Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 31

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Hauck avem noi.. exat acelasi model, alta culoare... NUUUUUU
E f.f. greu , calitatea asa-si-asa... nu prea poti sa-l speli la masina, pt. ca ai de desfacut "n" suruburi si surubele... iar spatarele au niste cartoane care nu poti fi scoase.... In plus mie mi se apre ca nu se lasa compet la orizontala...

Peg perego aria twins DAAAAAA dupa 4 luni din cauza spatarului care nu se lasa la orizontala, daaar este f.f. usor in comparatie cu alte carucioare de gemeni... daca ai alta varianta pr. primele 4 luni, eu ti-as recomanda sa astepti... poate sa imprumuri un carucior pt. primele luni... chiar nu stiu ... eu n-am gasit o solutie si asa m-am trezit cu 2 carucioare de o tona (primul mi l-au furat de la usa )

Graco nu cunosc dar vad ca ti-a raspuns Dalina...


Despre scoici... eu nu am avut prea multe pretentii... mie mi se par in regula cele gasite de tine...



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=10" target="_blank">Clipe de viata 2008 (ely)



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

ileana are 22 de kg ... no way ...

Fetelor cand cautati carucioare:
1. sa se lase la orizontala pt. primele luni... sau luati doua carucioare sau unul de gemeni imprumut... primele 4 luni...
2. sa fie cat mai usor... e f. important... mie nu-mi vine sa ies afara cand am gandesc ca trebuie sa tarai caruciorul pana la lift, apoi in fata blocului... al meu are 17 kg si parca are o tona...



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=10" target="_blank">Clipe de viata 2008 (ely)



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moniland

Dalina, multumesc mult. Deci scaunele sunt independente, dar parasolarul parca l-am vazut intruna. Asa e?

20+



da, asa e... parasolarul e intr-una. Dar eu nu m-am cramponat prea mult de asta, ca oricum, cand e nevoie de el, il folosesti la ambii bbei.. Acuma, cand sunt mari, se mai intampla sa se certe, ca una vrea fara, cealalta cu... Dar se rezolva repede, facem cu randul: pana la colt fara, apoi pana la alt colt cu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ileana

http://www.hartan.de/produkte/kinderwagen.php?modell=zx-ii-plus

ileana


arata super.. dar... peste 22 kg???!??

Iar il laud, dar Graco are 10 kg jumate...
uite si aici o descriere: http://www.ok-shop.ro/pentru_copii/baby/carucioare/carucior_graco_duo_rider/id/23965/

Saltelutele (sau cum sa le numesc ) se scot si se spala la masina, iar restul il spal in fiecare vara de vreo doua ori afara, pe balcon sau in fata blocului, cu un burete cu sapun, apoi torn pe el o galeata cu apa si gata! Se usuca in max juma' de ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Luminita, ce mai faceti? Cum mai sunt pufosii dragi?

De Clara mai stii ceva?

Si, a-propos de nasteri... Bogdanaaa!... uuu-uuuu!!!

Va pupicim si va uram o saptamana minunata, fara griji si cu multe satisfactii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Eliana, e trecut de miezul noptii, deci e luni! Asa ca...

LA MULTI ANI!!!!
Sa-ti dea Dumnezeu sanatate multa, noroc cu carul si rabdare cu sacii sa poti sa-ti cresti puiutii si sa-i vezi la casele lor, sa-ti cresti si nepoteii asa cum i-ai crescut pe ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutza_02 spune:

