Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 31

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Noi nu ne laudam de bine! Azidimineata s-au trezit amandoua (mai mult Anita) cu nasucurile-nfundate. Toata ziua am suflat mucisori iar asta seara.. lovitura de gratie: Anita a facut febra 39! Miriam, ca de obicei, nimic, deocamdata..
Nu stiu exact de unde, stiu doar ca a fost o fetita pe la ele sambata si abia seara mi-a spus o vecina ca era racita (stia de la bunica-sa, care sta cu noi in bloc). M-a intrebat cum de a venit fetita pe la noi, c-a zis buna-sa ca-i racita!?!... Si uite-asa... Iar ne-am ales cu pocinogu'!! Sper sa treaca repede, ca nu suport sa nu le scot afara... Si nici n-a papat aproape nimic de la masa de pranz... I-am dat acuma, inaite de culcare, cu Bioparox, i-am pus un Novocalmin, am umflat-o bine cu apa (macar sa fie hidratata, daca mancare nu vrea) si vad ca, deocamdata, doarme bine.. A! si i-am dat, pe la 9, si un oscilococcinum, ca tre sa ma trezesc la 3 sa-i dau iara... (scrie pe prospect ca, in faza incipienta, se poate repeta doza de 2-3 ori la 6 ore..)

Pupicei tuturor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

dalina multa sanatate Asa ma supar cand vin in mamicile cu picii bolnaviori... si la gradi, si in vizita... cand nu stii inteleg... ca mi s-a intamplat si mie sa vina careva pe la noi cand Elena incepea sa raceasca, dar abia a doua zi se putea observa... pt. ca pana atunci nu dadea nici un semn, io de unde sa stiu ce are ea de gand... dar altfel
Cate zile de nastere n-am ratat asa ... dar decat sa viruzez alti pici... mia bine ne-am lipsit...


Despre carucior... manerul reversibil... daca nu gasiti insa corespunde celorlalte cerintel ale voastre, nu va cramponati de asta... pt. soare exista umbrelute care se prind de carut... pt. vant era buna aparatoarea de insecte (a noastra avea gaurele f.f. mici) sau aparatoarea de ploaie... Ai mei nu plangeau daca nu ma vedeau... doar soarele sau vantul ii deranja...


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=10" target="_blank">Clipe de viata 2008 (ely)



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Dalina, muulta sanatate, sa fie totul bine..!

MadyEr, pe unde va plimbati? Adica unde dati de papa la rate, ca eu stiu doar un loc cu multe rate, adica IOR-ul... in fine, or mai fi, dar... deci, unde? Ca daca e IOR, si noi haladuim pe acolo des....

Am vorbit cu Clara.... e tot in formatie 3in1, si e cam speriata.... ca nu-i spune nimeni nimic, azi ar fi trebuit sa fie cezariana programata, dar se pare ca nu se misca lucrurile... deci, asteptam si ii tinem pumnii in continuare!

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Am intrat la ghiocei sa anunt de Clara si uitati ce am gasit:

A nascut Bogdana!
Azi noapte la 1,20, amandoi flacai, frumosi, unul seamana cu Andrei, pe acela il petesc eu
2,900 kg si 3 kg.


Mesajul e de azi!

Felicitari Bogdana!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ma bucur mult, , sa fie totul bine, sa nu aveti colice, sa ai laptic si baitei sanatosi si papaciosi!!!!!

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

FELICITARI BOGDANA!!!
refacere rapida!
sanatate multa ingerasilor!!
mult....mult...laptic...!!!
colici...deloc....daca se poate!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Felicitari Bogdana. Sa fiti sanatosi cu totii si sa va bucurati unul de celalalt toata viata. Mult laptic si zero colici.

Clara iti tinem pumnii stransi. Bafta multa.

dalina sanatate multa la fetite

noi ieri am avut eco morfofetala de trim II
Multumesc lui Dumnezeu ca mi-a dat copii sanatosi si tare dragalasi
Sunt ca argintul viu. Baiatul face tumbe nu sta o clipa.
Fetita ne-a zambit si ne aratat cu degetul. Si ea e la fel de activa ca fratiorul.
Baiatul are 17,38 cm inaltime are 20 de sapt si 3 zile si 363 grame are toate organele e perfect
Fetita are 17,50 cm inaltime are 20 sapt si 2 zile si 354 grame are toate organele e perfecta.
sunt indragostita de ei.

multa sanatate la tuturor bebeilor


elena +20
Burtica mea la 17 sapt la
Cosulete bebelusi


***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Felicitari, Elenada!!! S-o tineti tot asa si sa fie bine!!!

Mi-au intrat azi banii pe CIC, recalculare pe noua lege, pe luni.... .... asa ca s-a dat liber la shopping.......

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Felicitari Bogdana! Multa sanatate si refacere rapida. Iar flacailor mult noroc si sanatate.

elenada bravoooo... ma bucur ca sunteti bine...

Luminita transmite-i Clarei toate cele bune. Ii tinem pumnii. Hai, ca mai are un pic...
Iar tie spor la shopping... Azi cred ca dau si eu o raita pt. mine si numai pt. mine... sunt egoista daaaaar parca vad ca dau peste cine stie ce pantofiori si tot Elena se alege cu mai multe... avantaj ea, ca-i fata... si ca's multe lucruri haioase pt. fetite...






www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=10" target="_blank">Clipe de viata 2008 (ely)



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadyEr spune:

Felicitari Bogdana ! Multa sanatate tie si copiilor, bebeii sa fie papaciosi si cuminti si toti sa aveti o viata minunata!

Clara, suntem alaturi de tine. Nastere usoara si

Dalina, multa sanatate fetitelor. Sa treaca repede raceala. Din pacate din cauza asta se si imbolnavesc multi copii la cresa si la gradinita pentru ca parintii ii aduc bolnavi. fetitelor

Elena, felicitari pentru doi bebei sanatosi. Tineti-o tot asa.

Luminita, Eliana, spor la cumparaturi! sa gasiti ceea ce v-ati propus si poate si ceva in plus pentru sufletul vostru.

Noi am fost in Parcul Tineretului (sau mai mergem in Carol). Sunt destul de multe rate mai ales in Carol unde au un loc amenajat special pentru ele si stau la gramada si cu cateva gaste. Acestea sunt mai aproape de noi.

de la doua printese si mamica lor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

BOGDANA,SA-TI TRAIASCA BEBELUSII SA FIE SANATOSI SI SA VA BUCURATI DE EI. CLARA,NASTERE USOARA SI BEBELUSE SANATOASE ITI DORESC!

25+

Mergi la inceput