Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 31

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 3in1 spune:

Bogdana, felicitari! Iti dorim laptic mult si bebei sanatosi! Refacere rapida!

Luminita, transmite salutari lui Clara, te rog. Have fun, la shopping. La noi indemnizatia recalculata si diferenta se da numai din luna mai, deci mai avem de asteptat.

Elenada, felicitari!

Dalina, venim si noi in urma cu raceala. Abi a racit, e ragusita. Azi o duc la dr. Febra nu a facut pana acum, sper sa nici nu faca. Cred ca dupa tratament o sa facem o cura de imunizare. Voi ce parere aveti, pot sa le fac o cura de imunizare in aceasta perioada a anului?
M-am saturat ca in fiecare luna sunt raciti.

Fug sa mai fac cate ceva.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Bravo Bogadana!!! FELICITARI!!! Sa-ti creasca puii mari si sanatosi!!!

Clara, tin pumnii pentru o nastere usoara, usoara!!!

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Fetelor, multumim pentru gandurile de bine!
De azidimineata si Miriam are mucisori, iar Anita abia a dormit, saracuta.. Toata ziua a vorbit pe nas, e infundat rau, si amandoua au fost azi cu mucii-n gura toata ziua! Acum le sterg, acum sunt cu ei iar la loc! Sunt dinaia subtiri, transparenti. (scuze pentru "detalii", cum sa explic? ) Azi am trecut in "meniu" si Nurofenul, pe langa celelalte.. O fi fst febra si de la maselute? Ca n-a mai facut de-aseara...
Laura, voua banuiesc ca v-a iesit si al doilea rand de maselute.. cum a fost? Au facut strumfii febra? Cam pe la ce varsta s-a intamplat? (daca...?)
In fine, gata cu vaicarelile.. trece ea si raceala asta... sper si eu - cat mai usor...

BOGDANA, FELICITARI!!! [
Care-i primul? Catalin sau Vlad?
SA CRESTETI MARI, SANATOSI SI NOROCOSI, S-AVETI VIATA LUNGA SI SENINA!!
Mami Bogdana, iti dorim refacere rapida si cat mai mult laptic!!

Clara, urmezi! Te-asteptam cu vesti cu pumnii stransi!!

Elenada, ce "burtica" fericita trebuie sa fii! Dac-ai sti ce mult ma bucur pentru tine... Tinem pumnii sa fie tot asa de bine si frumos pana la 40 de saptamani, ca la Bogdana! (Pe mine, una, recunosc c-a reusit sa ma uimeasca fata asta cu recordul ei!! )

Luminita, Eliana, va invidiez!
Eu chiar ma gandeam azi ca va trebui sa ma cam limitez cu "rasfatul" asta de-acum, ca m-am hotarat sa merg la mare cu fetitele (in tabara, ca pe cont propriu, pana nu achitam masina, nu mai mergem noi decat in vise!! ) si o sa ne trebuiasca banutii pe-acolo, asa ca mai bine strang cureaua si largesc ciorapu'!

Andrea (3in1) , imi pare rau s-aud ca si Abi e racita.. saracuta.. Si Tami? E ca Miriam a mea? pare ca rezista dar.. cade ca oaia-n balta...

Eu stiu ca e chiar recomandat sa le faci cure de imunizare primavara si toamna. Noi suntem in timpul curei cu Imunogrip Junior, de-aia sper sa nu fie totusi o manifestare prea serioasa a racelii sau virus, ce-o fi...

Gata, ma duc si eu sa bag cornu-n perna. Iar am inceput saptamana cu senzatia ca "maine"-i vineri...
Somnic usor ingerasilor si mamicilor!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Dalina, Andrea multa sanatate Sa scapati repede si usor...

Dalina al doilea rand de masele iese de pe la 2 la 3 ani... deci ar fi cazul
Uite aici: http://www.desprecopii.com/info.asp?ID=98

Muci subtiri si transparenti... e bine... mai rau e cand se fac verzi, galbeni... ca au ceva infectie pe acolo.. noi incepem cu transparenti, continuam cu verizi, apoi galbeni, apoi iar transparenti... curg siroaie... si se opresc de tot in vreo 2 sapt. Abia acum am scapat de mucii de de muuult ... au trecut 10 zile...

Nu ma invidia prea tare... ca io cand merg la cumparaturi raman fara bani pt. o sapt. Bine ca avem mancare si pampersi ... mama denaturata ... Noi nu cred ca avem sanse sa plecam pe undeva anul asta... avem prea multe altele in plan... si nu mai merg amanate... probabil o sa mergem 2-3 zile la munte sau la mare... si atat

M-am abtinut cu greu sa iau ceva pt. mandra... pt. ca erau f.f.f. multe lucruri frumoase Pacat ca nu erau si masura mea


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=10" target="_blank">Clipe de viata 2008 (ely)