Buna dimineatza fetelor!!!!PUpam mamicile si gravidutele...Am mai intrat si eu ca parca a trecut o vesnicie de cand nu am mai scris, de ce? pai am avut niste probl in familie si acum parca s-au mai ameliorat si in plus netu merge groaznic.Saptamana asta fac fetitele mele 3 luni.Sunt ca zombilica pt ca majoritatea noptilor le adorm destul de tarziu de la crampe adik partulicile le trag cat de cat usor dar sa faca kk parca e o corvoada pt ele mititelele.Nush de ce oricum am eliminat sab -ul pt ca am senzatia ca devenise o obisnuinta pt ele si nici nu cred ca isi mai facea efectul.Incerc sa le dezvat sa dorma in pat cu mine dar cand le pun in patuturile lor se trezesc speriate si plang isteric...Poate ma ajuta cineva cu sfaturi care a facut trecerea...In rest sunt bine ganguresc de mama focului si ne face si pe mine si pe tati sa ne minunam ce comori avem.Sambata le-am dus la mama ca trebuia sa fac curatenie generala si ma gandeam ca decat sa stea in tot felul de mirosuri de solutii le-am lasat vreo 5-6 ore la mama si seara cand mi le-a adus ma topeam dupa ele parca nu le vazusem de o sapt.Doamne ce le iubesc si ce greu imi e fara ele zic eu ca pot sa stau ca ma mai odihnesc dar dupa vreo ora ma intreb oare ce or face gazele lu' mama??? e normal nu ca mama zice k sunt cam disperata...Hai ca m-am cam intins ...
Bogdana felicitari...
Clara la fel si multa sanatate....
Gravidutelor sunt sigura ca totul o sa fie perfect nu se poate altfel...
Lumi, Laara, Dalina, Elyanne, Laura, ...Pupam si pe cine am omis

http://s698.photobucket.com/albums/vv350/andutza_02_2009/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Salutare!
Noi nu mai suntem raciti, de fapt nici nu stiu ce a fost daca a fost.... caci simptomele au disparut brusc, in cateva ore... nush daca e de la oscilo, vit C si eurespal administrate din pripa sau daca eu m-am panicat degeaba muult prea repede... dar ma bucur ca e ok! Si ca putem iesi afara...!

Dalina, merci de sfat, incerc si cu uleiut...

Eliana, LA MULTI ANI, sa fii sanataoasa si fericita, alaturi de cei dragi!
Nu pot inca sa le dau para, nu am introdus fructul inca.... desi daca le dau de la Hipp, nu cred sa fie probleme, dar.... om vedea.

Moniland, noi avem scoici auto de la Chicco, sunt excelente! Dar si cele la care te gandesti tu sunt ok. Despre carucior, eu iti recomand sa se lase perfect la orizontala, asta e f important la inceput, sa fie cat de cat usor, exista si la 8kg (vezi tot la Chicco, caut link-ul, daca-l gasesc il trimit) si sa fie cu bara flexibila sau, daca nu, sa fie tipul de carut in care bebeii stau cu fata la tine. La mine asta a fost f important mai ales la inceput, ca plangeau rau daca nu ma vedeau si carutul meu nu are bara flexiblila si bebeii stau cu fata la lume... ... fireste, se vor obisnui, dar vei avea ceva de tras.... mie imi era o mila de ei, cum ma asezam in fata lor, cum incetau plansul.... Eu am vrut sa iau Graco, tipul de are spui, dar nu era in stoc, vad ca te-a lamurit Dalina, stiam ca ea are...
Au dreptate fetele, sa fie cat mai usor, 17 kg sau peste e horror.... acum ies cu bebeii aproape zilnic, cu mama, ea coboara carutul apoi eu bebeii pe rand si la intoarcere, ea se duce cu bebeii si eu urc carutul, sa n-o las pe ea sa se speteasca, e oribil... f greu.

Nu stiu nimic de Clara, astept un raspuns la sms, sper sa vina...

Bogdana????? Cum sunteti?

Andutza
Ai mei au dormit de la inceput in patuturile lor, n-am avut probleme deci nu stiu cum sa te ajut... noi am scapat singuri de crampe/colici la 2.5 luni, sigur poate sa dureze mai mult si de regula medicamentele ca sab simplex nu au efect.... la noi nimic nu a mers, am asteptat sa treaca si atat.
Si mie mi se face extrem de dor de ei cand lipsesc cateva ore, e absolut normal, nu-ti face griji!

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Multumeeeesc pt. urari

Luminita foarte bine ca nu au mai racit

Andutza bine ai revenit Poate reusesti mai des ... si mai pui niste poze mai noi


Si nu in ultimul rand:
La muuuulti ani, Nally!



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=10" target="_blank">Clipe de viata 2008 (ely)



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

LA MULTI ANI Nally!!

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput