Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 31

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

shi noi suntem mai constipate...reusim sa ne revenim cu ceai de musetel...sau suc de portocala...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Luminita multa sanatate

Clara tinem pumnii stransi sa fie totul bine


Eu fug la examan... ultimul... sper sa-l si iau... ca n-am apucat sa invat tot... singura cu trupa toata saptamana, din nou ... se cunoaste...



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=10" target="_blank">Clipe de viata 2008 (ely)



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008

singura problea e ca ne-am constipt de la morcov fiert... dar incerc s-o dreg cu suc de morcov crud si de mar... sper sa tina




Luminita, am vrut sa-ti zic de data trecuta: pe mine ma-nvata lumea sa le dau suc de morcov (crud) cand aveau diaree, cica si sucul de morcov dar si marutul "leaga", adica te scapa de diaree, nu de constipatie.. E drept ca nu m-am documentat inainte sa-ti raspund , dar asta e ce stiam eu...
Buburuzele mele au scapat de constipatie (aveau problema asta destul de serioasa de mici, iar cand am trecut la diversificare parca s-a accentuat) cu cate-un strop de ulei de masline (extravirgin) in papica. Acum am ajuns la o lingurita de fiecare castronel, in fiecare zi. (doar la papica gatita, normal, nu la orice.. )
Sanatate multa pufosilor! Lasa, nu te invinovati prea tare, si altele au "comis-o" la fel alta data.. Daca nu tine febra, nu-i bombarda cu antibiotic, zic eu.. Incearca cu nurofen si nu-i mai scoate pana nu le trece cat de cat. Macar vreo doua zile... Vezi si tu cum "evolueaza" cu tusea.. asteptam vesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Luminita, Lili pentru constipatie e f. bun piureul de pere... Cred ca in perioada asta cel mai bine iei la borcans (eu luam Hipp)... ar trebui sa le dati doar para, fara biscuiti sau cereale... Iar para pasata ieise prea zemoasa... iar daca o amesteci cu cereale, nu-i bine pt. ca si alea constipa...


Am luat si ultimul examen Acum intru in pauza cu invatatul... dar in curand trec la teste pt. examenul auto... poate ar trebui sa nu fac pauza... ca ma apuc f. greu dupa o pauza mai lunga






www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=10" target="_blank">Clipe de viata 2008 (ely)



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

karina si eu am un motan castra, gras si puturos... si convietuieste f. bine cu 3 copii A fost chinui de mandra... si inca este din cand in cand... se pare ca el i-a gasit stapanul mult mai tarziu... se spune ca pisicile au un singur stapan... al nostru o are pe Elena care face ce vrea cu el... iar motanul sat si suporta... In schimb daca as face eu, sau baietii, sau altcineva, ce-i face Elena, ne-ar zgaria Dar e bine ca baietii nu se apropie de el... doar mi-l arata... si topaie pe langa el, fericiti ca l-au gasit... iar motanul pleaca in alta camera... sa nu fie deranjat...
Am intrebat pediatrul copiilor, cand s-a nascut Elena... ce facem cu motanul... si raspunsul a fost sa-l lasam in pace ... copiii se adapteaza la mediul in care intra... nu ne-ar fi recomandat sa aducem o pisica dupa ce se nasteau copiii ... cand sunt prea mici, mai tarziu nici o problema ... dar daca motanul exista, copiii se adapteaza la ce gasesc



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=10" target="_blank">Clipe de viata 2008 (ely)



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Bogdana multa sanatate puiului tau. Nastere usoara.
Clara multa sanatate tie si printeselor tale. Asteptam vesti bune.

Pe mine ma chinuie niste arsuri pe gat de nu mai pot.
O sa am niste bebelusi parosi.

Lara
sunt superbe fetitele tale. Sa iti traiasca si sa fie sanatoase. Unde iesi in parc? Cumva in parcul Titan. Si eu stau prin zona si tot zic ca ies la o plimbare in parc. Poate ne vedem chiar daca nu sunt inca mamica.

Elyanne petrecere frumoasa azi. Felicitarile maine

Pupici tuturor

elena +19
Burtica mea la 17 sapt la
Cosulete bebelusi


***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Fetelor, va rog frumos sa ma ajutati cu alesul caruciorului. Voi de care aveti?
Ma gendesc la acestea www.buburuza.com/Scripts/prodView.asp?idproduct=3407" target="_blank">peg perego aria twins dar se lasa la orizontala pana la 35 grade. Asa ca e exclus?
Apoi e Graco dar dezavantajul ca nu pot lasa un scaun pe spate si unul drept ca parca sunt unite, sau caruciorul www.strollers.ro/Carucioare_Gemeni/CARUCIOR-GEMENI-Hauck-Roadster-Duo-SL---69-rosu_333_codeHAK-512043.aspx" target="_blank">Hauck dar parca acesta nu are protectie laterala cum au celelalte.

Iar scoici (cosulete auto) www.littlebaby.ro/78-fotoliu-auto-beone-sp-.html" target="_blank">acestea mi se par ok ca sunt cele mai usoare, doar 2 kg.
Asa ca va rog pe voi din experienta voastra sa-mi recomandati ceva.


20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moniland

Fetelor, va rog frumos sa ma ajutati cu alesul caruciorului. Voi de care aveti?
Ma gendesc la acestea www.buburuza.com/Scripts/prodView.asp?idproduct=3407" target="_blank">peg perego aria twins dar se lasa la orizontala pana la 35 grade. Asa ca e exclus?
Apoi e Graco dar dezavantajul ca nu pot lasa un scaun pe spate si unul drept ca parca sunt unite, sau caruciorul www.strollers.ro/Carucioare_Gemeni/CARUCIOR-GEMENI-Hauck-Roadster-Duo-SL---69-rosu_333_codeHAK-512043.aspx" target="_blank">Hauck dar parca acesta nu are protectie laterala cum au celelalte.

Iar scoici (cosulete auto) www.littlebaby.ro/78-fotoliu-auto-beone-sp-.html" target="_blank">acestea mi se par ok ca sunt cele mai usoare, doar 2 kg.
Asa ca va rog pe voi din experienta voastra sa-mi recomandati ceva.


20+



Graco dinasta avem noi. Se lasa scaunele independent unul de celalalt, nu sunt unite. Chiar si azi am fost la plimbare cu el (deci l-am forjat la greu aproape 3 ani!! plus bagaje si cumparaturi, ca are un cos de intru si eu in el daca ma chinui! ) Si se lasa pe spate complet.
Iar la greutate are nota zece din partea mea (in comparatie cu ce am auzit la fete plangandu-se de altele...). Eu am mai povestit: cat au fost mici fetitele, il luam pe sus cu Alex (sotu') sau altcineva si-l urcam pana-n casa cu ele dormind in el. Apoi, cand au crescut, le dadeam jos in fata usii blocului, il impachetam si-l luam sub brat pana sus.

Poate-ti mai descriu fetele celelalte modele gasite de tine, dar eu, una, il recomand pe asta cu toata increderea!

In trei cuvinte: 1)usor; 2)foarte rezistent; 3)incapator.
A! si alt motiv pentru care l-am ales eu: spatiul efectiv (latimea scaunului) folosit de bebe e mai mare, m-am gandit ca, daca sunt mai pe la un anisor si ceva si le-mbrac si mai gros, sa aiba loc, sa le fie comod...

In plus, al meu a venit si cu huse pentru picioruse, saculeti dinaia pentru ploaie, se prind in capse. Banuiesc ca nu s-a modificat oferta..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Dalina, multumesc mult. Deci scaunele sunt independente, dar parasolarul parca l-am vazut intruna. Asa e?

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moniland

Fetelor, va rog frumos sa ma ajutati cu alesul caruciorului. Voi de care aveti?
Ma gendesc la acestea www.buburuza.com/Scripts/prodView.asp?idproduct=3407" target="_blank">peg perego aria twins dar se lasa la orizontala pana la 35 grade. Asa ca e exclus?
Apoi e Graco dar dezavantajul ca nu pot lasa un scaun pe spate si unul drept ca parca sunt unite, sau caruciorul www.strollers.ro/Carucioare_Gemeni/CARUCIOR-GEMENI-Hauck-Roadster-Duo-SL---69-rosu_333_codeHAK-512043.aspx" target="_blank">Hauck dar parca acesta nu are protectie laterala cum au celelalte.

Iar scoici (cosulete auto) www.littlebaby.ro/78-fotoliu-auto-beone-sp-.html" target="_blank">acestea mi se par ok ca sunt cele mai usoare, doar 2 kg.
Asa ca va rog pe voi din experienta voastra sa-mi recomandati ceva.


20+




http://www.hartan.de/produkte/kinderwagen.php?modell=zx-ii-plus

Mergi la inceput