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

am uitat sa va anunt ieri....
ieri pe 17 au facut ingerasii mei o jumatate de an!!!
nu-mi vine sa cred ce repede au trecut lunile...
nici nu imi mai amintesc cum imi petreceam ziua cand erau mici mici...si aveau colici mari...mari...
baietelul surorii mele a avut 3,300kg...shi cand il vad asa mic...parca fetele mele nu au fost niciodata asa...il iau in brate cu frica...shi ma gandesc cum puteam sa le iau pe amandoua o data in brate...(avand in vedere ca au fost cu mult mai mici...2,450kg si 2,800kg)
ma uit la ele ca sunt imense pe langa el...
fac progrese in fiecare zii...stau din ce in ce mai bine in fundulet...
in dimineata aceasta am ras...sotul meu era in pat cu ele...shi ma striga..."lili uite cami daca ii pui ceva pe picioruse sta perfect in fund...nu se mai rastoarna..." merg in dormitor shi surpriza cami era pe spate...clara in fundulet...tati!!!!aia e clara!!! tati: ":)) ma tot uitam la cami(crezind ca e clara) shi ma gandeam ce bine seamana cu cami!!!:))))
va pupam pe toate...shi toti puiutii...!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_karina spune:

FELICITARI BOGDANA , SA-TI TRAIASCA COMORILE , SA FIE SANATOSI , MANCACIOSI SI FARA COLICI .

Speranta Clara , mai este un pic , cu ajutorul Lui Dumnezeu o sa fie bine .


Karina
12+ cu


si maine e o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Dalina sa te auda Dumnezeu si sa duc sarcina cat mai aproape de 40 de saptamani. Si pe mine bogdana ma uimit.

Lilifilip la multi ani bebeluselor tale. sa cresaca mari si sanataoase.

Nu mai vine caldura asta sa scape si copilasii vostri de raceala. Micutii de ei asa se chinuie.
Multa sanatate le doresc.

Pupici

elena +20
Burtica mea la 17 sapt la
Cosulete bebelusi


***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_karina spune:

Buna burticilor , in urma testelor la sange mi-au iesit Mycoplasma si Ureaplasma pozitiv .La inceput m-am speriat tare, dar asistenta mi-a spus ca peste 90% dintre femei au aceasta problema.Am vb la cabinet cu asistenta d-nei doctor ginecolog a mea (dna era in nastere)si mi-a spus ca din luna a 3-a voi incepe un tratament cu un antibiotic si de asemenea sa stau linistita ca nu e nici o problema .Eu luni sunt programata la eco si o sa discut si cu dna doctor , dar pana atunci sunt tare speriata, Va rog un sfat care a mai trecut prin asa ceva si stie , sau a auzit pe cineva. Exista pericole , riscuri? Multumesc mult si astept raspunsurile voastre.

12+ cu


si maine e o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

blue_karina, mie nu mi s-a intamplat, dar eu zic ca nu e cazul sa intri in panica pana nu discuti cu doctorul... daca asistenta ti-a spus ca nu e grav, o sti ea ceva...

3in1, multa sanatate lui Abi!

Dalina, la fel si voua, m a sa va treaca repede!

Rezultate shopping: cantar de bucatarie (mi-am luat eu o piatra de pe inima), scaune de masa Chicco Polly, steamer, hainute bebici, pampersi... nik ptr mine....

mai jos poze:

mami, unde-i morcovelul?
ce-o mai fi si asta?
ma simt bine aici
in scaunele
mi-e fomica
sunt obosit si mi-e dor de Sorina…
pap mana lui fratica, n-am mai gasit morcovel
vine sau nu papica?
scaunele si gemenei



Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Lili_Filip, chiar ca v-ati facut maricele! Si frumoooaaaseee...
A-propos de intamplarea voastra, si tati le-a-ncurcat pe buburuze, nu o data! Intr-o zi facusera kk amandoua si am zis "Anita, hai sa schimbam scutecelul!" Dar pana la Anita am prins-o pe Miriam mai repede, iar Alex n-a observat faza. Trece pe langa noi, se aseaza langa pat si o mangaie si-o pupiceste de zor pe Miriam zicand: "Tu vezi ce bine-ncep sa semene una cu cealalta? Aproape ca nici nu se mai deosebesc! Anituca seamana tot mai mult cu Miriam". Era Miriam, iar el a crezut ca-i Anita, dar nici nu si-a dat seama..

Luminita, tot mai frumosi de fac pufosii nostri!
Iar de scaunele, ce sa mai zic? Sunt super! Hai sa te-ntreb: se scot husele sa le poti spala? Ca, la cat arata de bine, m-ar durea sufletu' sa nu se scoata.. Sa vezi ce frumoase se fac mai dupa un anisor incolo, cand incep sa pape singurei sau fac mutre la papica si-ti dau peste mana sau apuca linguritele si "picteaza" prin aer cu ele..
Oricum, felicitari pentru achizitii! Sa le folositi sanatosi!

Din seara asta au inceput sa se-ngalbeneasca mucisorii si vad ca Anita nu da semne de ameliorare, cu toate doftoricelile mele.. Miriam se tine tare, cu mucisori mai putini decat ieri si tot transparenti si subtiri. De tusit, nu tuseste inca niciuna, dar cred ca le duc la dr maine, totusi... Nu le-am dus pana acum, pentru ca, daca n-au tusit si febra n-au mai facut, m-am gandit ca le trece usor-usor cu nurofenul, bioparoxul si restul pe care le-am pus la bataie, dar... le duc totusi, mai mult pentru Anita. Mi-e groaza! Parca vad ca iar le da antibiotic!
Raportam maine nouatile...

Pupicei pentru toate burticile, mamicile si comorile!

Mergi la inceput