Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 31

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

am uitat ceva foarte important...
de sambata facem baita in scaunele de baie...
ne place la nebunie...suntem foarte vesele la baie...ne putem bucura de apa...putem da din picioruse si din manute fara probleme....acu mai trebuie sa ne cumparam shi niste jucariute sa le punem in apa...


de la ce varsta ati pus copilasii pe olita???

ma gandesc ca as pute incerca sa le pun cate putin...ca imi e frica ca mai tarziu nu o sa vrea sa mai stea... (nepotica mea are 2,3 ani shi nu vrea sa stea pe olita....cred ca nu a pus-o la timp....) voi cum ati procedat???

http://lilianaf.shutterfly.com/
http://lilif.shutterfly.com/
http://concurs.pampers.ro/profile/27625
Camelia-Maria & Clara-Ioana - 17.09.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Buna fetelor
Intru putin sa va spun ca bebeii mei sunt foarte cuminti..azi avem o saptamana. Dorm si papa, sunt exact inversul lui Andrei care pana la 4 luni nu a inchis un ochi. Nici nu simtim ca-i avemChiar le doresc tuturor asemenea bebei ca ai nostri.
Lili..eu pe Andrei l-am pus pe olita la 2,2 ani si sa stii ca intr-o sapt am scapat de pampers. Doctorii recomanda de obicei dupa 18 luni pusul pe olita. Oricum eu zic ca depinde de copil.
Va pup pe toate

Bogdana
[mami] Catalin si Vlad+ Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_karina spune:

Multumesc tututror burticilor pentru incurajarile si sfaturile primite .
Micky2007 bine ai venit si sarcina usoara si indelungata in continuare.

Am reusit sa fac programare pentru morfofetala 3D , la domnul doctor Iosup , la clinica Fortis pe 12 mai la ora 11:00. Stie careva care sunt tarifele pentru o morfofetala 3D la aceasta clinica. Despre domnul doctor am auzit numai de bine , asa ca in aceasta privinta sunt linistita.

In alta ordine de idei , am tot cautat si nu gasesc " tarifele " pentru un cerclaj , la CFR 2 (D-na doctor Florina Mihalache ). Daca aveti vreo idee pls. help ....Va multumesc si o sarcina usoara in continuare .

Bogdana ce frumuseti ai tu akolo , sa dea Dumnezeu sa ramana la fel de frumosi si de cuminti ca acum .

Clara te asteptam cu vesti proaspete despre .

VA PE TOATE SI SARCINA CAT MAI USOARA .



Karina 13+ cu


si maine e o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ophadina spune:

Salutari mamici si gravidute. N-am mai intrat de muult pe aici sa va scriu despre noi, vad ca numarul mamicilor de gemeni a crescut si ma bucura acest lucru.
Buun, sa va sciu repejor ce progrese am facut noi pana la cele 7 luni jumatate pe care le avem:
1.Maria are doi dintisori jos, merge de-a busilea, rade si tipa toata ziulica, ii fura suzeta si toate jucariile lui Matei.
2.Matei are deja si dintisorii de sus, de putin timp a inceput sa se rostogoleasca de pe spate pe burta si invers , toata ziulica spune ma-ma-ma si ghe-ghe si a facut o mandrete de alergie la Danonino.
Sunt amandoi foarte jucausi, dorm bine noaptea, fara intrerupere de la ora 22 a 7 si nu adorm decat in brate la mine ( ceea ce pe mine ma epuizeaza, deoarece Matei are 10 kg, iar Maria 8,3 kg).
Cat despre meniul zilnic, nu am probleme cu ei, mananca tot ce le dau, tocmai le-am introdus oul in alimentatie, insa cel mai mult le place shake-ul de la ora 15, respectiv suc de portocale cu iaurt si pomelo, sau ananas.
CA veni vorba, va rog sa-mi spuneti ce marca de iaurt dati copilasilor? Eu le dau doar Humana, dar e cam scump si as incerca ceva mai ieftin dar bun, ca nu am posibilitatea de a-l prepara in casa.
Oricum sunt niste copii tare veseli care ne umplu viata de fericire si multumire.
Asteptam cu nerabdare sa se faca mai cald si sa treaca sezonul de viroze ca pe-aici e jale cu imbolnavirile la copilasi si suntem nevoiti sa stam numai in casa desi ne-am saturat.
Promit sa intru mai des pentru ca si mie mi-e dor sa mai stau la povesti despre copilasii nostri, insa uneori ma mir si eu cat de repede trece timpul.
Va pup si va imbratisez cu drag.
http://ophadina.shutterfly.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Ofelia, ce bine ca ai mai trecut pe la noi, chiar ma intrebam ce e cu tine!
Noi inca n-am ajuns la iaurt, dar pot sa te sfatuiesc sa te feresti de tot ce tine de Danone... si in general de iaurturile din comert... sau incearca Napolac, au cel mai mic termen de garantie, => deci ceva mai putine chimicale/conservanti sau mai stiu eu ce dracii pun astia in ele...
Cum sa fie greu de facut in casa? Din laptic la cald+o lingura de iaurt/santana? Serios, hai incearca, nu e greu....
si felicitari pentru progrese!!

Lili, avem toate semnele de dintisori, sau aproape toate: roadem tot tot, da' chiar tot, salivam la greu, s-a umflat gingiuta, dar nici umra de dintzoc! ofof, mai mai.

Eliana, felicitari ptr concurs!!

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

olite le-am cumparat dupa 1 an - s-au jucat cu ele la inceput; pa la 18 luni am inceput sa le pun; acum stau cand le pun si fac cand le vine mi-am propus pentru la vara sa scapam de diapers

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

dalina, luminita si karina va multumesc pentru primire si urarile de bine.
karina eu am facut cerclaj la Euroclinic unde nu am platit nimic daca iti vine sa crezi. Iar conditiile sunt.......super.
A platit Casa de Asigurari tot. Adica daca esti angajat si aduci adeverinta ca firma plateste darile catre Casa beneficiezi de aceasta reducere. Important este sa ai si un medic acolo care sa iti faca acest cerclaj. Ti-l recomand cu caldura pe Herghelegiu. Este adevarat ca este foarte ocupat. Multa bafta.


Micky 31+ +

AMR 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

ophadina eu le dau tnuva alb cremicios.

Olita... nu vor Io nu siu cum duc baietii la gradi... daca ei nu si nu... ii amenint ca... gata... de luna viitoare nu mai imi da statu 200 ron alocatie... doar fo 40 ... deci nema bani de pamersi... si tot degaba




Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

LA MULTI ANI Abigel &Tamas !!! sa cresteti mari, sanatosi, plini de noroc si voie buna VREM POZEEE!!!
Lili felicitari pt progrese si pentru somnul linistit. M-am uitat pe poze, tare dulci si roz sunt amandoua Eu i-am pus cate putin pe olitza de pe la 7-8 luni, cand stateau bine in funduletz. Nu ii fortam deloc si nu aveam pretentia sa si faca ceva, dar de multe ori reuseam 'sa prindem' ceva. Stiam ca fac kk de obicei dimineata si am salvat pampersi in felul asta. Cert e ca am scapat de pampers aproape de 3 ani, deci mare branza de efect nu a avut pusul pe olitza devreme.

Eliana felicitari! Vad ca te-ai specializat in participat si castigat concursuri Bravos!

Micky bun venit in club! Sarcina usoara in continuare si sanatate multa!
Dalina sanatate multa domnisoarelor tale!

Bogdana super!! Ma bucur mult pt voi, tineti-o asa!!

Ofelia ma bucur ca ai mai intrat pe aici sa ne dai vesti. Eu le-am dat Campina si Milli, simple, fara fructe. Iaurturi Danone nu au vazut pana dupa 2 ani si nici nu s-au dat in vant. Danonino nu le place deloc (cer si le iau de pe raft, dar acasa cand le desfac nu le mananca). De cateva luni am descoperit niste iaurtele cu bilutze de cereale in capac (de la tnuva parca) si le plac, dar nu le dau mai des de 2-3 ori pe saptamana. Prefer sa le iau iaurturi simple si sa le combin eu cu fulgi de porumb.



Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=14" target="_blank">Clipe de viatza - gemei pupaciosi

Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ophadina spune:

Multumesc pentru raspunsuri fetelor, si eu ma gandeam ca marcile enumerate de voi sunt ok, dar inca n-am avut curaj sa le dau, mai ales dupa experienta cu Danonino.Luminita, eu am mai facut iaurt in casa, si ai dreptate ca nu e greu, dar problema nu e manopera ci sursa laptelui, ca vacuta mea de pe balcon ...e din plus. Vorbind serio, nu am incredere totala in laptele de la tarani, iar decat sa cumpar din ala pasteurizat..mai bine iau direct iaurtul. La sfarsitul acestei luni le fac prima doza de Prevenar si sper sa nu aiba reactii prea urate, nu de alta dar dupa vaccinul de la 6 luni mi-au facut febra , Matei a facut chiar..40, ca am ajuns la spital. Nu stim exact daca a fost de vina doar vaccinul, sau si dintisorii, sau chiar o viroza dar ideea e ca am tras o spaima grozava, si am trecut imediat la tratament.
Off fetelor ce repede mai trece timpul asta. si cu toate ca zilele mele parca sunt trase la indigo incerc sa ma bucur de fiecare moment cu bebeii mei.Acum sunt un pic suparata, ca m-a enervat aseara socrosenia, ce sa spun, ca si-a facut planuri de mare gospodina tocmai in zilele in care ar trebui sa vina sa stea cateva ore seara cu bebeii, pana mergem noi sa ne facem cumparaturile.Doar vine de doua ori pe saptamana, iar mama vine si ea cand poate, insa ea e mai ocupata si eu o inteleg.Soacra termina serviciul la 16.30, mama la 20 sau chiar mai tarziu, insa mama nu m-a comentat niciodata. Cand am ramas gravida soacra se batea cu pumnul in piept ca face si drege ea tot si cand colo....
Eeee, asta este, ne facem noi mari, dar pana atunci o sa ne cumparam scaunele de masina si o sa-i iau cu noi la hipermarket, daca altfel nu se poate.
Gata, ca nu vreau sa va plictisesc , va pup si va urez o zi insorita, ca la Focsani ploua si e mohorata vremea.
http://ophadina.shutterfly.com/

Mergi la inceput