Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 31

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns speranta76 spune:

Nici nu m-am gandit ca sunt atatea mamici de gemmeni, am prins si eu curaj si ma rog sa se dezvolte bine amandoi.
Voua de la cat timp a inceput sa vi se vada burtica ca la mine deja obsearva cei din jur si ma intreaba desi nu am vrut sa spun nimic pana la trei luni, dar burtica ma da de gol de acum!

8+

http://bd.lilypie.com/H3bYp2.png
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=speranta&year=2009&month=11&day=1&babycount=2"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

ofelia, ce mari si frumosi s-au facut boboceii!! Si ce bine seamana... Asa mi-ar fi placut si mie, sa am fetita si baietel dar sa semene, sa se vada ca-s gemeni! Cine mai e ca voi, mamici de pereche dintr-un foc?

Lili_Filip, ce mandru-i tati de fetitele lui! Parca-l vad si pe-al meu: toata ziua ma-ntreaba cand imi fac timp sa ma mai duc cu printesele lui pe la el pe la servici, "sa vada lumea ce frumoase s-au facut"!

Bogdana, bravo bebeilor cuminti!

Noi suntem mai binisor, nu foarte bine. Nu mai tusim, nu mai avem muci, da' de fornait.. nu ne trece! Le tot chinui cu olinth-ul si ma gandesc sa incep iar cu bioparox, ca l-am intrerupt cat le-am dat antibioticul.

Despre olita, si noi ca si Stephanie si Isabelle! Iaca noi acusi facem trei ani si tot cu pampers suntem. Le pun pe olita si, daca fac - fac, daca nu... nu. Dar de cerut nu cer! Astept sa vina vara (caldura), sa le las sa se ude si sa simta, poate-asa vor cere singure. E si musai, ca doar n-o sa le duc la gradi cu pampersul dupa ele, la trei ani! Asa ca, la capitolul asta.. suntem cam codase... (dar nici nu ma stresez prea tare. Vorba unei colege, care are fetita de-o varsta cu-ale mele si ea nici n-a incercat olita pana acum! "Pana la majorat invata ele si la olita!" )

Pupicim burtici, mamici si pitici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Speranta, la mine pe la 12-13 saptamani a inceput sa se vada, ca eu oricum aveam o burtica destul de pufoasa si inainte..

dar nu inteleg: de ce sa nu spui la nimeni? ca eu, dac-as fi putut, as fi pus bannere prin oras!!
Sau ai vrut sa le faci surpriza, sa treaca direct la leganat..
(glumesc..)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_karina spune:

speranta76 la mine pe la 10 saptamani au inceput oamenii sa observe , dar sa stii ca si eu , la fel ca dalina2x2 dac-as fi putut ,as fi pus bannere prin oras .

Va rog ajutati-ma cu un pret pentru o morfofetala 3D la Dr Iosup , la Centrul medical Fortis daca stie careva. Nu au pagina de net si nici telefon unde sa pot sa-i intreb .Va multumesc .

La mamici , pitici si burtici .

Karina 13+ cu


si maine e o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Fetele in cautare de carucior... uitait unul dstul de usor (11kg) si se poate folosi de la 0 luni... in plus ca si culori este si jumate roz, jumate bleu ... sau numai roz/bleu
http://www.buburuza.com/Scripts/prodView.asp?idproduct=5644




Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

[quote
Va rog ajutati-ma cu un pret pentru o morfofetala 3D la Dr Iosup , la Centrul medical Fortis daca stie careva. Nu au pagina de net si nici telefon unde sa pot sa-i intreb .Va multumesc .

La mamici , pitici si burtici .

Karina 13+ cu


si maine e o zi
[/quote]

2 400 000, anul trecut.
Poti sa mergi cu stik-ul pt. inregistrare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadyEr spune:

Buna burtici, mamici si puisori!

Micky, bine ai venit si sarcina usoara in continuare!

Eliana, felicitari pentru castigarea concursului!

Bogdana, esti o mamica norocoasa. Ma bucur pentru tine. sa o tina tot asa!

Iaurt eu le fac in casa de obicei (lapte proaspat Brenac + iaurt Brenac sau Campina). Mai rar le dam iaurt direct. De combinat il combin in casa cu cereale sau fructe din compot, dulceata etc. De Danone am auzit numai lucruri proaste mai ales de Danonino, care se pare ca este recomandat peste 3 ani, dar in reclame "uita" sa specifice acest lucru.
Cu olita si noi am inceput dupa 18 luni. Pana atunci doar se jucau cu ea. Era pe post de palarie sau o tarau pe jos. Acum la aproape doi ani cer la olita (pipi si caca Ana si doar pipi Moni, care caca nu vrea sa faca decat in pampers) Asa ca am redus drastic cheltuielile cu pampersul. Ziua stau numai cu chilotei. Doar cand dorm au pampers desi in curand cred ca vom reusi sa scoatem pampersul de la pranz. Noaptea mai avem de munca. Nu le-am fortat deloc. Ele au cerut olita cand au vrut. Cred ca este mai bine asa decat foarte devreme cand copilul nu se poate controla si nu intelege ce se intampla si atunci isi fac nervi si parintii si copiii si iese un mare circ. Recomandarea mea ar fi sa astepti. Mult succes.

Dalina, multa sanatate fetitelor. Sa va insanatositi complet repede.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

Citat:
citat din mesajul lui speranta76

Nici nu m-am gandit ca sunt atatea mamici de gemmeni, am prins si eu curaj si ma rog sa se dezvolte bine amandoi.
Voua de la cat timp a inceput sa vi se vada burtica ca la mine deja obsearva cei din jur si ma intreaba desi nu am vrut sa spun nimic pana la trei luni, dar burtica ma da de gol de acum!

8+

http://bd.lilypie.com/H3bYp2.png
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=speranta&year=2009&month=11&day=1&babycount=2"


prima data m-a intrebat un coleg in bucatarie daca "I'm on my way" la 5 saptamani - i-am zis ca nu ar fi trebuit sa ma intrebe, nu am putut sa-i zic nici ca da nici ca nu cu cateva luni inainte de a ramane insarcinata cu fetele am pierdut o sarcina la 12 saptamani - de fapt am aflat la ecografia de 12 saptamani ca bb e mort si mi-au facut chiuretaj de urgenta a doua zi, de aia nu voiam sa spun la nimeni pana la 12 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Felicitari, Eliana, pentru concurs! Esti tareee!!
Referitor la caruciorul ala, dac-ai sti cat mi s-au scurs mie ochii dupa el acum trei ani, aproape, cand cautam ca nebuna pe net, dar nu era decat pe un site englezesc si atunci nu diestribuiau in Ro!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Eu acum am dat peste carutul cu pricina... si mi se pare cea mai buna varianta... ca si greutate, e de la 0 luni, e f. frumos... cel putin in poze... si pretul nu e f. mare... are si huse de picioare...

Eu vroiam sa le iau doua carucioare tip umbrela, f. ieftine... sa mai reziste pana in toamna... v-am mai zis cred... m-am razgandit... Cred ca saptamana viitoare incep scoala de soferi... sper sa iau carnetul repede-repede... mai rezit 2-3 luni cu cartul de o tona... apoi urc picii in masina... si in parc cu noi... vine vara... o sa-i trezesc pe toti odata, pe Elena o lasam la gradi, iar apoi ne continuam drumul... cred ca e cea mai buna varianta




Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput