saptamana aceasta, dr mea mi-a fcaut in cabinetul sau o alta echo si, culmea, mare crestere nu s-a inregistrat (au cam 1570 amandoi - intarziere de 3 sapt. Dr nu s-a aratat f ingrijorata, dar nici nu mi-a raspuns f ferm la intrebari. Sa conteze atat de mult oare faptul ca echo s-au facut la aparate diferite si de catre medici diferiti? Imi tot spun ca este o greseala, dar pe de alta parte mi se pare ca nu am o burtica f mare si nici nu am mai luat aproape deloc in greutate... Voua vi s-a intamplat asa ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

bogdana felicitari!! te asteptam cu vesti
nici o veste de la clara?? sper sa fie bine
am fost de dimineata la zoo, un zoo mic dintr-un parc din apropiere, ca inca nu e vreme de mers la zoo cel mare
cand am intrat o capra tocmai fatase un pui, mai avea inca placenta atarnata si-l lingea pe cel mic, cand am iesit il lingea pe al doilea deja; m-a impresionat ca puiul cel 'mare' deja mergea in picioare, iar tatal ii cerceta pe amandoi
scaune de masa - am doua in bucatarie pe post de mobila... nu mai vor sa stea in ele decat ca sa faca antrenament la urcat / coborat
au inceput sa vorbeasca MULT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

Citat:
citat din mesajul lui delfi

buna mamici si burtici
suntem doi nazdravani care avem nevoie de ajutorul vostru. Daca va place de noi votati-ne
http://concurs.pampers.ro/profile/28157
multumim frumos

Mona mamica fericita de Alexandru Luca si Cristian Matei


mona frumosi flacai ai
din pacate eu nu pot vota ca nu am telefon de retea mobila din ro
mai treci pe la noi sa ne zici de tine si baieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

mona, sa-ti traiasca flacaii!

mamaana, cat au minunile acum? (nu mai stiu, ca daca nu scrie la semnatura... ei, da... cu juma' de an mai mici ca ale mele.. M-am uitat in listuta! ) Asa au inceput si ale mele, dupa doi anisori, sa-si dea drumu' si acuma nu ma mai tin la ele!!
Vorbarie multa si pupicei pe masura va dorim!
(ar fi fain sa-ti notezi cat poti cam ce zic si sa vezi ce diferenta mareee e de la o luna la alta, ca nu-ti vine sa crezi!

Claraaa...! Macar un mesaj, asa... Tinem pumnii!

Mergi la inceput